Меню Закрити

Підтримка Baukindergeld на придбання або будівництво власного житла у Німеччині

Жителі Німеччини незалежно від громадянства і сімейного стану можуть отримати підтримку на придбання власного житла у 2024 році – Baukindergeld. Так держава вирішила допомогти батькам з неповнолітніми дітьми купити нерухомість для самостійного проживання.

Родина в Німеччині отримала підтримку для придбання житла

Умови отримання Baukindergeld

На отримання грошей претендують батьки:

 • які купили квартиру або будинок у Німеччині після 1.1.2018,
 • які проживають в даному житло,
 • які одержують німецьку дитячу допомогу на дитину, якій на дату подання запиту немає 18,
 • річний дохід родини не перевищує 75000€ плюс 15000€ за кожну дитину.

Сума виплат

На кожну дитину в сім’ї виплачує 100€ щомісяця протягом 10 років з моменту подачі заяви. Фактичний обсяг допомоги на одну дитину – 12000€. Дотація сплачується десятиліття незалежно від віку дитини. Достатньо, щоб на день заяви йому ще не виповнилося 18.

Кількість дітей і суми виплат на рік і за 10 років
дітей рік 10 років
1 1200€ 12000€
2 2400€ 24000€
3 3600€ 36000€
4 4800€ 48000€
5 6000€ 60000€

Сума підтримки виплачується щорічно. Загальна кількість грошей, видане на підтримку німецьких сімей, обмежена. Коли бюджет Baukindergeld витратиться, програма закінчиться і нових учасників приймати перестануть.

Вимоги до нерухомості

Підтримка надається тільки на першу в житті сім’ї купівлю житла. Якщо людина в минулому володів житловою площею в Німеччині, потім продав об’єкт і звертається за дотуванням нового — відмовлять.

Перше будівництво або купівля підтримується лише після переїзду власника. Запитуйте виплату, коли зареєструєтесь за місцем проживання.

Якщо власник нерухомості планує здавати її в оренду, на отримання Baukindergeld розраховувати теж не доводиться. Вирішальне значення має день покупки чи початку будівництва. Допомога на своє житло в Німеччині розраховане тільки на нерухомість, придбану з початку 2018. Датою придбання вважається день підписання контракту у нотаріуса.

Дозволяється володіти житловим об’єктом не на 100%. Наприклад, будинок по документах може належати дорослому сину і батькові. Але якщо син сам має дитину і хоче просити підмоги держави на будівництво, вимагається володіння не менше 50%. Величина часток визначається випискою з поземельної книги.

Критики проєкту припускають, що Baukindergeld тільки накрутить ціни на і без того дороге нове житло в Німеччині Вартість житла повинна бути вищою, ніж розмір отриманої підтримки. Іншими словами, споруда отримана задарма або за символічну суму не дає право запитувати дитячі “будівельні” гроші.

На сьогодні запланована підтримка придбання житла в Німеччині до кінця 2024 року.

Діти, на яких видається житлова допомога

Подає заяву на Baukindergeld повинен бути батьком чи матір’ю або опікуном неповнолітнього. Простіше сформулювати так: людина отримує дитячі гроші в Німеччині. Дитина зобов’язана проживати разом з тим, хто оформляє батьківський капітал.

На кожне дитя отримати підтримку на будівництво німецького житла дозволяється тільки один раз. Також один раз може оформити допомогу дорослий. Не можна вписувати у заявку ненароджених дітей. Після обробки запиту додавати новонароджених теж заборонено.

Розмір доходу сім’ї

Максимально допустима сума прибутку домогосподарства, що підлягає оподаткуванню – 75 тисяч євро і 15 тисяч на кожного неповнолітнього нащадка.

Число дітей в сім’ї та дозволений максимум за доходами
Дітей Макс. зарплата
1 90000
2 105000
3 120000
4 135000
5 150000

Прибуток обчислюється виходячи з пред’явлення двох рішень податкової служби декларації за 2 і 3 роки до оформлення допомоги. У доходи домогосподарства включаються фінанси обох батьків або партнерів.

Подача заяви на Baukindergeld

Надіслати запит на надання підтримки треба не пізніше трьох місяців після реального переїзду. Числом в’їзду вважається день, зазначений у реєстрації за місцем перебування у Німеччині.

При покупці житла в якому живе сім’я, наприклад, у разі викупу квартири, яку раніше знімали, термін заїзду береться з нотаріального контракту на купівлю нерухомості. До обліку приймаються діти, яким на момент в’їзду не виповнилося 18 або які народилися протягом трьох місяців після переїзду.

Заповнювати заяву доведеться онлайн на сайті KfW-Zuschussportal. В іншій формі заявки не приймаються. Для посвідчення особи потрібно пройти відеоідентификацію або пред’явити паспорт клерку на пошті – Postident.

Після подачі прохання на Baukindergeld онлайн на емейл заявника прийде підтвердження прийому. Потім необхідно вислати за вказаною адресою документи:

 • Einkommensteuerbescheide – дві довідки з податкової за позаминулий і позапозаминулий роки.
 • Meldebestätigungen – папір видається в мерії для доведення місця проживання заявника та дітей.
 • Grundbuchauszug – довідка, що підтверджує право і відсоток володіння нерухомістю.

Передбачається, що в майбутньому дороблять можливість завантаження вищевказаних довідок також через інтернет. Після обробки запиту і позитивного рішення заявнику на рахунок перекладається платіж за рік на всіх дітей. Наступна виплата відбудеться в той же місяць, коли прийшла перша — і так десять років поспіль.

Не сказати, що закон пропонує великі гроші, але все ж 12 тисяч євро на дитину — це підтримка

Обов’язки одержувача Baukindergeld

Наступне десятиліття адресат батьківського будівельного капіталу зобов’язаний зберігати оригінали паперів, які він висилав або отримав з KfW.

До закінчення платежів необхідно негайно інформувати KfW з приводу житла, якщо:

 • нерухомість більше не використовується самостійно
 • здається в оренду
 • продається або змінює власника іншим чином.

Право отримувати гроші закінчується з припиненням самостійного використання. Повертати виплачені до з’їзду не потрібно.

План дій

 1. Придбати нерухомість у Німеччині
 2. Переїхати та зареєструватися
 3. Заповнити формуляр на отримання Baukindergeld
 4. Підтвердити особистість через відео ідентифікацію або на пошті.
 5. Отримати відповідь на емейл і вислати необхідні документи

Допомога при покупці або будівництві нерухомості в Німеччині: Відео

Також по темі: