Меню Закрити

Wohngeld – допомога в оплаті житла малозабезпеченим

Є в Німеччині у 2024 році так звані Wohngeld або гроші на оплату орендованого житла. Зараз криза в розпалі, багато втрачають роботу і дохід, тому, думаю, що читачам буде цікаво дізнатися, як держава допомагає тим, хто проживає в Німеччині у важкий час.

Формуляр заяви на підтримку в оплаті житла в Німеччині

Умови отримання допомоги на житло

Ідея цього посібника проста і майже геніальна: якщо людина або сім’я заробляє небагато, але при цьому не отримує ніяких інших допомог від держави, тобто, допомоги по безробіттю, соціальної допомоги чи інший вид державної підтримки, то тоді вони можуть претендувати на отримання Wohngeld.

Зроблено це для того, щоб люди, які раптово втратили вагому частину доходу або заробляють небагато, але все ще здатні триматися “на плаву”, могли спокійно знайти інший заробіток, не встаючи на облік у міністерстві праці. Іншими адресатами посібники можуть бути багатодітні сім’ї, матері-одиначки або пенсіонерів з малою пенсією, тобто ті сім’ї, яким ситуація просто не дозволяє добре заробляти.

Допомога на оплату житла видається безоплатно. Квартира повинна бути обставлена без розкоші, по-простому. Для однієї людини житлова площа не повинна перевищувати 40 м², для двох – 60 м². Отримати цю допомогу може родина або людина, які з причини низьких доходів не можуть цілком оплатити оренду житла самостійно.

Як оформити допомогу

Щоб претендувати на отримання допомоги, необхідно заповнити форму і передати її в спеціальну установу – Wohngeldbehörde. Дізнатися, де знаходиться ця установа для вашого регіону можна в місцевих органах влади, тобто в ратуші. Там же здобувач допомоги отримає необхідний формуляр та список необхідних документів, які слід докласти до заповненій формі.

Чиє прохання про допомогу буде заведено сказати складно, тому що рішення приймається хоч і за шаблоном, але після досить пильної розгляду заявки. Наприклад, представник Wohngeldbehorde може прийти з перевіркою, щоб особисто переконатися в правдивості отриманої інформації. Зате можна сказати зі стовідсотковою впевненістю, кому точно буде відмовлено в отриманні допомоги на оплату житла:

 1. Всі, хто отримують хоч якусь державну допомогу (допомогу студентам, соціальну допомогу або допомогу по безробіттю) не можуть претендувати на отримання Wohngeld.
 2. Сумарний дохід сім’ї на місяць за вирахуванням страховок і медичних витрат, якщо такі є, не повинен перевищувати наступних лімітів:
  • 1 людина: 870 €
  • 2 – 1190 €
  • 3 – 1450 €
  • 4 – 1900 €
  • 5 – 2180 €

Wohngeld зазвичай видаються на термін до одного року. Сума допомоги залежить від конкретної ситуації і розраховується за дуже складною формулою. Три головних фактори: кількість людей в родині, сумарний дохід в місяць і вартість оренди. Крім того, враховується середня вартість оренди житла в регіоні.

Допомога на житло в Німеччині: Відео

Також по темі: