Меню Закрити

Магазини для бідних у Німеччині — Tafel

“Tafel” – так називається організація, за допомогою якої користується вже понад півтора мільйона осіб, третина з яких діти. Почавши існування в Німеччині в 1993 році, вона придбала величезну популярність і стала відомою по всій країні. А все завдяки своїй діяльності, спрямованої на допомогу малозабезпеченим громадянам та біженцям. Отже, Tafel у 2024 році – некомерційна, громадська організація, що займається продажем товарів за дуже низькими цінами.

Візок в німецькому магазині для малозабезпечених

Як працюють Tafel

Напевно, в це складно повірити, але в Німеччині проживає величезна кількість людей, які мають потребу в найнеобхідніших речах: продукти, одяг, книги і так далі. Їх грошових коштів не вистачає на те, щоб забезпечити собі гідне життя. Часто не вистачає навіть на хліб, який вони не можуть купити у звичайному магазині. Для цього і була створена організація Tafel: щоб люди, заощадивши на купівлю продуктів, змогли дозволити собі купити щось ще.

Цікаво, що співробітниками цієї організації є волонтери. Їх кількість перевищує 50 тисяч людей, які працюють більш ніж в 900 філіях. Є й ті, хто працює за наймом, але зазвичай їх зарплата залежить від спонсорської підтримки. Фінансується організація з пожертв.

Існує два види допомоги: перший — це продаж товарів за символічною ціною (зазвичай 10-30 % від первісної вартості продукту) і другий — це безкоштовна видача продовольства, звана довгим німецьким словом Lebensmittelausgabestellen.

Продажем займаються лавки організації Tafel. Найдешевшими продуктами тут є булочки, хліб, молоко — те, що швидко псується. Чим довше може зберігатися товар, тим менший на нього знижка. Наприклад, різні крупи, консерви, печива, кави, чаї будуть коштувати трохи дорожче. Але все одно їх ціна значно відрізняється від цін на ці ж продукти у звичайних магазинах.

Зустрічається і ще один вид крамниць. Вони спеціалізуються на продажу невеликих пакетів, що складаються з різноманітних продуктів. Така розфасовка дозволяє розпродати відразу кілька видів продовольства. Зазвичай, подібні «кошика примусового асортименту» відрізняються своєю низькою вартістю.

Для того, щоб скористатися послугами Tafel, необхідно мати при собі довідку про матеріальне становище і фотографію – Kundenausweis. Іноді пункти видачі і деякі лавки перевантажені, тому співробітникам доводиться складати список черговиків. І коли підходить черга тієї чи іншої людини, він отримує повідомлення про те, що може йти в бюро Tafel і придбати необхідні йому продукти.

Проблема перевантаженості виникає, головним чином у великих містах. Навіть незважаючи на те, що відкривається одразу кілька крамниць, вони не справляються з великим потоком народу.

Кому допомагає Tafel

Помилково вважати, що лавки та магазини Tafel відкриті в основному для бездомних. Насправді кількість бездомних, які користуються послугами даної організації складає лише 2% від загального числа всіх клієнтів. Найбільше бажаючих придбати необхідні продукти за низькими цінами або взагалі задарма, серед безробітних — їх близько третини.

Іншу частину складають люди, які отримують соціальну допомогу або допомогу по старості. Пенсіонери і ті, чий матеріальний достаток не дозволяє забезпечити себе і свою сім’ю потрібне продовольством, закуповуються в Tafel. Пізні переселенці та мігранти, які лише нещодавно прибули в Німеччину, як правило, не поспішають скористатися допомогою цієї організації. Їх кількість не перевищує 25% від тих, кому допомагає Tafel.

А допомагає вона, між іншим, всім, хто цього потребує. Тут зазвичай діє приблизно такий принцип: «Спочатку нагодувати людину, і тільки після цього питати його документи про матеріальне становище.» Тобто один або кілька разів сюди може прийти кожен. Але якщо у людини є намір відвідувати крамниці і набирати товар протягом тривалого часу, тоді від нього потрібні довідки.

Приміром, такі, як підтвердження про низький дохід, документ про те, що він отримує соціальну допомогу або допомогу по безробіттю. Пенсіонерам необхідно підготувати документ, що доводить, що пенсія занадто мала і їм виплачується допомога по старості. На допомогу від організації Tafel можуть також сподіватися люди, що потрапили в складну фінансову ситуацію або ті, хто має велику кількість боргів. Вони повинні будуть взяти довідку від консультаційної служби, яка називається Schuldenberatung.

Чим торгують у Tafel

Хотілося б детальніше зупинитися на тому, якої якості і взагалі якими торгують продуктами Tafel. Те, що всі продукти не представляють ніякої загрози здоров’ю споживача — це сто відсотків. Вони відповідають всім санітарно-гігієнічним нормам. Однак, тут такий товар можна купити дуже дешево, або взагалі отримати безкоштовно.

Вся річ у тому, що багато супермаркетів або звичайні булочні не встигають розпродати за певний проміжок часу всі продукти, тому багато з них відправляються в Tafel. На полицях можна знайти вчорашній хліб або кекси, молоко, сир, ковбасу, термін придатності яких закінчується через день. Коштують вони набагато дешевше, ніж у звичайних магазинах. На інших стелажах знаходяться злегка пом’яті фрукти та овочі.

У холодильниках лежать упаковки піци, з деякими естетичними дефектами, які пошкодилися при перевезенні або навантаженні. Багато продукти надходять у Tafel тільки тому що виробником було виготовлено надмірну їх кількість, і вони не приймаються в оптову торгівлю. Не пропадати ж добру. Тут такий же суворий відбір, як і в супермаркетах. Не допускаються продукти з вичерпаним терміном придатності або сильно зіпсовані. Дотримуються всі правила гігієни.

Допомогти бідним і нужденним дуже легко. Допомога може бути самою різноманітною, починаючи від доставки продуктів харчування і закінчуючи роботою вантажника або шофера. Якщо є багато часу і бажання, то двері ферайна Deutsche Tafel завжди будуть для вас відкриті. Найпростіше зв’язатися з організацією зайшовши на сайт.

Німецький магазин Tafel: Відео

Також по темі: