Меню Закрити

Імміграція в Німеччину на службу добровольцем або волонтером

Уряду довелося прийняти ряд цільових програм по заміщенню дешевої робочої сили в соціальній сфері. В результаті у бажаючих приїхати в Німеччину у 2024 році з’явився цікавий шанс – стати на рік добровольцем або волонтером, вивчати мову, жити в німецькому соціумі та намагатися знайти інші шляхи залишитися у ФРН, коли контракт на службу закінчиться.

Доброволець доглядає за німецьким пенсіонером

Завдання добровольців у Німеччині

Скасування призову в армію в Німеччині засмутила не стільки бравих вояків із бундесверу, скільки начальників соціальних служб. Адже раніше пацифісти, які не бажали служити в армії, йшли на два роки працювати в будинку престарілих і лікарні, допомагали інвалідам і літнім, доглядали за дітьми і немічними, працювали на користь суспільству.

Термін контракту становить один рік. Волонтер працює 40 годин на тиждень, отримуючи гроші на кишенькові витрати (200-400€ в місяць), медичну страховку, житло, харчування і робочий одяг. Завдання добровольців – не заробляти, а допомагати людям, тому сподіватися накопичити капітали не варто. Хоча посвідчення допоможе отримати знижку на квитки в театр або поїздку на громадському транспорті.

Місце роботи визначається конкретною організацією, під егідою якої проходить служба. Дитячий садок, будинок, лікарня, школа для дітей-інвалідів, табори біженців або нічліжки для бездомних – допомога потрібна багатьом. Догляд за людьми – не єдиний напрям роботи волонтерів. Місцями служби добровольців також стають музеї, спортивні товариства, зоопарки або звіринці, фонди сприяння охороні навколишнього середовища і подібні соціальні німецькі організації.

Крім праці, програми для волонтерів у Німеччині включають і освітні моменти. Відвідування семінарів, отримання професійних навичок, індивідуальні співбесіди з досвідченими інструкторами теж входять в коло завдань добровольця.

Ну і, звичайно, німецька! Хоча в переважній більшості випадків базові знання мови необхідні, щоб отримати контракт на службу, протягом року постійного інтенсивного спілкування з німцями рівень володіння німецькою мовою сильно підросте.

Вибір програми

Організацій, які пропонують роботу добровольцям з-за кордону, в Німеччині предостатньо. Для тих, хто володіє німецькою, доступні місця в Bundesfreiwilligendienst(BFD) – Федеральній Службі Добровольців. Контакти організації опубліковані на сайті, телефон гарячої лінії – +49 221 3673-0. Також перераховані центральні офіси благодійних організацій, які розподіляють волонтерів на роботу.

Якщо бажаючому стати добровольцем 16-26 років, підійдуть молодіжні програми “Волонтерський соціальний рік” – Freiwilliges Забезпечення Jahr (FSJ) або “Волонтерський екологічний рік” Freiwilliges Ökologisches Jahr (FÖJ).

Для знаючих німецький пошукати по “freiwiiligendienst ausländer” не складе труднощів, а без мови шансів взяти участь у благодійних програмах Німеччини набагато менше. Вчити німецьку до прийнятного рівня доведеться вдома.

Отримання виду на проживання для волонтерів

Пошук місця служби для добровольця в Німеччині мало чим відрізняється від пошуку роботи. За адресами організацій розсилаються резюме в супроводі мотиваційних листів, проходить співбесіду, далі укладається контракт. Договір підписується волонтером та благодійною організацією, а також центральним і федеральними відомствами у справах добровольців.

Точну інформацію щодо укладення контракту на службу уточнюйте у представництвах конкретних програм. У посольство потрібно подавати документи згідно з пам’ятками, які опубліковані на сайтах представництв німецьких консульств.

Як правило, будуть потрібні:

  • Закордонний паспорт.
  • Копії сторінок з пропискою і головного розвороту з внутрішнього паспорта.
  • Заповнені та підписані анкети для отримання національної візи категорії D німецькою мовою.
  • Фотографії 45 на 35 мм.
  • Підписаний договір про роботу добровольцем у Німеччині.
  • Якщо з договору ясно, чи буде оплачуватися житло і харчування, доведеться докласти інші докази, що волонтеру не доведеться голодувати і поневірятися.
  • Тимчасова медична страховка на час з моменту в’їзду до отримання німецької страхової картки хоча б пару тижнів.
  • Мотиваційний лист з перекладом на німецьку, де вказані причини бажання служити добровольцем у Німеччині, рівень знання мови, подальші плани після закінчення договору, як волонтерство допоможе у кар’єрні перспективи.
  • Резюме з перекладом на німецьку, де без перерв вказані місця навчання або роботи.
  • Сертифікати, дипломи, атестати, трудова книжка та інші підтвердження кваліфікації з перекладами.

Уточнюйте інформацію за конкретним списком необхідних паперів в посольстві Німеччини.

Німецькі волонтери тримаються за руки

Німці займаються добродійністю й допомагають іншим людям в разі небезпеки.

Німці охоче стають волонтерами

Якось я розговорився з дитячим лікарем нашої дитини. Вона часто йшла у відпустку. Я поцікавився, не позначаються настільки часті періоди відпочинку на доході. Звичайно, якісь гроші втрачаю, але адже я займаюся улюбленою справою. І це зовсім не відпочинок!

Виявилося, що доктор полягає в організації, яка безкорисливо допомагає різним країнам третього світу, якби якась плутанина. У зв’язку з постійними лихами і настільки часті відлучки. Епідемій, катастроф та природних катаклізмів у світі відбувається предостатньо.

Мільйони німців числяться волонтерами. У свій вільний час, у вихідні або під час відпусток, вони безкоштовно працюють. Список благодійної діяльності в Німеччині великий, наприклад:

  • догляд за людьми похилого віку або інвалідами,
  • робота тренером шкільної команди по футболу,
  • охорона навколишнього середовища,
  • надання невідкладної допомоги,
  • служба у пожежній команді,
  • підтримка німецьких безхатьків.

Багато волонтерів працюють також на ниві політики, релігії або є працівниками соціальних служб. Волонтерство в благодійних організаціях незабаром стає стилем життя. Проводити відпустки в різних країнах, допомагаючи потерпілим людям – чим не романтика? Приклад наслідують знайомі, родичі, подружжя.

Кому літати в Африку не хочеться, знайдеться інше заняття. Наприклад, робота в службі психологічної допомоги через телефон. Протягом року охочі допомагати людям бюргери проходять навчання, потім починають відповідати на дзвінки в службу психологічної підтримки.

Служба волонтером буває і не безкорислива. Наприклад, локальні політики не отримують зарплати, але винагороджуються іншими способами. Сюди ж відносяться спортивні організації, які виплачують працівникам не зарплати, а премії за активну діяльність. Але діяльність німецьких волонтерів не можна недооцінювати. Мільйони звичайних бюргерів займаються істинної благодійністю, не отримуючи ніяких дивідендів, крім почуття подяки до тих, кому вони допомагають.

FSJ апдейт: волонтер у Німеччині, мінуси, труднощі: Відео

Також по темі: