Меню Закрити

Возз’єднання дитини з батьками в Німеччині

Дитина може приїхати до батьків-іноземців у Німеччину у 2024 році по возз’єднанню родини поки їй не виповнилося 18. Повнолітні діти не є прямими родичами з точки зору німецького міграційного законодавства. Навіть неповнолітні діти, які встигли вступити в шлюб, також не можуть возз’єднатися зі своїми батьками. Виняток – нащадки пізніх переселенців.

Дитина іммігрує до Німеччини

Закон про возз’єднання дітей з батьками в Німеччині

Далі під “діти”, маються на увазі тільки неповнолітні, неодружені і не розлучені. Випадок, коли мігрант приїхав у Німеччину і хоче, щоб діти пішли за ним, регулюється §32 закону про перебування іноземців у Німеччині.

Закон в першу чергу визначає, до кого може приїхати неповнолітній син або дочка. Такими батьками є:

  • Біженці, прийняті за §25 (1,2)
  • Володарі Блакитної Карти або дозволу на проживання для висококваліфікованих спеціалістів (§19)
  • Власники виду на проживання, постійного місця проживання або дозволу на постійне перебування

Забавно, що спочатку перераховуються два пункти, а потім у третьому їх включають в узагальнене визначення знову. Я не юрист. Можливо, не вловив якихось тонкощів. Але по факту, привезти дітей у Німеччину може кожен має довгострокову німецьку візу.

У другому абзаці описані умови прийому дітей старше 16. Їм видадуть дозвіл тільки за умови знання німецької, достатнього для повноцінної інтеграції. Підліток зобов’язаний знати мову на достатньому рівні для отримання освіти. У четвертому пункті зазначено, що іноді дитячий вигляд на проживання видається і в порушення вищеназваних правил, щоб запобігти важку життєву ситуацію. Це схоже на лазівку. Використовується, якщо чиновник хоче піти назустріч мігрантові згідно з духом закону, але не знаходить відповідного параграфа.

Туга і любов дитини і матері, що живуть у різних державах, не є винятковим випадком. Вагомою причиною для якнайшвидшого возз’єднання послужить факт, що за дитям нікому доглядати.

Дозвіл на виїзд дитини

Якщо в Німеччині виявився тільки один з батьків, для отримання дитячої візи залишається на Батьківщині інший повинен підписати дозвіл на виїзд в іншу країну на постійне місце проживання.

Наприклад, розлучена жінка з дітьми від іншого шлюбу вийшла заміж за німця чи знайшла роботу. Неповнолітнім дозволяється в’їзд у Німеччину, тільки коли один з біологічних батьків підпише формуляр з дозволом виїхати.

В інтернеті існують величезні топіки з неабияким розбірками на тему потрібно мати дозвіл чи ні. У випадку довгострокової візи в Німеччину – так, потрібно, 100%. Не потрібно для виїзду в безвізові країни. В умовах до отримання німецької візи для возз’єднання сім’ї сказано, що потрібно надати нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини за кордон від батьків, що не виїжджають, або свідоцтво про смерть або довідку про позбавлення батьківських прав.

Не подавати дозвіл від другого з батьків можна офіційним батькам-одинакам. В інших випадках допоможе папір, який підтверджує, що батьків знайти не вдалося, і у зв’язку з цим не представляється можливим отримати підпис.

Список документів

У посольство потрібно подавати такі документи:

  • Свідоцтво про народження – завірений переклад
  • Вищезазначений дозвіл одного з батьків, якщо возз’єднання відбувається тільки з кимось одним
  • Офіційне запрошення – фінансова порука
  • Копія паспортів батьків і віза жителя Німеччини
  • Паспорт дитини, якщо він летить один
  • Заповнені анкети з наклеєними фотографіями
  • Одна фотографія про запас
  • Дітей старше 16 можуть попросити підтвердити знання німецької в усній розмові. Думаю, буде незайвим прикласти сертифікат про знання німецької

На всіх оригінальних документах не з Німеччини ставиться апостиль. На копіях апостиль не ставиться. Для українських документів додається засвідчений переклад. Для оригіналів і перекладів треба зробити по дві ксерокопії, завіряти не треба.

Це мінімальний набір документів. Але в посольстві можуть зажадати і інші папери, якщо вважатимуть за потрібне. Наприклад, у вимогах зазначено, що у внутрішньому паспорті батьків, які проживають у Німеччині  повинна стояти відмітка консульства України про взяття на облік. Не знаю, чи потрібно це завжди, чи тільки у разі виїзду на ПМЖ. У різних посольствах списки документів трохи відрізняються. Будь ласка, уточнюйте інформацію на сайті посольства або через телефон.

Возз’єднання сім’ї в Німеччині: Відео

Також по темі: