Меню Закрити

Включення у виклик заднім числом

З вересня 2013 у пізніх переселенців, які проживають у Німеччині, з’явилася можливість включити прямих родичів, які перебувають на колишньому місці проживання в колишньому СРСР, дозвіл на переїзд у ФРН заднім числом.

Антраг на внесення заднім числом виклик переселенця

Кого дозволено включати до Aufnahmebescheid

Згідно §27, абзац 3 федерального закону про переміщених, пізні переселенці, які живуть у Німеччині, можуть заднім числом включити в Aufnahmebescheid подружжя або нащадків по прямій лінії. Включати виклик може тільки переселенець – §4! Батьків, братів або сестер закон як прямих родичів не сприймає. Детальніше про включення родичів на виклик переселенця.

Батькам неповнолітніх дітей можуть зробити виняток із вимоги до рівня німецької мови. Рік народження нащадка або дружина ролі не грає. Неможливо включити в виклик нащадків, народжених після від’їзду §4.

Після введення нового закону родичам пізніх переселенців простіше отримувати дозвіл на в’їзд. Тепер не потрібно доводити наявність важкої життєвої ситуації” для переїзду. Зміна прибрала перешкоду на шляху возз’єднання сімей етнічних німців. Залишилося вимога знання німецької мови для повнолітніх, але на мінімальному рівні А1.

Збереження місця проживання в колишньому СРСР

Закон стосується родичів, які після від’їзду переселенця залишилися на колишньому місці проживання і не виїхали в іншу країну. Якщо переселенець виїхав до Німеччини, а дитина, наприклад, в Ізраїль, закон на нащадка не поширюється. А якщо дитина з якоїсь причини виявився не включеним в Aufnahmebescheid спочатку, залишився жити на Батьківщині, але через кілька років захотів виїхати в Німеччину, тепер така можливість з’явилася.

Родичі переселенця можуть бути внесені в Aufnahmebescheid заднім числом, тільки якщо вони durchgängig im Aussiedlungsgebiet verblieben” – постійно живуть в країні вибуття.

У суді Лейпцига пройшло слухання справи переселенця з України, який переїхав до Німеччини у 1998 і вніс на виклик онуку, яка народилася в 1984. Свідоцтво пізнього переселенця було отримано у квітні 1999. У 2014 дідусь відправив у BVA заяву про внесення до виклик заднім числом внучки. Було отримано відмову на підставі §27 BVFG – жінці не визнали перебування в країні вибуття. Причина – робота з 2008 в Китаї та в Сінгапурі.

Переселенець оскаржив рішення в суді. Відомчий суд відмовив у розгляді, а верховний суд виніс рішення на користь онуки. Суд прийняв до уваги, що жінка не планувала жити в Китаї та мала тимчасовий вид на проживання. А перебування в Сінгапурі було пов’язано з постійними відрядженнями. На суб’єктивну думку судді, внучка не залишила Україну назавжди, отже, можна вважати, що закон виконаний.

BVA подала прохання на перегляд справи. Фінальне рішення суду – не дозволяти внесення на виклик у такому випадку. Заднім числом дозволяється вписати в Aufnahmebescheid дружина чи нащадків, тільки якщо вони фізично не покинули країну вибуття. Відвідування країни час від часу не вважається як безперервне перебування. Родич переселенця зобов’язаний фактично жити в державі більшу частину часу.

У межах колишнього СРСР, окрім Прибалтики, переїжджати дозволяється. Також допускається виїзд за кордон для навчання або практики. Точно відмовляють виїхали по возз’єднанню сім’ї або на роботі. На туристичні поїздки обмежень немає.

Як подати на внесення в Aufnahmebescheid

Подавати на включення в Aufnahmebescheid заднім числом родича повинен пізній переселенець з §4. Щоб BVA почав обробку запиту, потрібно надіслати на адресу Bundesverwaltungsamt, Heimkehrerstraße 16, 37133 Friedland наступні документи:

  • Заповнена анкета, виходить листом за запитом на адресу Bundesverwaltungsamt, 50728 Köln або завантажується на сайті BVA
  • Додатковий листок Ergänzungsblatt на кожного родича, якого вносять у дозвіл
  • Актуальна довідка про місце проживання, видається в ратуші за запитом
  • Свідоцтва про народження родичів
  • Свідоцтво про шлюб, якщо мова йде про подружжя
  • Звичайні копії внутрішніх паспортів родичів
  • Звичайні копії трудових книжок повнолітніх родичів
  • Довідки про несудимість народжених після 31.12.1973

Раніше подані папери вдруге надсилати не треба. BVA знаходить у справі подає запит копії свідоцтв.

На свідоцтва потрібно поставити апостиль, якщо документи видані пізніше:

  • Росією 06.1992
  • Україною 01.2004
  • Казахстаном 02.2001

Апостилі треба перевести, переклади запевнити. Якщо легалізувати документи неможливо, повідомте BVA причини.

Процес обробки документів

Перевірка запиту на включення проводиться у два етапи. Спочатку перевіряються документи пізнього переселенця. Порушується справа, проглядаються довідки та папери. Що-небудь, крім поданих анкет, досилати у BVA не треба.

Родичам пізнього переселенця потрібно показати початкові знання німецької мови шляхом пред’явлення сертифіката інституту імені Гете, TestDaF, telc або ÖSD рівня А1.

Коли два етапи пройдені, пізнього переселенцю видається рішення про включення в виклик. На підставі дозволу, родичі звертаються до посольства Німеччини та отримують візу для переїзду. Необхідно залишатися в країні до моменту отримання рішення, переїжджати за межі колишнього СРСР не можна.

Також по темі: