Меню Закрити

Як проводяться інтеграційні курси в Німеччині

У Німеччині для мігрантів у 2024 році існує відмінна можливість підвищити рівень знання німецької мови — інтеграційні курси. Це інтенсивні заняття спрямовані на те, щоб іноземці як можна швидше адаптувалися в новій для них країні.

Заняття на інтеграційних курсах у Німеччині

Зміст інтеграційного курсу

Процес навчання розбитий на частини, так звані модулі. Модулів всього шість. Тривалість кожного дорівнює ста годин. Тобто, у підсумку виходить шістсот годин занять. До кінця навчального року учні навіть не знають алфавіту на самому початку курсу, вже зможуть самостійно купити квиток на автобус, записатися на прийом до лікаря або написати листа. Це обов’язково вийде, якщо старанно вчитися і намагатися не пропускати заняття.

Курс ділиться на дві частини: мовну та орієнтовну.

У першу входить вивчення безпосередньо німецької мови. На уроках розглядаються найрізноманітніші теми: похід до лікаря, вечеря в ресторані, розмова телефоном або в магазині, пошук житла і спілкування з друзями. Все, що може знадобитися іммігранту в його повсякденному житті. Основна увага приділяється граматиці, словниковому запасу і правильній вимові німецької мови.

Орієнтовний курс передбачає вивчення культури, правової системи та історії Німеччини. Тут навчаються дають інформацію про права та обов’язки всіх проживаючих у цій країні. Вони ознайомляться з цінностями демократичної системи, з регіональними особливостями та іншими важливими аспектами життя німецького суспільства.

Як отримати право на інтеграційний курс

Для того, щоб почати вивчення німецької мови на інтеграційних курсах, необхідно звернутися у відомство у справах іноземців. Там перевірять, чи має мігрант право на навчання і видадуть відповідний документ. Крім того, йому видадуть список всіх шкіл регіону. З цього списку можна буде вибрати найбільш підходящий варіант. Це стосується тих іммігрантів, які тільки недавно переїхали в Німеччину.

Навчання розраховане не тільки на новоприбулих мігрантів. Навіть якщо людина живе тут вже довгий час, але вважає, що його знань німецької мови ще недостатньо, то він також може відвідувати ці курси. Адже щоб влаштуватися на гарну роботу, потрібно вміти розмовляти німецькою мовою і розуміти співрозмовника, не заглядаючи при цьому у словник за кожним словом. Іноземці, які живуть у країні вже не один рік і бажають поліпшити знання мови, повинні домогтися допуску на заняття.

Це не завжди просто. Адже за весь час проживання в Німеччині, вони напевно вже проходили навчання в мовних школах. Для того, щоб отримати можливість піти на інтеграційні курси, їм необхідно написати заявку на допуск до навчання в регіональне відділення організації під назвою BAMF (Федеральне відомство з питань міграції та біженців).

Також можна звернутися в саму школу, в якій людина хотіла б навчатися. Організатори допоможуть скласти заявку і відправлять на розгляд. Якщо BAMF вирішить, що заявник може пройти додаткове навчання через погане знання мови, то двері для відвідування школи будуть для нього відкриті. Звичайно, при наявності вільних місць.

Заняття та іспити

Час занять на інтеграційних курсах може бути найрізноманітнішим. Існує кілька форм навчання. Наприклад, заняття можуть тривати протягом дня 25 годин на тиждень. Це підходить для тих, у кого повно вільного часу. Якщо ж людина працює або вдома у нього діти, яких потрібно забирати з дитячого садка після обіду, то можна вибрати навчання в неповний робочий день. Заняття, на які я ходила, починалися в 08:30 і закінчувалися о 12:45.

У багатьох мовних школах для кращого засвоєння матеріалу, вам запропонують додаткові заняття. Звичайно, найголовніше — це практика. Щоб швидше і краще вивчити мову, намагайтеся якомога більше говорити та слухати німецькою. Тому якщо є час і бажання, не варто відмовлятися від додаткових занять. Як правило, їх на себе бере один вчитель, який кілька разів в тиждень буде приходити в школу або навіть до іммігранту додому для спілкування і розбору незрозумілих тим або слів. Це дуже допомагає у вивченні іноземної мови.

Після закінчення курсу необхідно буде скласти іспит В1. У разі успішного результату, видається сертифікат, який підтверджує знання німецької мови на цьому рівні.

Тепер людина постає перед вибором: йти працювати або продовжувати навчання. Для тих, хто збирається вступати до коледжу або університету, потрібно пройти додаткові заняття. Тут знання мови на рівні B1 буде не достатньо. Зазвичай навчання триває не більше шести місяців. Після чого треба знову складати іспит.

Вартість навчання

Все буде залежати від того, яким чином людина потрапила в Німеччину. Пізні переселенці та всі їхні родичі можуть навчатися інтеграційних курсах безкоштовно. Люди, які прожили в Німеччині вже багато років і бажають знову відвідувати заняття, повинні будуть оплатити навчання. Якщо іммігранту запропоновано навчання з боку держави, то, як правило, саме воно і бере на себе практично всі витрати. За шість модулів необхідно буде заплатити 600€, частинами по 100€ за кожен модуль. Гроші треба буде вносити на початку кожного модуля.

Після завершення курсів, якщо скласти іспит у визначений термін, можна отримати половину від сплаченого тому. Для цього необхідно звернутися у відомство, відповідальне за організацію навчання.

У деяких випадках іммігрант звільняється від обов’язку вносити свою частку до навчання. Якщо, приміром, він отримує допомогу по безробіттю ALG II або допомога на власне утримання Hartz IV, то курс повністю оплачується державою.

Інтеграційний курс ідеально підходить пізнім переселенцям, мігрантам по єврейській лінії, а також подружжю отримали робочу візу. Для них по приїзду немає нічого важливішого, ніж зміцнення знань з мови та отримання інформації про життя в Німеччині.

Також по темі: