Потенційним мігрантам потрібно розуміти відмінності національної візи від шенгенської або «гостьової». Крім цих відмінностей ви дізнаєтеся про документи, порядок і терміни оформлення візового дозволу типу D в Німеччину у 2025 році.
Що стоїть за статусом візи «національна»
Після отримання національної німецької візи іноземець може проживати в ФРН більше 3 місяців. Під іноземним громадянином розуміється будь-яка людина, який приїхав з країни, що не входить до Євросоюзу.
ВАЖЛИВО: Не намагайтеся надати в німецьке відомство гостьовий шенген типу C, щоб отримати вид на проживання. Розглядати ваш питання про довгострокове перебування ніхто не буде! Вам доведеться повернутися на Батьківщину і звернутися в Німецьке посольство саме за D візою.
Термін дії та географія
Всі переваги національної візи доступні лише в ФРН. Але якщо ви не плануєте працювати/займатися підприємництвом в інших державах ЄС – вона ж дає право на в’їзд на їх територію.
- Стандартна віза типу D діє 3-6 місяців.
- За термінами можливо виняток у випадках, коли заздалегідь відомо, що сумарний час перебування складе до 1 року.
Щоб залишитися в Німеччині довше, необхідно мати ВНЖ (Aufenthaltstitel). Його видають в Ausländerbehörde – установі, що відповідає за звернення іноземців.
Багаторазовий в’їзд-виїзд дозволено.
Коли актуальна
Причин для отримання національної німецької візи безліч. Серед найбільш частих:
- СІМЕЙНА – одруження з жителем Німеччини/Євросоюзу, возз’єднання з неповнолітньою дитиною, яка є німецьким громадянином.
- ОСВІТНЯ – навчання у Вузі або в середньому професійному училищі, студентський обмін, німецькі мовні курси, підвищення кваліфікації Weiterbildung.
- РОБОТА – тривале відрядження за кордон, незалежний бізнес (Unternehmer), дослідницька та наукова діяльність вчених, трудова практика, наймана праця тощо
- ПЕРЕСЕЛЕННЯ – пізніх переселенців німецької національності (Spätaussiedler) або мігранти по єврейській лінії.
Від документів і строків видачі до ціни питання
Переходимо до головного – як отримати національну візу в Німеччину, і який перелік документів потрібно.
- Закордонний паспорт. Повинен бути дійсним протягом всього терміну одержуваної візи категорії D + 3 і більше місяців. Щонайменше 2 чисті сторінки.
- Анкета. Заповнюється 2 примірники форми й тільки німецькою мовою. Якщо мовних знань для грамотного заповнення недостатньо – зверніться за послугами перекладача.
- Відбитки пальців. Знімають при подачі клопотання Ausländeramt. Вимога поширюється на всіх, хто старше 12 років.
- Медична туристична страховка на перший час перебування в країні.
Весь перелік паперів представлений на сайті посольства. Чиновники можуть запитати та іншу документацію або запросити на додаткову співбесіду (вас повідомлять).
ВАЖЛИВО: Усі документи (у тому числі: нотаріально завірені переклади свідоцтв про шлюб, народження тощо) видаються німецькою мовою. Обов’язково скористайтеся послугами професійного перекладача! Від правильного заповнення паперів та відповідей на питання співробітників посольства залежить рішення про видачу дозволу типу D.
Скільки чекати рішення
Процес по розгляду анкет тривалий – від 2 тижнів до 6 місяців.
- Грають роль причини поїздки (про них йшлося вище).
- Посольство у вашій країні має право надіслати заяву в Німеччину, де рішення приймається уповноваженими органами.
- При трудової міграції перевіряють вакансію, можливо робиться запит на німецьку біржу праці. Розтягнути терміни може процедура з дипломом – його перевіряють на відповідність німецьким нормам. Таких кілька аспектів.
- Подасте весь комплект потрібних документів відразу – отримаєте візу швидше.
- Забудете щось або заповніть невірно – це зіграє злий жарт і продовжить очікування…
Німецьку візу отримати не так складно, якщо виконати умови посольства Німеччини.
Вартість «національного» дозволу
Стандартний консульський збір дорівнює 75 € (дітям знижка – 50%). Деякі категорії мігрантів звільняються від сплати (студенти – стипендіати фондів, діти або дружини німецьких громадян). Точну цифру збору вам озвучать у посольстві в день подачі паперів.
ВАЖЛИВО: Врахуйте, що попереднє схвалення в уповноваженій установі не дає гарантій, що посольство також дасть добро. Не звільняйтеся заздалегідь, не розпродавайте майно і не купуйте квитки на літак до Німеччини. Тільки здобувши національну візу на руки, приступайте до дій.