Меню Закрити

Приїзд на стажування та практику до Німеччини

Студенти вищого навчального закладу будь-якої країни світу мають право отримати німецьку візу на проходження стажування та практики на німецькому підприємстві у 2024 році. Скористатися шансом має сенс з багатьох причин, але головна з них – вельми цінна рядок у резюме відразу після отримання диплома. Був на практиці в Німеччині! Це привід виділити потенційного працівника з низки інших кандидатів.

Іммігрант приїхав у Німеччину стажуватися

Дозвіл на проходження практики

Виробнича практика в Німеччині покликана об’єднати теоретичні знання, отримані студентом за час навчання, з первинним практичним досвідом, отриманим під час роботи на реальному робочому місці.

На відміну від студентів Внз країн-членів ЄС, які безперешкодно направляються на стажування всередині Європейського Союзу, громадяни держав, що не входять до єврозони, повинні отримати попередню згоду – Einvernehmen. Підтвердження видається Федеральної службою за працею і зайнятості – Bundesagentur für Arbeit – і є підтвердженням права зайнятості на території ФРН, а також є підставою для видачі візи заявнику.

Ініціювати отримання Einvernehmen повинен роботодавець або стороння організація, уповноважена роботодавцем. Саме вони і отримують згоду, а потім передають документ потенційному практиканту, який своєю чергою додає його до пакету документів.

Відправляти запит роботодавець повинен на адресу:

адреса

Оскільки процес видачі згоди може зайняти тривалий час, претендентам рекомендується зайнятися цим питанням якомога раніше, але не раніше 6 місяців до передбачуваної дати початку стажування.

Хто має право пройти практику в Німеччині

Правом пройти стажування на підприємствах Німеччини наділяються учні закордонних Внз, якщо вони відповідають наступним умовам:

  • стажування проводиться саме в тій посади і кваліфікації, яку студент отримує під час навчання. Визначальною тут є ступінь, наскільки навички і досвід, які практикант отримає, будуть відповідати одержуваної ним у Вузі спеціальністю;
  • на момент початку стажування студент провчився не менше 4 семестрів.

Вимоги також пред’являються і до навчальним закладам студента. Вони повинні видавати дипломи, визнані в Німеччині. Для того, щоб простежити відповідність спеціальностей, співробітники Федеральної служби з праці та зайнятості звертаються до бази даних Anabin.

Умови роботи на практиці в Німеччині

Максимальний термін, який може тривати стажування, становить 12 місяців. Можна розділяти практику на кілька частин, причому для кожного в’їзду знадобиться отримати новий дозвіл. Практикант має право пересунути дату початку стажування, при цьому важливо, щоб на цю дату студент продовжував навчатися в навчальному закладі і не був з нього відрахований.

Згідно §39 (2) Закону про перебування іноземців AufenthG при проходженні практики іноземним студентам гарантуються ті ж самі робочі умови, які надаються громадянам Німеччини.

Практикантам нараховується компенсація в розмірі мінімальної суми оплати праці, яка становить 9,19 € за годину роботи. При 40 годин в тиждень можна заробляти 1470 € в місяць. Винятком є випадки, коли студент направлений на стажування в рамках обов’язкової освітньої програми, без якої він не зможе отримати диплом.

У заявника є можливість зателефонувати на гарячу лінію Міністерства праці та соціальних питань на номер +4930/60280028 (працює з понеділка по четвер з 8 до 20 годин) і задати питання. Однак, варто пам’ятати, що відомство не дає правових, податкових та страхових довідок, а може роз’яснити тільки якісь деталі про умови праці в Німеччині.

Документи на візу з метою проходження практики

Повний список документів необхідно уточнити на сайті посольства Німеччини. Крім звичайних копій паспортів, фотографій, анкет і заяв, точно знадобляться:

  • Договір про проходження практики на підприємстві Німеччини. У договорі обов’язково мають бути зазначені такі дані: інформація про роботодавця (назва організації, адреса проходження практики з зазначенням контактної особи), вид зайнятості практиканта (часткова або повна зайнятість), рівень заробітної плати в євро, термін проходження практики, опис та найменування посади (або, при необхідності, сфери діяльності);
  • План проходження практики;
  • Поліс медичного страхування на перші тижні запланованого перебування на території ФРН (поліс може бути пред’явлений і при отриманні візи).

Такі документи подаються з перекладом на німецьку мову:

  • Документ, що підтверджує професійну кваліфікацію заявника (диплом про вищу освіту, диплом про фахову освіту, атестат, довідка з навчального закладу, у якому заявник навчається зараз);
  • Трудова книжка (за наявності);
  • Біографія (Lebenslauf) в табличному оформленні, де повинні бути вказані контактні дані заявника та повну домашню адресу;
  • Довідка про знання іноземної мови – сертифікати та довідки з мовних шкіл.

Віза на проходження практики видається виключно для цих цілей і не дає права претенденту здійснювати інші види діяльності на території Німеччини.

Де шукати вакансії для практикантів

Простіше всього задавати в пошуковику назву своєї спеціальності на німецькому із зазначенням країни – Deutschland – і словом “практика” – Praktikum. Таким способом знайдеться велика частина вакансій.

Також можна пошукати місця на наступних сайтах: Praktikum info або AIESEC.

Відгуки про стажування в Німеччині: Відео

Також по темі: