Меню Закрити

Підтримка фонду Бенеке для молодих іммігрантів

Благодійна організація Otto Benecke Stiftung e.V. підтримує проекти та освітні програми у 2024 році, покликані інтегрувати іммігрантів в Німеччині. З 1965 року допомогу отримали півмільйона мігрантів.

Молоді мігранти підтримані фондом

У чому полягає підтримка фонду

Якщо мігрант потрапляє під умови програми, то йому надається безкоштовна консультація, в якій проводиться аналіз шляхів здобуття вищої освіти або підтвердження кваліфікації в Німеччині. Консультанти знаходять спосіб допомогти в кожному конкретному випадку отримати німецьку спеціальність в найкоротші терміни. На персональному співбесіді обговорюються питання про вибір професії та навчального закладу, а також роз’яснюється процедура вступу.

Спочатку перевіряються два пункти: який рівень освіти в іммігранта і вистачає цього для отримання вищої освіти в Німеччині; достатні знання німецької мови.

Потім консультант пропонує варіанти:

  • які Вузи дають необхідну спеціальність;
  • як підготуватися до навчання у німецькому ВНЗ, які підготовчі курси проводяться при Вузі;
  • з якого курсу мігрант почне або продовжить освіту, як правильно оформити заяву та інші папери;
  • чи можна студенту отримати BAföG або стипендію.

Фінансова підтримка фонду Отто Бенеке

Одними консультаціями допомогу фонду не обмежується. Адже поки іммігрант навчається, заробляти гроші він не може. Допомоги по безробіттю студентам в Німеччині не сплачуються. Отже, питання отримання освіти доводиться вирішувати одночасно з питанням про збереження доходу.

Гроші на освіту з організації Otto Benecke Stiftung e.V. виділяються цільовим чином за конкретними напрямами. Варіанти матеріальної підтримки наступні.

Оплата курсів можлива, якщо їх відвідування не оплачується із земельного або федерального бюджетів: заняття німецькою мовою; отримання Abitur; академічні програми або досягнення наукового ступеня.

Транспортні витрати відшкодовуються, якщо йдеться про:

  • необхідних щоденних поїздках з дому до місця проведення курсів;
  • переїзд до місця проведення занять;
  • регулярних поїздках на сесії або для прослуховування окремих частин навчальних програм.

Інші, пов’язані з навчанням, витрати: переклади на німецьку мову необхідних для вступу паперів; збори за визнання дипломів. Якщо іммігрант живе окремо від батьків, то фонд виділяє кошти на житло, оплачує медичну страховку, видає гроші на кишенькові витрати.

Мігранти займаються на курсах
Фонд Отто Бенеке дозволяє молодим мігрантам підтвердити освіту і підвищити кваліфікацію.

Підтримка обмежена тимчасовими рамками! Отримувати допомогу штіфтунга дозволяється максимум 30 місяців, на більше розраховувати не можна.

Кого підтримує Фонд Отто Бенеке

Коло мігрантів, які претендують на допомогу цієї благодійної організації, обмежений.

Як правило, підтримку отримують люди не старше 29 років, які до переїзду вчилися у Вузі або здобули середню освіту. Подавати запит треба в перші два роки перебування в Німеччині. Фонд розглядає анкети трьох категорій мігрантів:

Для інших категорій мігрантів штіфтунг також пропонує підтримку, але не настільки інтенсивну. Консультанти запропонують участь в інших інтеграційних проектах, підкажуть неочевидні шляхи вирішення проблем з освітою.

Як звернутися в фонд Отто Бенеке

Подавати заяву на отримання допомоги благодійного фонду треба письмово. Анкета відкривається за цим посиланням. Не завадить заздалегідь проконсультуватися з представниками штіфтунга, контакти яких опубліковані на окремій сторінці.

Адреса центрального координаційного пункту програми отримання освіти для молодих мігрантів можна подивитись на офіційному сайті.

Навчання від фонду Отто Бенеке: Відео

Також по темі: