Меню Закрити

Sprachvisum – віза на вивчення німецької мови

Кращого способу вивчити німецьку у 2024 році, ніж говорити з носіями мови, не існує. Початковий рівень досягається на курсах, словниковий запас напрацьовується зубрінням, але вимову, інтонацію, тон слів іноземець вловить лише поживши в Німеччині місяць-інший.

Іммігранти приїхали до Німеччини вивчати німецьку

Віза для вивчення мови

Закон про перебування іноземців у Німеччині передбачає дві можливості отримання довгострокової візи з метою підвищення рівня володіння німецькою:

 • Для подальшого навчання у Вузі чи на підготовчих курсах до університету – AufenthG §16 (1) 1 і (6) 2.
 • Для вивчення мови з іншою метою – AufenthG §16b.

Вчити німецьку для вступу в освітнє установа дозволяється протягом року. Підтвердженням намірів надходження стане лист Вузу або Studienkolleg з обіцянкою зарахування при досягненні необхідного рівня мови.

Після завершення курсів віза дозволяє вступити у ВУЗ і продовжити навчання, не виїжджаючи з Німеччини.

Якщо цілі надходити в німецьке освітній заклад немає, хто вивчає мову доведеться покинути країну після 12 місяців перебування. Залишитися дозволяють мігрантам, які здобули право на ВНЖ в Німеччині з інших причин, наприклад, робота або створення сім’ї.

Умови отримання візи

Хто бажає поїхати в Німеччину вчити німецьку доведеться підтвердити наявність коштів на проживання. Посольство вимагає відкрити блокований рахунок в німецькому банку – Sperrkonto. Власник блокованого рахунку може зняти фіксовану суму грошей в місяць. Так гарантується мінімум фінансового забезпечення поїздки.

Для тих, хто виїжджає з метою подальшого навчання у ВНЗ необхідно покласти на рахунок 8640€ виходячи з суми 720€ в місяць.

Якщо наступної мети здобувати освіту в Німеччині немає, посольство вимагає покриття 800€ в місяць. Але досить покласти на рахунок суму покриває оплачений термін відвідування курсів – мінімум 3 місяці. Візу дадуть на термін дії блокованого рахунку. У Німеччині дозволяється продовжувати навчання і візу до сумарного терміну перебування 1 рік. Фінансові гарантії та інші умови перебування також доведеться продовжити.

Інший варіант підтвердження фінансових гарантій – отримання офіційного запрошення жителя Німеччини, погоджується нести витрати по утриманню. Друга необхідна умова отримання мовної візи – наявність медичної страховки на час навчання. Fintiba також допомагає вирішити питання медичного страхування учнів. Третя вимога пред’являється до курсів німецької мови. Інтенсивність занять повинна складати мінімум 18 годин на тиждень.

Вартість інтенсивних курсів – 100-400€ за тиждень занять. Різниця в ціні визначає кількість учнів у групі. Менше людей – вище вартість. Зате кожному учневі приділяється більше часу викладача. Вибирайте курси з урахуванням розміру групи.

Заняття німецькою мовою

Розмір групи для занять німецьким визначає вартість курсів і якість навчання

Нарешті, бажає займатися мовою в Німеччині потрібне житло. Підійде бронь в готелі або короткострокова оренда. Організатори курсів зазвичай пропонують варіанти проживання учням.

Подача документів в німецьке посольство

Виконання умов дозволяє отримати мовну візу в Німеччину.

Для подачі документів на мовну візу в посольство потрібно

 • фінансові гарантії на час поїздки – офіційне запрошення або блокований рахунок;
 • підтвердження оплати курсів;
 • поліс медичного страхування, що діє в Німеччині;
 • запрошення організатора занять з зазначенням адреси проведення курсів, кількості годин в тиждень і рівня мови, одержуваного учнем по завершенню;
 • переклади на німецьку документів про освіту, трудової книжки;
 • сертифікат знання мови, що підтверджує мінімальні вимоги для початку занять;
 • мотиваційний лист та біографію німецькою.
Докладний список вимог до одержувача мовної візи слід дізнаватися на сайті німецького посольства. Якщо плануєте продовжувати навчання в Німеччині, то умови серйозніше.

Мотиваційний лист для отримання мовної візи

Особливу увагу треба приділити складанню мотиваційного листа. Працівник посольства видасть візу, якщо повністю впевнений в логічності планів заявника.

Хороші приклади мотивації вчити мову:

 • планується подальше навчання в німецькому Вузі;
 • прагнення знайти роботу в Німеччині;
 • німецький потрібно для роботи, наприклад, перекладачем, викладачем, гідом.

Погані варіанти:

 • створення сім’ї;
 • прагнення отримати притулок;
 • подивитися країну, розширити кругозір.

Важливо показати прагнення вчити мову до поїздки. Їхати до Німеччини за рівнем А1 недоцільно – початкові знання німецької можна отримати і вдома. Спілкування з носіями мови допомагає, якщо розвинені базові навички – в наявності мінімальний словниковий запас, відомі основні граматичні конструкції.

Курси в Німеччині дозволяють продовжувати тренувати німецький і після занять

Інші варіанти вивчення мови в Німеччині

Курси меншої інтенсивності і терміном до 90 днів можна відвідувати за шенгенською візою. Плюси – відсутність великих вимог, поїхати в Німеччину як турист може будь-який бажаючий. Мінус – неможливо продовжити перебування в країні, навіть якщо причини з’являться, наприклад, укладання шлюбу або робочий контракт. Доведеться повертатися додому і звертатися в посольство за національною німецькою візою.

Молодь може вчити німецьку мову в якості волонтера або помічника в німецькій родині – Au-Pair. Такі варіанти, не вимагаючи великих фінансових вкладень, приносять чудові можливості для навчання.

Німецька мова – як вивчити швидко: Відео

Також по темі: