Меню Закрити

Робота косметолога в Німеччині

Косметологи, фахівці з наведення краси на людське тіло в Німеччині у 2024 році вважаються ремісниками. Тобто для того, щоб самостійно займатися косметологією, треба обов’язково зареєструватися у відповідній палаті свого регіону. Палата перевіряє наявність необхідної кваліфікації і видає дозвіл на ведення своєї справи.

Німкеня на прийомі у косметолога

Що вміє косметолог у Німеччині

Область діяльності у косметологів у Німеччині досить обширна. Це не тільки макіяж і манікюр. Німецькі косметологи повинні володіти знаннями в питаннях догляду за всім тілом, особливо за шкірою. Вони роблять своїм клієнтам масажі, навчають їх дихальної гімнастики, консультують у питаннях застосування численних косметичних препаратів, видаляють волосся, а також допомагають скласти дієту.

Щоб успішно виконувати ці задачі, косметолог у Німеччині повинен знати і вміти досить багато різних речей. Тут і робота з різною технікою, яка допомагає йому очищати шкіру клієнтів, проводити епіляцію, доглядати за нігтями, наносити татуювання.

Тут і знання різних хімічних препаратів, вміння правильно їх використовувати. Також необхідно мати загальне поняття про анатомію людини, глибоко розбиратися в питаннях догляду за шкірою. А щоб стати по-справжньому успішним косметологом, не завадять знання психології та вміння спілкуватися з людьми. Адже ця професія передбачає дуже тісна і інтенсивне спілкування з клієнтами.

Працюють косметологи в Німеччині, як правило, в салонах краси. Але так само їм пропонують робочі місця парфумерні та косметичні відділи магазинів, фітнес-клуби, солярії, центри оздоровлення, готелі і дерматологічні клініки. Велике число німецьких косметологів є приватними підприємцями.

Навчання на косметолога в Німеччині

Навчання косметології проводиться з так званої дуальною системою. Одночасно із заняттями в професійній школі учень працює на звичайному робочому місці, як практикант. Тому, для того, щоб отримати професію косметолога в Німеччині, в більшості випадків потрібно буде знайти підходяще місце для практичного навчання (Ausbildungsplatz). Думаю, всім зрозуміло, який запит слід ввести у пошуковик, щоб знайти місце для навчання в конкретному німецькому місті.

Для того, щоб бути прийнятим на навчання косметології ніяких особливих знань або видатних шкільних оцінок зазвичай не вимагається. За статистикою, половині взятих практикантів потрібно всього лише Hauptschulabschluss, а це сама нижня з останніх сходинок у німецької освітньої системи. Мало того, 4% учнів не мають і цього. При описі вакансій для навчання зазвичай пишуть, що потрібно мати доброзичливі манери поведінки, інтерес до моди і макіяжу, уміння ладити з іншими людьми. Креативність мислення вітається.

Зазвичай повне навчання косметолога в Німеччині за дуальною системою триває три роки. Плати за навчання за державною програмою, як такої, немає. Навпаки, за роботу в салонах навіть платять невеликі гроші. У перший рік зарплата може складати від 500€ до 600€, у другій досягати 750€, а в третій – 870€. Школа може збирати невеликі гроші навчальні матеріали.

Настанови до навчального плану зафіксовані у спеціальному законі. Практичні заняття розглядаються окремо від теоретичних.

Почнемо з роботи. У перший рік навчання майбутні німецькі косметологи отримують загальні знання про догляд за шкірою та її очищенням, осягають ази макіяжу і манікюру, вчаться правильно видаляти волосся, проходять курси техніки безпеки при роботі з необхідними їм інструментами і пристроями, а також починають розбиратися в організації продажів і складанні планів обслуговування клієнтів.

Другий рік спрямований на поглиблене вивчення засобів наведення краси на людське тіло. Це насамперед різні маски, компреси, ванни. Вміти застосовувати всі ці кошти мало, треба ще знати, який шкірі які засоби найбільш підходять, які побічні ефекти можуть виникнути і що робити у випадку будь-яких ускладнень. Навчальний план на цей рік так само включає в себе отримання знань про те, як харчування і спосіб життя впливають на зовнішній вигляд, і які існують методики виховання клієнтів на шлях істинний.

Окремий курс присвячений догляду за ногами. У плані організації свого бізнесу тут вивчаються замовлення, зберігання і догляд за робочими матеріалами та інструментами, а також складання прайс-листів своїх послуг.

На третій рік німецькі косметологи оволодівають майстерністю масажу, нанесення гриму, а також розширюють технічні пізнання в використовуваної для цього електромеханічної апаратури. Під завісу пропонується навчиться консультувати клієнтів на предмет споживання своїх товарів і послуг. Є ще й десерт: косметолога можна вибирати спеціалізацію, наприклад, перманентний макіяж або догляд за ногами.

У школі ж за ці три роки, крім теоретичної бази під практичні заняття, учні отримують знання про правову сторону ведення своєї справи в Німеччині. Виявляється, у косметологів теж є свої права і обов’язки, які гостро необхідно знати і застосовувати в роботі. Також приділяється увага запобігання нещасних випадків та заходів зі збереження і зміцненню здоров’я клієнтів.

Завершується навчання німецьких косметологів чотиригодинним письмовим і восьмигодинним практичним іспитами при своїй професійній палаті. Тих, хто пройде перевірку, очікує отримання диплома. Іншим дається ще по дві спроби на кожний іспит.

Зарплата косметолога в Німеччині

Що ж у підсумку винагороджуються спіткали всі премудрості косметології щасливчики? За статистикою, середня зарплата німецьких косметологів становить від 1765€ до 2248€ в місяць брутто в залежності від особистих умінь, спеціалізації, досвіду і кваліфікації. Але це якщо дивитися офіційну статистику. Думаю, що насправді багато заробляється “по-чорному”, адже можливостей списати побільше податків і декларувати доходів поменше у косметолога хоч відбавляй.

Для тих, хто не хоче так довго вчитися, щоб вранці професійно фарбувати собі брови і вії, існують альтернативні варіанти. Приватні школи пропонують піврічні або річні курси з вузьких напрямках. Наприклад, тільки манікюр, масаж особи або макіяж. Так само є можливість навчатися дистанційно. За таке навчання, як правило, доводиться платити самостійно.

Строго кажучи, оскільки програма навчання не відповідає вищезгаданим законом, саме косметологом таким способом не стати. Але це хороший спосіб швидко навчитися якійсь конкретній справі, щоб отримати джерело підробітку. Крім того, на базі такої освіти буде простіше почати навчання за державною програмою.

Робота в Німеччині: Відео

Також по темі: