Меню Закрити

Лікування захворювань в Ізраїлі: переваги і вартість

Прагнення більшості людей поправити своє здоров’я за кордоном можна назвати цілком виправданим. Прийнято вважати (і цей факт давно підтверджений багатьма пацієнтами), що закордонна медицина більш розвинена, краще технічно оснащена і володіє всіма необхідними ресурсами, щоб поставити на ноги навіть безнадійно хвору людину. Великим попитом при цьому користується лікування в Ізраїлі. Апріорі прийнято вважати, що потрапити в руки до тутешніх лікарів – велике везіння. Чим підкріплено таку думку і у скільки може обійтися спостереження в одній з місцевих клінік в 2024 році, ми вирішили розібратися в деталях.Їдемо в Ізраїль на лікування

Система охорони здоров’я

Не стане одкровенням той факт, що лікуватися в Ізраїль приїжджають навіть ті, хто проживає в розвинених країнах і де на медицину держава виділяє значні кошти. У чому ж секрет такої довіри до ізраїльської медицини?

Успішне функціонування системи охорони здоров’я Ізраїлю, ключовою фігурою якої є пацієнт, забезпечує закон про державне страхування здоров’я. Крім того, в країні діє добре налагоджена система контролю не тільки за роботою лікарів та обслуговуючого персоналу, але й функціонуванням лікувальних закладів в цілому.

Державне страхування забезпечує всім громадянам, які проживають на території країни, право на отримання медичного обслуговування через спеціально створені для цих цілей лікарняні каси. Всі громадяни, яким виповнилося 18 років, володіють медичною страховкою. Членство в одній з таких кас при лікарнях є обов’язковою умовою страхування.

Будучи членами лікарняної каси, місцеві жителі мають можливість отримати такі види послуг:

 • діагностику;
 • стаціонарне лікування;
 • амбулаторне лікування;
 • госпіталізацію породіль;
 • повне обслуговування тяжкохворих пацієнтів, у тому числі з хронічним перебігом хвороби;
 • необмежена медикаментозне забезпечення;
 • реабілітацію;
 • допомога психологів у процесі відновлення наркозалежних пацієнтів і людей, страждаючих алкоголізмом.

В країні існує 4 лікарняні каси:

 • Клали – вважається найбільш численною, що включає в себе 14 лікарень (геріатричні, загального профілю, психіатричні лікарні, реабілітаційні та дитячі центри).
 • Маккабі – колись вважалася найкращою лікарняною касою в країні. Але, як часто буває, така репутація не зіграла їй на руку: після прийняття закону про обов’язкове страхування сюди ринули потоки пацієнтів, що призвело до її спустошення. Сьогодні вона змушена економити на самих елементарних речах.
 • Леумит – ідеально підходить для хворих, що страждають хронічними захворюваннями. Останнім часом стала залучати лікарів приватної практики, що значно покращило її стан і статус.
 • Меухедет – її відмінною рисою є повна відсутність черг. Розрахована в основному на тих, кому необхідна миттєва допомога. Славиться якістю сервісу.

Обирати медичний заклад ізраїльтянам дозволено на свій розсуд. Більш того, вони можуть самі визначити, в якого лікаря хочуть спостерігатися.

Слід зазначити, що місцеві установи охорони здоров’я успішно надають медичну допомогу за системою «сімейний лікар».

Зауважимо, що лікарі, які отримали освіту за кордоном, не можуть приступити до роботи, якщо у них відсутній спеціальний дозвіл на медичну діяльність в Ізраїлі. А щоб стати володарем такого документа, їм доведеться здати спеціальний іспит.

Чому лікування в Ізраїлі користується таким попитом

Щоб зрозуміти причини величезної популярності ізраїльської медицини, необхідно звернутися до історії держави. Для країни, обділеною природними ресурсами, з населенням трохи більше 8,5 мільйонів людей, де життя кожного громадянина має величезну цінність, єдино вірною стратегією виявилася ставка на глобальний розвиток медичного сектора і високих технологій.

Щорічно уряд Ізраїлю виділяє близько 8,3% від загальної частки ВВП саме на цю сферу, що забезпечує сприятливі умови для пошуку нових рішень в лікуванні багатьох захворювань. Обладнані за останнім словом техніки, медичні центри в Ізраїлі пропонують саму сучасну високоякісну медичну допомогу, комфортну обстановку і індивідуальний підхід до пацієнта. Невипадково високий рівень медичних послуг в Ізраїлі приваблює пацієнтів з багатьох країн світу.

Переваги ізраїльської педіатрії

Даний напрямок можна назвати одним з найбільш розвинених в системі ізраїльського охорони здоров’я. Про це свідчить кілька факторів:

 • оснащення усіх відділень новітнім обладнанням останнього покоління, яке дозволяє проводити діагностику та лікування в стінах одного медичного закладу;
 • педіатрія в Ізраїлі представлена спеціалістами вищої категорії, які отримали освіту у вітчизняних вузах і підкріпили отримані знання в клініках Європи і США;
 • великий вибір медустанов для дітей по всій країні;
 • лікування в Ізраїлі дітей проходить в максимально наближених до домашніх умов, комфортних, зовсім не схожих на лікарняні палати приміщеннях;
 • привітний і доброзичливий персонал;
 • відсутність мовного бар’єру.

Огляд у лікаря

Крім того, дитячі фахівці постійно беруть участь у міжнародних форумах і конференціях, спрямованих на обмін передовим досвідом. Гордістю тутешньої медицини вважаються дитяча онкологія, ортопедія, гематологія. Особливе місце займає дитяча хірургія в Ізраїлі, активно практикує мікрохірургія, артроскопічну і малоінвазивну хірургію.

Діагностична медицина

Перше, що належить пацієнту, який приїхав на лікування в Ізраїль, це комплексне обстеження, яке призначається в суто індивідуальному порядку, виходячи з захворювання. Для цього існує спеціально розроблена програма check-up, яка займає по часу не менше 4-х годин і дозволяє побачити повну картину стану пацієнта. Пройти обстеження в Ізраїлі можна і за вузькопрофільним пакетах, наприклад, гастроентерологія, неврологія, безпліддя, діабет, онкологічні захворювання, псоріаз, епілепсія, лейкоз, артрит, гепатит та інші.

Що стосується онкологічних проблем, то ця держава по праву займає провідне місце в рейтингу країн, які здатні виявити рак на ранніх стадіях. Обладнання, яке використовується в Ізраїлі в медицині, а також новітні розробки в галузі медичних технологій дозволяють забезпечити максимально точну діагностику і практично повністю виключити помилки.

В середньому вартість обстеження в Ізраїлі може обійтися приблизно в 3 тисячі доларів США. Однак щоб поставити більш точний діагноз, можуть знадобитися додаткові дослідження. До речі, саме тут були розроблені такі передові методики, як капсульна ендоскопія, застосовувана для обстеження травної системи, або ФиброМакс-тест, який здатний виявити цироз та гепатити.

Якщо ж виникне необхідність провести віртуальну коронарографію, мамографію, біопсію та інше, ціна діагностики в Ізраїлі може збільшитися ще на 100-1500 доларів в американській валюті.

Які захворювання успішно лікують в Ізраїлі

Тим, хто готовий випробувати різні способи лікування, буде цікаво дізнатися, що альтернативна медицина в Ізраїлі дуже поширена і користується популярністю. Однак слід пам’ятати про те, що держава не контролює даний сектор і не видає ліцензії на діяльність таких фахівців. А це означає, що будь-яка людина може назвати себе лікарем і відкрити клініку.

Якщо ж ви віддаєте перевагу традиційним методам лікування, не зайвим буде дізнатися про те, з якими захворюваннями в надії на зцілення має сенс їхати в цю країну. Список таких хвороб досить обширний:

 • онкологічні проблеми всіх ступенів тяжкості;
 • ортопедія, складні переломи і важкі травми, дисфункція опорно-рухового апарату;
 • серцево-судинні захворювання, включаючи радикальну кардіохірургію;
 • шкірні захворювання;
 • хронічна астма, дитячий церебральний параліч;
 • безпліддя;
 • ендокринні хвороби;
 • захворювання гематологічного характеру: апластична анемія, лейкоз і т. д.

Крім того, тут проводять імплантацію серцевих клапанів і штучних суглобів, операції по пересадці органів і кісткового мозку і багато іншого.

Багатьох пацієнтів, що пройшли курс лікування, цікавлять також відновлювальні програми. Саме з цієї причини реабілітаційний центр в Ізраїлі в більшості випадків є обов’язковою складовою будь-якої клініки.

Як виїхати на лікування

Розвитку медичного туризму в цій країні в значній мірі сприяє зацікавленість місцевої влади у припливі іноземних пацієнтів. Але перш ніж скористатися всіма благами ізраїльської системи охорони здоров’я, необхідно чітко розуміти, що являє собою організаційний процес.Знаходження в лікарні

Прямий запит в клініку

Даний спосіб не можна назвати надто складним – практично кожна клініка має в своєму розпорядженні цілий відділ, який працює з іноземними клієнтами. Співробітники відділу допоможуть потенційним пацієнтам пройти процедуру оформлення, призначити дату госпіталізації, скласти графік огляду профільними лікарями.

Якщо ж вас цікавить такий спосіб, то від цього способу лікування краще відмовитися, оскільки він має ряд мінусів:

 • наявність величезної черги, що пояснюється значною завантаженістю популярних медустанов в країні;
 • самостійне вирішення всіх попередніх вильоту в Ізраїль питань: пошук житла, квитки на літак та інші нюанси;
 • співпраця тільки з одним медичним центром. Якщо ви плануєте свій візит вперше, дуже складно передбачити консультації спеціалістів, які вам, можливо, знадобляться. На жаль, таких лікарів може просто не виявитися у вибраному вами установі;
 • велика частина лікарень надає свої послуги тільки за умови повної передоплати;
 • величина витрат на лікування при зверненні безпосередньо може виявитися нижчою, ніж через посередників, але не варто забувати про нерви і часу, які вам доведеться витратити на рішення виникаючих у процесі лікування питань.

Звернення через спеціалізовані фірми

При зверненні через фірми, які є сполучною ланкою між вами і клінікою, більша частина турбот лягає саме на їх плечі. При цьому не можна плутати такі фірми з звичайними посередниками, які найчастіше просто пов’язують вас з потрібною медустановою. Отже, провайдер надає наступні послуги:

 • підбір консультацій фахівців відразу з декількох клінік;
 • забезпечує повну незалежність від обраного центру: якщо в процесі лікування виникнуть якісь складнощі, завжди можна змінити установу;
 • супровід координатора, який вирішує всі виникаючі проблеми;
 • забезпечення комфортного перебування в країні: зустріч в аеропорту, розміщення та інше;
 • консультації щодо подолання труднощів, пов’язаних з роботою місцевої системи охорони здоров’я.

Переваги звернення до агентства в сфері медичного туризму

Профільні фірми, які займаються організацією медтуризма, супроводжують пацієнта на всіх етапах перебування його в країні – від в’їзду до реабілітації. Такий сервіс стає можливим завдяки декільком факторам:

 1. Наявності широкої мережі клінік в Ізраїлі.
 2. Чітко спланованою програмою діагностики та лікування.

Симбіоз цих двох складових дозволяє зробити перебування клієнта в країні максимально комфортним.

До переваг даного сервісу можна віднести:

 • рішення більшій частині питань, що стосуються перебування у країні, включаючи переклад документів;
 • мовний супровід в період перебування на ізраїльській території;
 • забезпечення трансферу;
 • бронювання житла;
 • високий рівень і швидкість обслуговування;
 • правовий захист;
 • економія часу.

Лише уважно вивчивши всі «за» і «проти», можна прийняти адекватне рішення щодо способу організації поїздки.Реабілітація в Ізраїлі

Медичні установи Ізраїлю

Загальна кількість клінік в даній державі становить близько 373 установ, які розмістилися по всій країні. Однак найбільші багатопрофільні лікарні розташовані в самому центрі – в Тель-Авіві та Єрусалимі. Вибір клініки для лікування в Ізраїлі залежить від характеру захворювання. Щоб полегшити вам завдання, перерахуємо провідні медичні центри:

Назва Опис
Клініка імені Іцхака Рабіна, Тель-Авів Друга за величиною в країні. Найкраще місце для лікування онкологічних захворювань. Тут проводиться близько 70% всіх операцій в Ізраїлі з пересадки нирок і печінки. До складу центру входять найвідоміші лікарні: дитяча лікарня “Шнайдер”, Бейлінсон, Голда ха-Шарон.
«Хадасса», Єрусалим Одна з найдорожчих і найбільш затребуваних клінік серед громадян колишнього СРСР. Пропонує лікування за 18 напрямами (онкологія, офтальмологія, нефрологія, урологія, косметологія, естетична медицина). Персонал вільно говорить російською мовою.
Іхілов , Тель-Авів Входить до складу центру імені Сураські. Включає в себе більше ніж 150 поліклінічних підрозділів: кардіологія, нейрохірургія, ортопедія, неврологія.
Ассута, Єрусалим Багато хто знає її як один з передових центрів на Близькому Сході. Тут проводяться інноваційні операції і діагностика у всіх областях медицини.
«Шиба», Тель-а-Шомер Державна лікарня, на базі якої працює дитяча лікарня Сафра, що включає і можливості реабілітації. Тут надають послуги в області геріатрії та психіатрії.
«Шнайдер» Петах-Тіква Якщо необхідно підібрати найкращий заклад для лікування дитини, тоді потрібно віддати перевагу саме цій лікарні. Це єдиний високоспеціалізований педіатричний центр на Близькому Сході.
«Рамат-Авів», Яффо Одна з найбільших приватних клінік в країні. Тут успішно лікують урологічні, онкологічні, офтальмологічні захворювання.
«Рамбам», Хайфа Державний багатопрофільний науковий центр, в якому є міжнародне відділення для пацієнтів з-за кордону. Тут успішно застосовується одна з останніх розробок ізраїльських вчених – робот «Да Вінчі», а також проводяться найскладніші операції на хребті.
«Герцлія», Герцлія Особливим попитом цей заклад користується серед працівників посольств і консульств, що свідчить про її високий статус. Тут можна пройти діагностику і лікування захворювань у галузі судинної хірургії, гінекології, проктології, педіатрії, офтальмології.

Зверніть увагу, що зазначені медичні заклади розташовані у випадковому порядку, а не за популярністю.

Вартість лікування

Найбільш актуальне питання, яке хвилює пацієнтів, стосується того, скільки коштує лікування в Ізраїлі. Адже при виборі медичного центру необхідно враховувати ще й принцип фінансової доступності його послуг. Орієнтовні ціни на основні послуги для зручності наведемо в таблиці:

Найменування послуги Стартова ціна (в доларах США)
Консультація лікаря 450-1500
1 день госпіталізації у звичайній палаті 700
1 день перебування в реанімації 1400
Діаліз 850
Загальний аналіз крові/сечі 150
УЗД 300
Біопсія 300
ПЕТ 1800
Доплер внутрішніх органів 400
Повне КТ організму 1300
КТ однієї області 650
МРТ 1700
Рентген 120
Электроэнцефалограмма 300
Ангіопластика судин серця 12500
Аортокоронарне шунтування 32000
Операція по заміні клапана в серці 32000
Лікування варикозу 7000-10000
Штучне запліднення ШМА 8500
ЕКО 5500
Заміна суглоба (кульшового) 22000
Видалення грижі на хребетних дисках 17000
Лікування простатиту 5500
Операція по заміні кришталика 5500
Лікування відшарування сітківки 8000
Видалення пухлин 34000
Операція з видалення новоутворень у грудях 7500
Видалення пухлини в головному мозку 22000
Пересадка кісткового мозку 100000
Грудні імплантати 9000
Пластика повік 8500
Ліпосакція (одна зона) 4600
Корекція зморшок 800

Ціни на лікування в Ізраїлі у наведеній таблиці вказані без урахування послуг посередників.

Санаторії

Санаторне лікування в цій  невеликій державі можна назвати одним з найбільш дієвих методів відновлення і підтримки здоров’я. Ізраїль є однією з небагатьох країн, де успішно поєднують фізіотерапевтичні процедури і природу. Для цього тут є все:

 • комфортні кліматичні умови;
 • в достатній мірі вологий, насичений киснем повітря;
 • оздоровчий склад вод Мертвого моря;
 • мінеральні джерела;
 • бруду.

Перше, що цікавить пацієнтів, це вартість. Санаторно-курортне лікування в Ізраїлі, ціни на нього, залежать від безлічі факторів: місця розташування, спектру послуг, використання природних можливостей, напрямів лікування.

Багатства природи, якими наповнена ця країна, дозволяють лікувати такі види недуг, як:

 • шкірні захворювання;
 • проблеми опорно-рухового апарату;
 • ураження органів дихальної системи;
 • невралгії;
 • ЛОР-патології.

Кожен заклад такого порядку орієнтується на власний профіль роботи. І тут важливо знати, куди звертатися:

 1. Тверія – в цьому регіоні розташувалися санаторії Ізраїлю з лікуванням опорно-рухового апарату, шкірних хвороб, неврологічних відхилень.
 2. Арада – заклади, що допомагають позбутися від респіраторних захворювань, лікувати розлади нервової системи.
 3. Ейн-Бокек – поблизу цього місця розташований струмок з водою, що містить селен. Ця речовина добре зміцнює імунітет і грає роль природного антиоксиданту. Тут лікують суглоби, проблеми дерматологічного порядку.
 4. Ейн-Гаді – славиться сірчаними купальнями, що дозволяє лікувати такі хвороби: лор-патології, серцево-судинні захворювання, хвороби шлунково-кишкового тракту, органів дихання.
 5. Район Мертвого моря – дитячі санаторії в Ізраїлі, в яких проводять реабілітацію пацієнтів, які страждають паралічем, порушенням рухових функцій і шкірними захворюваннями, зосередилися саме тут. Багато закладів мають комбінований характер, тобто розраховані і на дітей, і на дорослих.

Враховуючи ту обставину, що в якості лікувальних препаратів тут використовуються природні багатства, вартість санаторних послуг відносно невисока. В 2024 році ціна на санаторії Ізраїлю з лікуванням знаходиться в межах 1,5 – 8 тисяч американських доларів.

Санаторії Мертвого моря

Особливим попитом користуються лікарні, розташовані поблизу Мертвого моря. Тут налічується понад 10 закладів, які займаються тільки дерматологічними проблемами, не кажучи вже про інших захворюваннях.

В цілому ж санаторії в Ізраїлі на березі Мертвого моря з лікуванням показано при хворобах:

 • шкіри;
 • суглобів;
 • хребта;
 • бронхолегеневої системи;
 • вуха, горла, носа;
 • ендокринної системи;
 • статевих органів.

Поїздка в санаторій

Тут же нададуть допомогу тим, хто страждає від депресії, безсоння, і тим, хто не може позбавитися від наслідків стресу.

Крім того, на Мертвому морі в Ізраїлі можна цілком успішно поєднати лікування та відпочинок. Практично всі санаторії облаштовані за типом готелів і пропонують своїм відвідувачам повний спектр послуг.

Великою популярністю користуються такі заклади, як:

 • пансіонат «Рахель»;
 • «Гарячі джерела Ґааш»;
 • Dead Sea Clinic;
 • Help Clinic.

Навіть якщо ви вирішили поїхати в цю країну самостійно, а не в рамках лікувальної програми, все одно варто побувати на березі цього чудодійного озера. Причому лікування на Мертвому морі можливо навіть в Єрусалимі, якщо ви вирішили зупинитися в цьому місті, оскільки відстань між двома пунктами всього 116 км. Трохи далі розташувався Тель-Авів – 170 км, ну а далі всіх Хайфа – 258 км. Бажаючі потрапити сюди можуть скористатися послугами одного з численних перевізників, що надають знижки тим, хто має намір здійснити кілька поїздок.

Однак не варто забувати, що води Мертвого моря корисні не всім, тому краще заздалегідь проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем.

Медицина в Ізраїлі: Відео

Також по темі: