Меню Закрити

Транспорт в Ізраїлі: типи, ціна білета

 1. До недавнього часу транспорт в Ізраїлі не відрізнявся особливою альтернативністю, тому ця проблема носила гостро соціальний характер не тільки для місцевих жителів, але і для туристів. Сьогодні транспортна система переживає своє переродження. Вона відрізняється високим рівнем якості, ефективністю, варіативністю і доступністю цін. Це дозволило збільшити потік туристів і значно полегшило життя громадянам країни в 2023 році.Ізраїльське таксі

Ізраїльське таксі

Таксі в Ізраїлі дуже дороге і до бюджетних видів транспорту не належить. Міські та міжміські таксі доставлять вас в будь-яку точку цієї невеликої країни. Таксі можна замовити, зателефонувавши у диспетчерську службу, або, махнувши рукою, зупинити на вулиці. Ціни на таксі в Тель-Авіві та інших містах країни регламентуються прейскурантом, встановленим урядом, який завжди можна попросити у водія. Тому перш ніж взяти таксі, завжди цікавтеся вартістю поїздки. Проїзд зручніше оплачувати шекелями.

У Тель-Авіві таксі здійснює перевезення в Єрусалим і інші населені пункти країни, оскільки багато визначних пам’яток розташовані на відстані один від одного. Вартість таксі Тель-Авів, Єрусалим складе близько 235 шекелів (65$) днем, а у святковий день або в нічний час доби збільшиться до 280 шекелів (77$).

Не всі таксі надають послугу розрахунку по банківській карті – в основному доводиться розраховуватися готівкою. Крім того, якщо ви хочете замовити машину завчасно і щоб вас зустрів водій і допоміг з багажем, то варто дізнатися, яке саме таксі надає даний вид послуг. Приміром, «Таксі Голд» в Ізраїлі є саме такою компанією, яка забезпечить вам комфорт і безпека.

Безумовно, ви завжди зможете вибрати потрібний варіант, ознайомившись з переліком послуг, що надаються ізраїльськими компаніями-перевізниками, на їх офіційних сайтах. У багатьох з них працюють російськомовні водії – це «Ізра», «Голд», «Ейрон», «Эмун» та інші, тому обслуговування в таксі в Ізраїлі російською мовою не є чимось незвичайним.

Характерні особливості таксі в Ізраїлі

Здійснюючи міжміську поїздку в Ізраїлі, можна вибрати один з варіантів оплати: по лічильнику або за заздалегідь обумовленою ціною (без включення лічильника). У межах міської риси оплата проводиться тільки за лічильником.

Всі таксі в Ізраїлі – приватні, і кожен водій має ліцензію, зареєстровану на номер машини. Але перш ніж приступити до роботи, необхідно скласти спеціальний тест на водіння і отримати водійське посвідчення категорії D1. Номер ліцензії наклеюється на двері авто з зовнішньої сторони, а також в салоні на видному місці. Взагалі в Ізраїлі безліч марок машин таксі, але найпопулярнішими є Mercedes і Skoda. В кожному авто є таксометр.

До речі, до водія таксі пред’являються особливі вимоги: особливістю здачі на права в Ізраїлі є проходження додаткового навчального курсу, присвяченого головним визначним пам’яткам міста і околиць, а також способам надання першої медичної допомоги.

Розрахунок по лічильнику

Сума по лічильнику визначається наступними факторами:

 1. Посадка і перші 600 м шляху стоять 11,8 шекеля (3,2$), а кожні наступні 90 м додають до вартості 0,3 шекеля (0,1$);
 2. Якщо загальний кілометраж поїздки перевищує 15 км, то ціна за проїзд розраховується, виходячи з 0,3 шекеля (0,1$) за 75 м шляху;
 3. У святкові та вихідні дні ціна на проїзд збільшується на 25 %, як і в нічний час, яке починається о 21:01 вечора і закінчується о 05:29 ранку.

Водій таксі за спеціальним викликом завжди зобов’язаний включати лічильник.Таксі в Ізраїлі

Розрахунок за регульованим тарифом

Крім того, існують додаткові тарифи:

 • за третього пасажира необхідно доплатити 4,8 шекеля (1,3$);
 • за виклик через телефон – 5 шекелів (1,4$);
 • за кожну одиницю багажу водій має право взяти 4,20 шекелів (1,2$);
 • великогабаритний багаж – 10 шекелів (2,8$);
 • за платні дороги в Ізраїлі (проїзд по шосе 6) – 16 шекелів (4,4$);
 • за проїзд по тунелю Кармель в одну сторону – 6 шекелів (1,7$);
 • при виїзді з аеропорту Бен Гуріона 5 шекелів (1,4$);
 • при виїзді з порту або аеропорту Хайфи – 2 шекелі (0,6$);
 • за очікування пасажира кожні 15 хвилин складуть 22,70 шекелів (6,3$).

Щодо чайових, то в Ізраїлі це не прийнято. Але ви завжди можете округлити суму за проїзд до цілого числа, що вважається гарним тоном.

Шахрайство в таксі

Безумовно, таксі – це найбільш зручний, швидкий і простий спосіб пересування по місту і його околицях. Щоб вас не обдурили, не піддавайтеся на різні хитрощі водія типу «несправний лічильник» або «особливий тариф у зв’язку з …».

При поїздці по місту таксист зобов’язаний включити лічильник. Не дозволяйте водієві переконати вас оплатити проїзд заздалегідь, якщо ви не знайомі з тарифами, або додатково заплатити за паркування, не знаючи напевно, де безкоштовні стоянкb в Тель-Авіві. Якщо водій каже, що не працює таксометр і явно завищує вартість проїзду, то відразу зв’яжіться з диспетчером, у якого замовили таксі, і поскаржтеся. Поїздку краще оплачувати місцевими грошима, а не валютою, бо таксист порахує вартість проїзду за вигідним для себе курсу.

Мобільні додатки

Розвиток сучасних технологій дозволяє здійснювати замовлення і проводити оплату через інтернет, що суттєво економить час. Особливою популярністю в даний час користуються мобільні додатки.

Додаток Gett – це миттєве замовлення таксі прямо з мобільного телефону без диспетчера, коли найближча до вас машина під’їде буквально через 3-10 хвилин у будь-який час дня і ночі. При цьому можна відстежувати пересування авто, подивитися дані і рейтинг водія і навіть зробити оплату через додаток.

Орендувати авто в Ізраїлі

Їздити по Ізраїлю на автомобілі набагато зручніше і швидше Крім того, можна відвідати набагато більше міст і встигнути оцінити їх красу, ніж робити це на поїзді або автобусі (нехай навіть і на швидкісному). Таким чином, ви істотно скорочуєте час на дорогу і збільшуєте його для екскурсій і огляду визначних пам’яток.Оренда авто

Щоб подорожувати на авто, не потрібні водійські права міжнародного зразка і підтвердження категорії С в Ізраїлі – потрібно лише водійське посвідчення.

Вирушаючи у відпустку і плануючи подорож на машині по Ізраїлю, заздалегідь уточніть, які компанії пропонують послуги оренди автомобіля і на яких умовах. Також дізнайтеся про особливості правил дорожнього руху і про те, скільки коштує літр бензину в Ізраїлі. Що стосується стоянки, то оплату можна здійснювати за готівковий і безготівковий розрахунок. До того ж у поштових відділеннях можна придбати паркувальні талони. Година користування коштує від 0,6 до 3$ в залежності від типу паркування. Ось чому важливо поцікавитися тим, як оплатити паркування у Єрусалимі.

Крім того, слід згадати про те, що у 2016 році на ізраїльських дорогах загинули 372 людини, тому в лютому 2017 року прийнятий законодавчий акт, яким були значно збільшені штрафи в Ізраїлі за ПДР.

Придбання авто в Ізраїлі

Лізинг авто в Ізраїлі дозволяє їздити на новій машині, не позичаючи гроші у рідних і знайомих і не оформляючи кредит для її покупки. Все дуже просто: обираєте автомобіль і вносите завдаток 20-50% від всієї вартості. Потім залишок розбивається на щомісячні виплати протягом двох з половиною років. Розмір платежів залежить від суми завдатку.

Найбільший автобазар Ізраїлю в Єрусалимі. Тут представлений найширший асортимент як нових, так і старих автомобілів.

Громадський транспорт

Система громадського транспорту Ізраїлю дуже добре розвинена. До неї належать автобуси, маршрутні таксі, метро, трамваї, залізничний транспорт. До того ж в Ізраїлі дуже розвинені і внутрішні авіалінії.

Сьогодні з Тель-Авіва дуже просто дістатися у всі міста, що знаходяться на узбережжі, – в Акко, Хайфи, Кейсарії, Нетанію, Бат Яма, Ашдод, Ашкелон. Досить просто і швидко можна добратися і до Єрусалима. Це говорить про те, що за останнє десятиліття громадський транспорт у Тель-Авіві зазнав корінні перетворення.

Автобуси Ізраїлю

Автобуси виконують ключову роль в системі міських та міжміських перевезень. Маршрути дуже розгалужені, тому легко дістатися в будь-яку частину міста. Зупинкові пункти оголошуються на івриті та англійською мовою.

Квиток на автобус купується у касі автовокзалу або у водія. Купуючи квиток в автобусі, бажано розраховуватися дрібними грошима. Куплений квиток необхідно прикласти до турнікета на вході та потім пройти в салон. Для виходу з транспорту слід натиснути кнопку на поручні біля дверей.

Автобуси, до прикладу, у Тель-Авіві ходять з 05.00 ранку і до опівночі. Основним перевізником є компанія «Дан», чиї автобуси мають біло-синє забарвлення. Вартість 1 поїздки становить 5,8 шекеля (1,6 $). З передмістя до центру міста ходять маршрути компаній «Егед» і «Кавим».

Тель-Авів сильно страждає з-за пробок, і розклад автобусів не дотримується. Для цього на значущих зупинках встановлені електронні табло із зазначенням часу до прибуття наступного автобуса кожного з маршрутів, що досить актуально для тих, кому потрібно потрапити в певне місце до часу або встигнути, наприклад, на міжміський автобус або літак.Автобус в Ізраїлі

Знаючи це, ізраїльська молодь частіше користується мотоциклами, а не громадським транспортом. У мотоцикла як засобу пересування у великих містах маса переваг:

 • здати на права на мотоцикл в Ізраїлі простіше, ніж на права на машину;
 • менше витрат на бензин;
 • маневровість в умовах пробок і відсутність проблем з парковкою.

Швидкісні автобуси

У Хайфі крім звичайних автобусів є швидкісні варіанти «Метронит», які зв’язують місто з передмістям. Вони працюють без вихідних. Вартість проїзду по Хайфі становить 6,80 шекелів (1,9$), в передмістя — 10,60 шекелів (2,9$). До всього іншого, квиток на такий автобус дозволяє пасажиру пересідати на інший маршрут або на міські автобусні лінії в Хайфі протягом півтора годин з моменту придбання.

Швидкісні автобуси є і в Єрусалимі – вони пов’язують центр міста з віддаленими районами та передмістями.

Залізничні лінії

Попри те що багато туристів користуються орендованими авто, коли вирішують поїхати на автомобілі в Єрусалим або інші міста, поїздка на поїзді іноді набагато швидше і зручніше. На окремих ділянках поїзди розвивають швидкість до 160 км/год. Крім того, останнім часом рівень обслуговування на залізничних лініях Ізраїлю помітно зріс:

 • збільшилася частота рейсів, зросла кількість напрямів і станцій (потяги ходять з Тель-Авіва майже в усі великі міста – від Наарии на півночі до Дімони на півдні, а також в Єрусалим і в аеропорт Бен Гуріона);
 • підвищилася комфортабельність проїзду (можна придбати гарячі, прохолодні напої, легкі закуски);
 • квитки купуються в касі та в встановлених на станціях автоматах;
 • можливе замовлення квитків заздалегідь.

Тільки не варто забувати про те, що штраф за безквитковий проїзд досить високий, а контролери працюють у кожному поїзді. Студенти та літні люди мають право на пільговий проїзд. Знижка дійсна тільки при пред’явленні студентського квитка або посвідчення особи.

Трамвай

Трамвай в Єрусалимі – єдиний в країні. Він пов’язує віддалені райони Єрусалиму з центром, старим містом і передмістям Пісгат-Зеєв. Проїзд становить 6,60 шекелів (1,8$).

Міські електрички

Міські електрички є в Єрусалимі, Хайфі і Тель-Авіві. Вони є частиною звичайної залізничної лінії, яка з’єднує 2-3 станції в кожному місті. Проїзд в такий електричці в Тель-Авіві коштує 7 шекелів (1,9$), в інших містах – 6 (1,7$).

«Метротрам»

На сьогодні єдина лінія метро в країні функціонує в Хайфі. Лінія «Кармеліт» протяжністю 2 км з 6 зупинками пов’язує Нижнє і Верхнє місто. Вона більше схожа на підземний фунікулер, ніж на метро. Вартість проїзду, як і в автобусі, – 6,60 шекелів (1,8$).Метро в Ізраїлі

Метро в Тель-Авіві, або як його ще називають «перший у світі метротрам», тільки будується. Інтригуючи вказує на те, що більша частина шляху цього транспортного засобу буде проходити по поверхні землі, а в чотирьох секціях йти в підземні тунелі.

Ізраїльські маршрутки

Маршрутки курсують за тими ж маршрутами, що маршрутні автобуси. Вартість проїзду на 10% нижче, ніж в автобусі, при цьому завжди можна попросити чек про оплату. Вони не зупиняється тільки у встановлених зупиночних пунктах, але і на вимогу. На деяких центральних лініях маршрутки ходять і у вихідні дні.

Важливо врахувати, що маршрутне таксі не має розкладу і вирушає при достатній кількості пасажирів. Тому завжди враховуйте часовий фактор. Міжміські маршрутні таксі, в основному, відправляються з центрального вокзалу. Маршрутки в Тель-Авіві курсують на приміських напрямках і на завантажених лініях. Вартість поїздки складе 6 шекелів (1,7$).

Туристичне таксі

В Ізраїлі курсують туристичні таксі. Ними керують зареєстровані в Міністерстві туризму гіди. На дверях цього транспорту зображені дві людини, які несуть велике гроно винограду. У цих таксі можна здійснити екскурсію по місту та околицях, а також по інших питаннях, районам країни. В будь-якому готелі вам завжди порекомендують компанію або водія.

Електронні проїзні документи

З 2010 року в Ізраїлі застосовуються електронні проїзні документи Rav Kav, типу транспортних карт в Європі. Їх можна придбати у всіх автоматах з продажу квитків на автобусних зупинках і залізничних станціях. Вони поповнюються на певну грошову суму, яка дозволяє користуватися громадським транспортом. При дотику картки до електронного пристрою з неї автоматично знімається конкретна сума залежно від виду транспорту та маршруту.

І хоча карта дозволяє місцевим жителям економити кошти, для туристів вона марна, тому що вони не мають постійних маршрутів пересування.

Ізраїль. Цікаві факти про Ізраїль: Відео

Також по темі: