Меню Закрити

Оренда житла в Ізраїлі: види нерухомості, вартість

Ізраїльська держава вже давно стала місцем, куди стікаються не тільки паломники та туристи, а й вихідці з різних країн, які мріють влаштуватися тут, вважаючи, що саме «свята земля» має стати рідним домом. Основні питання, з яким стикаються переселенці і ті, хто прибуває сюди ненадовго, це вибір місця проживання. Якщо ж врахувати, що далеко не всім пощастило мати родичів-ізраїльтян, у яких можна зупинитися, підготовлена нами інформація про ті, як винаймати житло в Ізраїлі, стане в пригоді всім, хто запланував переїзд в одну з найбажаніших країн на Близькому Сході в 2024 році.

Знімаємо житло

Переваги та недоліки оренди нерухомості

Перш ніж приступити до пошуків підходящого варіанту, необхідно чітко розуміти, скільки часу ви плануєте провести в цій країні і чим маєте намір зайнятися. Ці два чинники стануть визначальними при виборі міста, а потім вже і місця, яке послужити вам тимчасовим житлом.

В цілому варіантів, де ви зможете зупинитися, досить багато:

 • ви можете скористатися гостинністю ваших родичів і пожити якийсь час у них;
 • можна зняти готельний номер;
 • можна забронювати собі місце в хостелі;
 • можна наймати квартиру.

Останній варіант має ряд переваг:

 1. Це дає можливість самостійно вибрати не тільки місто, а й район, який буде відповідати вашим потребам і фінансовим можливостям.
 2. В орендованій квартирі, як правило, може розміститися більша кількість людей, ніж у готельному номері.
 3. Кожен квартиронаймач може підібрати житло на свій смак. Якщо йому не сподобається один варіант, він зможе знайти інший. В інших випадках доведеться задовольнятися тим, що є в номері готелю або у квартирі рідні.
 4. Наявність кухні гарантує вам економію на прожиток. У квартирі або будинку ви зможете готувати їжу самостійно – нехай скромно, зате недорого.
 5. Проживання у місті в окремих апартаментах дозволяє відчути атмосферу справжнього ізраїльського життя, що важко зробити у готелі або хостелі.

Але не варто забувати і про деякі мінуси, з якими пов’язана оренда квартири. Насамперед це витрати, пов’язані з її пошуком, щоб знайте ідеальний варіант, доведеться витратити чимало сил, енергії і вільного часу.

Будьте готові до того, що в Ізраїлі доведеться зіткнутися зі специфічними місцевими особливостями, що стосуються не тільки облаштування житла, але і укладання договору на рік. Якщо ж вам доведеться вибирати між купівлею житла й орендою, безумовно, краще віддати перевагу першому варіанту. Враховуючи складнощі, які переслідують новачків в процесі пошуку слушної квартири, займатися цим всякий раз, як тільки намітиться конфлікт з орендодавцем, досить клопітке заняття. До того ж якщо вже вкладати гроші, то у власну нерухомість. Але якщо пошук квартири в Ізраїлі увінчається успіхом, всі ваші клопоти окупляться, і ви зможете насолодитися перебуванням в одній з найбільш унікальних країн світу, що омивається водами трьох морів – Мертвого, Середземного та Червоного.

Проживання в окремій квартирі накладає на мешканців обов’язок стежити за чистотою і розв’язувати питання пересування по місту, включаючи трансфер з аеропорту, тоді готель готовий розв’язувати ці проблеми за вас.

І останнє: шукати житло вам доведеться за допомогою місцевих маклерів, бо знайти квартиру без посередників в Ізраїлі практично неможливо. При цьому часто буває так, що фото пропонованого житла, розміщена на сайті, не відповідає тому, що ви побачите в реальності. І хоча з цим можна зіткнутися і в себе на батьківщині, подібне введення в оману викликає більше обурення, оскільки прийнято вважати, що за кордоном все краще, ніж удома.

Як шукати житло і де краще зупинитися

Найпростіший спосіб не залишитися без даху над головою – купити туристичний ваучер і перекласти всі турботи про комфортне перебування за кордоном на туроператора. Все, що вам доведеться зробити, так це не спізнитися на рейс, щасливо долетіти, оселитися і насолоджуватися своїм перебуванням в цій сонячній країні. Це якщо говорити про короткостроковий візит. Але як бути, якщо ви їдете в Ізраїль надовго або назавжди?

Шукаємо житло самостійно (без посередників)

За фінансовими витратами довготривала оренда квартир в Ізраїлі без маклера вважається найдешевшим варіантом, оскільки вам не доведеться витрачатися на комісійні посередникам, які не приховують своїх апетитів, коли мова заходити про їх винагороду.

Довготривала оренда квартир в Ізраїлі без посередників – питання непросте. Якщо вам не має у кого спитати поради, можна спробувати пошукати житло в соціальних мережах – там завжди можна знайти групи за інтересами, а заодно і отримати безліч корисної інформації та рекомендацій щодо алгоритму ваших подальших дій.

Бувши ще у себе на батьківщині, розпитайте друзів: можливо, хтось із них нещодавно повернувся з поїздки й знає, як дешево і безпечно зняти будинок в Ізраїлі. Напевно у них залишилися координати господарів або готелі. Такий варіант зможе вберегти вас від недобросовісних посередників і витрати годині. Оренда квартир в Ізраїлі без посередників може стати найбільш енергетично витратною частиною вашої подорожі. Тому займіться пошуком заздалегідь.

Пошук через посередників

Перевагою даного способу розв’язання житлового питання є тією факт, що маклер – це, як правило, місцевий житель, який, крім того, що підбере вам потрібний варіант, зможе порадити та ідеальне в усіх відношеннях місце розташування з урахуванням майбутніх пересувань. А брати до уваги транспортну розв’язку слід в першу чергу, оскільки витрати на поїздки в кінці місяця у вас можуть виявитися досить значними.Будинок з видом на море

Ще одна причина звернути до посередників – мовний бар’єр. Наперекір тому, що практично кожен третій в Ізраїлі зможе зрозуміти російську мову, все ж краще не ризикувати та довірити переговори тій людині, що говорити на івриті і зможе залагодити всі нюанси з господарями, включаючи питання про знижки.

Однак не варто забувати про те, що маклер переслідує перш за все свої інтереси, тому буде пропонувати не те, що вигідно вам, а ті, що необхідно здати в першу чергу йому. Може трапитися і так, що протягом двох тижнів він запропонує вам всього один варіант, пояснюючи це тим, що на ринку ізраїльської нерухомості зараз не найкращі часи або тім, що зараз високий сезон. Словом, звертайтеся відразу до декількох маклерам. І намагайтеся обирати не тих, хто працює сам по собі, а таких, хто представляє агентство нерухомості.

Пошук на сайтах

Найбільшою популярністю в процесі пошуку житла користуються спеціалізовані сайти. При цьому шанси отримати більше варіантів вище у тих, хто хоч як-то розуміє іврит. Попри те що значна частина населення цієї країни розмовляє російською або вже точно англійською, основна маса оголошень на сайтах все ж представлена на івриті. Якщо заволодіти ним на момент початку пошуків ві вже не встигаєте, будьте готові до того, що вибір суттєво звузиться.

Зняти квартиру в Ізраїлі можна на сайті AIRBNB – www.airbnb.ru. Це добре відомий майданчик, де пропонують варіанти оренди квартир, кімнат і будинків на нетривалий період часу. Цей портал був заснований у 2008 році в Сан-Франциско. Сьогодні компанія має представництва в 10 найбільших містах світу. За допомогою цього сервісу можна знайти вдалий варіант без посередників, отримавши відразу контакти власника.

Ще один сайт, на який слід заглянути з приводу оренди квартир в Ізраїлі, це Орбіта. Все, що потрібно зробити, це відфільтрувати по потрібному місту, вибрати кількість кімнат і бюджет. Після цього система видасть вам відповідні варіанти. Проте будьте готові до того, що не всі вони будуть безпосередньо від господарів.

І не залишайте без уваги портал www.yad2rus.co.il. Тут зібрано максимальну кількість пропозицій по житлу.

Ринок нерухомості в Ізраїлі і ціни на житло

На території Ізраїльської держави сьогодні проживає досить велика кількість мігрантів. Крім того, не варто забувати про туристів, студентів, бізнесменів, працівників і тих, хто прибув сюди на лікування. Все це позначається на формуванні цінової політики ринку нерухомості, а також обумовлює якісне і кількісне різноманіття варіантів.

У нинішньому році середня ціна, по якій можна наймати житло в Ізраїлі, помітно зросла. Це викликано двома причинами: високим попитом серед приїжджих і фінансовою кризою, яка не оминула й Ізраїль. Як відомо, вартість того чи іншого житла залежить від місця його розташування: регіону, міста, району. Сюди ж можна віднести та кількість кімнат, оснащеність квартири, віддаленість від центру, вік будівлі, в якій вона розташована.

Вартість оренди житла в Ізраїлі може коливатися виходячи з її площі. Скажімо, скромна кімната де-небудь на околиці Єрусалиму обійдеться від 500 до 1 тисячі шекелів щомісяця (136-273$).

Житло в Тель-Авіві

Це місто стало місцем зосередження найбільшої російськомовної діаспори на ізраїльській території. Але, плануючи зняти апартаменти в Тель-Авіві на березі моря, необхідно врахувати, що це місто вважається другою столицею держави. У всякому разі, на думку ООН та інших міжнародних організацій. Хоча самі ізраїльтяни головним містом своєї держави проголосили Єрусалим, в якому, власне, і розташовані всі держустанови, починаючи від парламенту і закінчуючи Нацбанком.

Тім не менше за своєю величиною і значенням Тель-Авів нітрохи не поступається столиці. Причому його значущість навіть посилюється завдяки міжнародному аеропорту, розташованому на території міста.

Отже, щоб зняти квартиру в Тель-Авіві на місяць, необхідно мати наступний бюджет:

Тип житла Ціна в шекелях Ціна в доларах США
4-кімнатна 3600-8000 982-2181
3-кімнатна 3300-4500 900-1227
2-кімнатна 2400-3400 655-927
1-кімнанта 1700-2300 464-627

При цьому винаймати однокімнатну квартиру в Тель-Авіві – завдання не з легких, оскільки малогабаритних варіантів житла в цій країні вкрай мало. Простіше всього буде тим, хто шукає апартаменти з 3-4 кімнат.

Ціни на добову оренду квартир в Тель-Авіві коливаються в середньому від 90 доларів (330 шекелів) за 1 кімнату до 350 доларів (1284 шекелів) за 4 кімнати.

Квартира в Хайфі

Місто, яке викликає непідробний інтерес у мігрантів, – Хайфа. Даний населений пункт є третім за величиною містом і другим за розмірами морським портом. Коли-то берег моря служив притулком для нелегальних переселенців, у тому числі з нацистської Німеччини. Сьогодні тут проживає значна кількість репатріантів, чиї родичі все частіше виявляють бажання відвідати їх.Оренда нерухомості

Найбільше число приїжджих прагне розміститися в спальному районі Хайфи – Бат Галім, оренда житла у якому найчастіше буває подобовою. В середньому ціна може коливатися від 45 до 80 доларів на добу (165-293 шекелів). Такий варіант зазвичай вибирають ті, хто приїжджає сюди на кілька днів, щоб відпочити і насолодитися спекотним ізраїльським сонцем.

Якщо планується більш тривале перебування, краще всього винаймати 2-кімнатну квартиру в Хайфі, яка обійдеться приблизно у 2600 шекелів на місяць (709$). Якщо ж ви приїхали в це місто не тільки відпочивати, але ще й попрацювати, то варто пошукати собі що-небудь трохи далі від пляжної зони, оскільки ціни тут навіть в низький сезон відрізняються постійністю, що зумовлено близьким розташуванням відомої клініки Рамбам.

Зняти кімнату в Хайфі дешево намагаються ті, чий бюджет сильно обмежений. В цьому випадку треба бути гранично уважним, оскільки в ізраїльтян дещо інше уявлення про те, що таке кімната: так, деякі схильні називати нею звичайну комору, інші ж вважають її половиною кімнати. Саме тому на сайтах часто можна зустріти оголошення про те, що здаються, приміром, не дві кімнати, а дві з половиною.

Підбираємо варіанти в Єрусалимі

Столиця ізраїльської держави – Єрусалим – місто найдорожчий у всіх відносинах. Тут завжди багато приїжджих туристів і паломників – незалежно від часу року і погодних умов. У зв’язку з цим потрібно бути готовим до того, що попит на житло тут постійно високий.

Дані про те, за скільки можна наймати квартиру в Єрусалимі на тривалий термін, наведені в таблиці:

Кількість кімнат Ціна в шекелях Ціна в доларах США
1 2934-4034 800-1100
2 4034-5500 1000-1500
3 5500-7334 1500-2000

Причому спальний район може обійтися на пару сотень доларів дорожче, ніж центральна частина міста. Це обумовлено тим, що в центрі досить шумно і багатолюдно і по-справжньому відпочити вийде тільки далеко від нього.

Інші населені пункти

Якщо великі міста вам не підходять, і ви хочете знайти щось спокійніше і дешевше, тоді можна пошукати затишне житло де-небудь у передмісті. Але обов’язково враховуйте те, як ви будете добиратися до мети своєї поїздки — до моря, на роботу або в клініку.

Відмінним рішенням стане винаймати квартиру в Рішон-ле-Ціон. Місто розташувався в центральній частині країни, в безпосередній близькості від Середземного моря і є четвертим за величиною населеним пунктом. Основна його перевага – близькість до Тель-Авіва (12 км). Винаймати однокімнатну квартиру тут можна за 1100 шекелів (300$). А ось двокімнатна квартира обійдеться вже у 2800 шекелів (763 долари США).

Ще одне місто-супутник Тель-Авіва – Бат-Ям. Його навіть заведено вважати частиною столичної території, ніж окремим населеним пунктом. Славиться цей район великою концентрацією промислових підприємств, що особливо приваблює тих, хто має намір реалізувати себе в Ізраїлі на професійному терені. Роботи в місті багато, тому кількість мігрантів на порядок вище, ніж в інших населених пунктах.

Винаймати квартиру у Бат-Ямі подобово можна за 70$ доларів на добу (257 шекелів), що дуже дорого. Набагато вигідніше орендувати житло на тривалий термін. Наприклад, оплата за 1 місяць проживання тут може скласти від 1000 до 1700 шекелів (273-464$).

Відносно недорого можна наймати квартиру в Ізраїлі в Хадері. Невелике містечко розташувалося між Хайфою і Тель-Авівом, його західні окраїни виходять безпосередньо до моря. У цій місцевості можна непогано влаштуватися на одному з промислових підприємств – наприклад, на шинний або паперовий завод. А двокімнатна квартира тут коштує приблизно 2200-2500 шекелів (600-736$).

Зверніть увагу на ще одне середземноморське місто – Акко, яке перебуває під охороною ЮНЕСКО. Історично місто розташоване на перетині торговельних шляхів, а тому поєднав у собі елементи багатьох культур, але проживають тут в основному євреї та араби-мусульмани. По приїзду в Ізраїль наймати 2-кімнатну квартиру в Акко можна всього за 1800-2200 шекелів (490-600$).

Шостий за кількістю жителів місто – Ашдод. Він розташувався на південь від Тель-Авіва, від якого його відокремлює всього 30 км. Даний населений пункт має важливе промислове значення, а його морський порт є найбільшим в державі – через нього проходить близько 60% всіх вантажів. Оренда невеликої квартири в Ашдоді коштує 2700 шекелів (736$).

Ще одне містечко, яке варте уваги, – Афула. Приверне тих, хто має медичну освіту і шукає роботу за фахом, або тих, чиї родичі перебувають тут на лікуванні в одній з найбільших клінік в країні – «Ха-Емек». Оренда квартири в Афуле в Ізраїлі обійдеться недорого – 2 кімнати можна зняти всього за 1300 шекелів (354$).

Якщо рухатися у напрямку до Мертвого моря, на вашому шляху зустрінеться містечко Арад. Основна частина його жителів – вихідці з європейських країн, включаючи колишній СРСР. У місті багато промислових підприємств, у тому числі з перероблювання дарів Мертвого моря, добре розвинений туризм. Якщо потрібно наймати квартиру на довгий термін в Ізраїлі, то в Араді це можна зробити порівняно недорого – 1600 шекелів за 2 кімнати (436$). Якщо ви не плануєте затримуватися в Ізраїлі надовго, тоді в Араді можна зняти кімнату всього за 50$ на добу (183 шекелі).

Ще один населений пункт поблизу Тель-Авіва – Петах Тіква. Від столиці його відокремлює всього 10 км. В 90-ті роки минулого століття ряди місцевих жителів поповнили кілька десятків тисяч репатріантів з Радянського Союзу, завдяки чому місто почало швидко зростати, і сьогодні тут функціонує цілий ряд великих промислових підприємств. Крім того, в цьому регіоні діє один з найбільших медичних центрів імені Іцхака Рабіна і одна з провідних дитячих клінік. Якщо у вас є справи в цій частині Ізраїлю, то зняти квартиру в Петах Тіква ви зможете за 2300 шекелів за 1 кімнату (627$).

В 34 км від Хайфи ви знайдете невелике містечко – Нагарію. Примітний він досить високою культурою побуту. На вулицях міста розбиті численні квітники, парки потопають у зелені, а оновлена набережна вабить туристів. Тим, хто вирішив провести відпустку в Нагарії, буде корисно знати, що оренда квартири тут обійдеться у 2100-2500 шекелів (572-682$).

Поряд з Хайфою розташувався ще одне «місто біля моря» (так перекладається його назва) – Кирьят-Ям. В цьому місті знаходиться найбільший в країні збройовий завод. В північній його частині живуть в основному переселенці з СРСР, Північної Африки та Ефіопії. Оренда квартири в Кирьят-Ямі обійдеться приблизно в 1500 шекелів за 2 кімнати (409$).

В 24 км від Тель-Авіва перебуває ще один населений пункт, гідний уваги тих, хто не володіє великим бюджетом, – це місто Рамла. У 1947 році, згідно з рішенням ООН, він повинен був стати частиною Палестини. Але ізраїльтяни, побоюючись, що його територія стане плацдармом для облоги Тель-Авіва, захопили це місто. Сьогодні рівень життя тут ледь дотягує до середнього. Однак зняти квартиру недорого в Ізраїлі можна саме в Рамлі – всього 1500 шекелів за 2 кімнати (409$).

Найбільший курорт на Середземноморському узбережжі Ізраїлю – це, звичайно ж, Нетанія. По своїй довжині берегової лінії вона перевершує навіть Тель-Авів. Це один з найбільших центрів вирощування цитрусових, а також алмазної індустрії. У зв’язку з цим зняти квартиру в Ізраїлі в Нетанії дешево навряд чи вийде: 2-кімнатне житло тут варто 2900-3000 шекелів (790-820$).Квартира в Ізраїлі

У пів години їзди від Тель-Авіва, на західному березі Йордану розташоване місто Аріель. На сьогодні місто забудоване лише частково, а його населення складає близько 20 тисяч осіб (2016 рік). Дана територія була зайнята Ізраїлем в ході унікальної Шестиденної війни та дотепер вважається спірною. Однак якщо вас цікавить недорога нерухомість в Ізраїлі, вирушайте в Аріель – тут зняти двокімнатну квартиру можна всього за 2500 шекелів (680$).

Найдорожче житло після великих міст ви знайдете поблизу Мертвого моря. Викликано це великою популярністю даної території. На берегах цієї унікальної водойми розташувалося безліч санаторіїв і реабілітаційних центрів. Наймати квартиру на Мертвому морі можна від 20 до 60 доларів США на добу (74-220 шекелів), однак у високий сезон ціни можуть досягати 60-100$ (220-370 шекелів).

Особливості вибору житла

Слід врахувати при виборі місця проживання, що Ізраїль – країна східна, з культурними традиціями, які багато в чому відрізняються від європейських. Не варто також скидати з рахунків географічне положення та кліматичні умови. Тут розмиті такі поняття, як осінь і весна: після спекотного літа, яке триває з квітня по листопад, настає зима. І хоча вона не відрізняється великою кількістю опадів, висока вологість у поєднанні з сильним вітром створює не дуже комфортні умови.

Облаштування ізраїльської квартири

Особливістю типової ізраїльської квартири є відсутність передпокою. Зате вітальня має досить значні розміри, чого не скажеш про спальні. При цьому багатьох іноземців бентежить наявність вікон у ванній і туалеті. У разі, якщо ви наймаєте житло на короткий термін, пережити цю «проблему» не складе труднощів, а ось тривале перебування в такій квартирі може стати серйозним випробуванням.

Ще одна особливість – це відсутність меблювання.

Найчастіше квартири пропонуються тільки з декількома елементами кухонного гарнітура і кондиціонером. Якщо ж вам пощастить знайти укомплектовані меблями квартира, коштувати вони будуть на порядок дорожче.

Враховуючи особливості місцевого клімату, слід знати про те, що в цій країні немає централізованого опалення. Тому в холодні сезони для обігріву доведеться купувати обігрівач. Що ж стосується гарячої води – краще вибрати житло з бойлером на сонячних батареях. Ізраїль славиться величезною кількістю сонячних днів, тому гріти воду на електричній плиті нераціонально і дорого – в цьому разі до вартості оренди доведеться додати ще близько 100-150 шекелів на місяць (30-40$) за електрику.

Що стосується комфорту – все, що ви знайдете у звичайній ізраїльській квартирі, це білі стіни й кахельну підлогу. Однак житло в європейському стилі може сильно вдарити по кишені.

Що потрібно враховувати при короткостроковій і довгостроковій оренді

Оренда квартири на короткий період часу становить від 5 днів до пів року. Взагалі тут воліють здавати апартаменти на більш тривалий термін – мінімум на 1 рік. Тому наймати квартиру в Ізраїлі на 2 тижні набагато важче, ніж на 2 роки. При цьому добова оплата може коливатися від 50 до 100 доларів (183-367 шекелів). Квартира чи приватний будинок обійдуться дорожче – в межах 300-1000$ (1100-3667 шекелів).

При зніманні квартири на тривалий проміжок часу цілком доречно поторгуватися. І хоча великої знижки ви не отримаєте, все ж спробувати варто. Ціна буде залежати від комплектації квартири, населеного пункту, в якому вона розташована, сезону і тривалості оренди.

Не забувайте, що в межах курортних територій вартість проживання завжди вище, ніж в інших населених пунктах. Якщо ви плануєте влаштуватися тут надовго, беріть до уваги такий фактор, як вологість повітря: чим вона вище, тим гірше переноситься спека. Однак саме курорти є тим місцем, де зняти в Ізраїлі квартиру короткостроково шансів більше.

Договір краще укладати не більше ніж на 1 рік, при цьому повинна бути передбачена можливість його пролонгації. За рік ви, звичайно, можете трохи звикнути до своєї нової квартири і господарям, але один рік – досить тривалий термін, і за цей час багато чого може змінитися: ви можете змінити роботу, зрозуміти, що вам не підходить клімат, знайти більш комфортні умови проживання і т. д. І якщо ви вирішите з’їхати раніше, гроші вам ніхто не поверне. Річ у тім, що місцеві власники нерухомості вважають за краще брати плату одразу за весь період проживання. З цієї причини намагайтеся домовитися, щоб внески були щомісячними.

Враховуючи особливості тутешнього менталітету, можна сказати, що знайти квартири на годину в Ізраїлі практично неможливо – швидше за все, з вас, як і в готелі, візьмуть плату за весь день.

Крім квартплати, багато власників беруть з мешканців чеки на заздалегідь обумовлену суму на випадок погашення заборгованості по комунальним платежам, якщо раптом ви опинитеся недобросовісним платником. Якщо ж претензій до вас не виникне, чек вам повернуть. Багатьох приїжджих цей факт відлякує, тому в місцевих оголошеннях часто можна зустріти таку фразу – «без чеків».

Які документи знадобляться для укладання договору оренди

Перш ніж буде підписано основний договір про передачу в користування житлової нерухомості, в Ізраїлі заведено складати угоду про наміри. Основне його завдання – закріпити на папері ваше бажання наймати квартиру і зустрічне бажання власника її здати. Найчастіше дану процедуру супроводжує внесення якогось завдатку.Переїзд в нову квартиру

Наступний крок – це відкриття рахунку в банку. Він знадобиться з тієї причини, що всі угоди подібного плану в Ізраїлі здійснюються виключно офіційно – ніяких усних домовленостей не передбачено. Рахунок у банку дозволить вам не платити усю суму за 12 місяців одним платежем, а виписати господарю 12 чеків, переводити які він зможе по одному разу в місяць.

Буде незайвим перед укладанням угоди перевірити посвідчення особи власника житла і його права на власність. Вам же з документів знадобиться тільки паспорт.

Для «підстрахування» знайдіть кого-небудь, що володіє івритом і російською мовою, хто зміг би вичитати договір.

Що повинні пам’ятати мешканці

Приїжджаючи в чужу країну, завжди краще заздалегідь з’ясувати, якими правами володіють мешканці в орендованому приміщенні. Так, в Ізраїлі:

 • не дозволено шуміти в темний період доби – це спричинить спілкування з поліцією. Однак найгірше залагоджувати конфлікт з господарями – це навіть може призвести до розірвання договору;
 • хорошим тоном тут вважається налагодження стосунків з сусідами, тим паче що це забезпечує вашу безпеку і підтримує репутацію;
 • приводити в будинок гостей не заборонено, однак залишати їм квартиру або ключі не варто, якщо ви не впевнені в їх добропорядності;
 • мешканці зобов’язані піклуватися про порядок і чистоту;
 • що стосується дрібного ремонту, то це питання краще спочатку обговорювати з власником;
 • і не забудьте зробити фото показань лічильників.

Пам’ятайте, що Ізраїль – країна релігійна, тому навчіться поважати її традиції. Наприклад, в шабат тут не прийнято навіть телефонувати своїм знайомим і друзям. Враховуйте це, коли будете планувати свої вихідні.

Оренда житла для репатріантів

Оренда квартир в Ізраїлі для репатріантів має ряд переваг перед звичайними туристами. Річ у тім, що, отримавши статус переселенця, новоприбулий вже в аеропорту отримує так званий кошик абсорбції, який охоплює грошову допомогу на кишенькові витрати, вивчення мови та оренду житла.

Перший рік життя в країні включений в цей «кошик», а починаючи з 13-го місяця, допомога на оренду протягом 5 років виплачує Міністерство будівництва. При цьому особливими пільгами користуються пенсіонери: якщо після закінчення п’ятирічного періоду вони так і не отримали житло, держава продовжує виплачувати їм даний посібник до кінця життя.

Нерідко держава пропонує викупити квартиру малозабезпеченим сім’ям з гранично низькою ціною.

Всім соціальним розпоряджаються майном дві організації – Амигур і Амидар. Щоб репатріанти могли розібратися в тому, як правильно викупити квартиру Амигур в Ізраїлі, їм слід знати, що крім позики, що надається даною організацією, вони можуть отримати ще і банківську позику на досить непоганих умовах.

Словом, лише уважно вивчивши всі аспекти оренди житла в Ізраїлі, ви зможете прийняти правильне рішення, яке дозволить вам вести комфортний спосіб життя в цій країні.

Вартість оренди житла в Ізраїлі: Відео

Також по темі: