Меню Закрити

Рівень середньої зарплати за професіями в Ізраїлі

В Ізраїлі щорічно запускаються сотні стартапів, відкриваються представництва міжнародних компаній, розвивається туристична галузь, що створює передумови для зростання економіки. Завдяки вмілим діям уряду підвищується рівень освіти, активно впроваджуються інновації, зростає відсоток зайнятості та доходи всіх верств населення. Так, за даними Центрального бюро статистики, середня зарплата в Ізраїлі в 2024 році склала 10 073 шекелі (2 817 доларів США) за один календарний місяць.Розмір зарплати

Чому Ізраїль цікавий трудовим мігрантам

Щороку Ізраїль відвідують тисячі громадян, бажаючих знайти тут стабільну високооплачувану роботу. Переважно іммігрантами є люди середнього віку, які мають профільну освіту, а також досвід роботи на посаді медичного працівника, водія, електрика, будівельника, оператора верстатів, доглядальниці.

Умови праці для найманого персоналу хороші. Тривалість робочого дня залежить від сфери діяльності підприємства та штатного розкладу. За даними Центрального бюро статистики, 8-10-годинний робочий день є середнім показником для офіційно зайнятих громадян.

Розмір середньої зарплати за спеціальностями

За даними Центрального бюро статистики, рівень безробіття в Ізраїлі становить 4,5%, а розмір заробітної плати варіюється від 4 600 шекелів (1 295 доларів США) в соціальній сфері до 27 000 шекелів (7 599 доларів США) у сфері енергетики та видобутку корисних копалин. Оклад залежить від досвіду роботи та кваліфікації найманого персоналу. Особливо цінуються працівники, які мають вищу освіту, знають іврит та іноземні мови.

Крім того, слід мати на увазі, що середня зарплата за роботу в Тель-Авіві в 2024 році вище, ніж оплата праці найманого персоналу у невеликих містечках, але при цьому ціни на житло і продукти в столиці Ізраїлю теж вище.

Спочатку здається, що 10 073 шекелі (2 807 доларів США), які щомісяця заробляє середньостатистичний громадянин в Ізраїлі, є значною сумою. Однак якщо врахувати вартість продуктів харчування, проїзду та комунальних послуг, стає зрозуміло, що деяким жителям доводиться економити, оскільки 65% працюючих отримують менш як 7 500 шекелів (1 970 доларів США). З усім тим, заведено вважати, що громадяни, які отримують від 7 500 до 9 500 шекелів (1 970-2 673 долари США) складають середній клас зайнятого населення.

Скільки заробляють менш кваліфіковані працівники

Найважче заробляти гроші представникам робітничих спеціальностей – будівельникам, верстатникам, водіям, зварювальникам. Середня зарплата будівельників в Ізраїлі становить 9 113 шекелів (2 565 доларів США), причому робота на будівництві цивільних об’єктів оплачується краще, ніж облаштування виробничих приміщень.

Кваліфікованому зварнику досить легко знайти роботу на підприємствах, які займаються виготовленням продукції для потреб промисловості і населення. Причому роботодавці високо цінують мігрантів зі слов’янськими коренями. Середня зарплата зварювальника в Ізраїлі становить близько 30 шекелів на годину і досягає 7 000-8 500 шекелів (1 970-2 390 доларів США) на місяць при 8-10-годинному робочому дні.

Що стосується середньої зарплати водія трамвая в Єрусалимі, а також водіїв інших транспортних засобів, то рівень їх доходу коливається від 9 300 до 11 100 шекелів (2 617-3 124 долари США).

Налагоджувач, токарі та оператори фрезерних верстатів потрібні постійно, незалежно від сезону. Переважно робота з виготовлення всіляких конструкцій і деталей виконується на базі великих заводів. Як показує практика, оператор станків CNC зарплати в Ізраїлі отримує від 30 до 50 шекелів (8,5-14 доларів США) у годину, за перероблювання передбачається доплата. При бажанні можна заробити до 9 000 шекелів (2 532 долари США) на місяць.

Жінки, які шукають роботу в Ізраїлі, активно відгукуються на вакансії доглядальниць, гувернанток, офіціанток, вчителів. Слід зазначити, що дуже багато вихідців з країн СНД працює в Ізраїлі доглядальницями. А все тому, що послуги по догляду за літніми людьми, які пропонують державні клініки і спеціальні центри, досить дорогі. А якщо врахувати, яка зарплата у доглядальниць в Ізраїлі, вигода для «роботодавців» стає очевидною – щомісяця їм можна платити всього 4 600-8 400 шекелів (1 295-2364 долари США).

Слов’янських жінок також можна зустріти на ринках, у госпіталях, ресторанах і місцях, де потрібно підтримувати чистоту і порядок, а також виконувати нескладну фізичну роботу. Іноді вони влаштовуються на заправні станції, в магазини та клінінгові компанії.

Вихідці з країн СНД, які знають, як заробити в Ізраїлі, нерідко працюють понаднормово, влаштовуються на підробіток, щоб вийти на рівень доходу від 7 000 шекелів (1 970 доларів США) на місяць.

Скільки заробляють кваліфіковані працівники і представники специфічних професій в Ізраїлі

Якщо Ви сумніваєтеся, чи варто їхати на заробітки в Ізраїль, зверніть увагу на оплату праці більш кваліфікованих працівників. Приміром, більшість фінансистів, банківських службовців заробляють від 15 000 до 16 000 шекелів (4 217-4 500 доларів США), однак є представники даної галузі (менш як 5%), які щомісяця отримують від 20 000 шекелів (5 623 долари США).Отримання зарплати

Високим рівнем доходу можуть похвалитися і працівники найбільших національних енергетичних компаній, для яких 20 000-22 000 шекелів (5 623-6 185 доларів США) є типовою зарплатою. В цілому, у сфері електроенергетики й водопостачання можна розраховувати на максимальний рівень доходу. Навіть чиновники заробляють менше – 13 500 шекелів (3 795 доларів США).

Як йдуть справи з зарплатами медиків

Розмір заробітної плати медичних працівників залежить від кваліфікації і профілю. Так, допоміжний персонал (санітари, медсестри, ординатори) має дохід до 5 000 шекелів (1 400 доларів США), молодші лікарі отримують 8 000-9 000 шекелів (2 250-2 530 доларів США). Наприклад, якщо вас цікавить скільки буде отримувати гігієніст (шинанит), зарплата в Ізраїлі такого фахівця не вийде за межі зазначених вище цифр.

Анестезіологи мають дохід 11 000-13 000 шекелів (3 090-3 650 доларів США), а досвідчені хірурги заробляють близько 14 000-16 000 шекелів (3 940-4 500 доларів США).

При цьому слід пам’ятати про те, що право на офіційне працевлаштування в країні мають лише місцеві жителі або володарі ізраїльської робочої візи. Щоб отримати громадянство Ізраїлю, потрібно докласти чимало зусиль. Наприклад, усі медики, які бажають працювати в ізраїльських клініках, повинні скласти кваліфікаційний іспит. Також доведеться вивчити іврит – навчання на безкоштовних курсах може тривати 1 рік.

На який мінімум можна гарантовано розраховувати в Ізраїлі

Розмір мінімальної заробітної плати визначається, виходячи з двох критеріїв: віку працівника (підліток або особа старше 18 років) і характеру нарахування заробітку. У країні є компанії, які пропонують співробітникам фіксовану ставку, інші застосовують погодинну оплату, а треті працюють на умовах відрядної оплати (за кожного клієнта отримують відсоток або певну суму). При цьому всі працівники, незалежно від національності, мають право на винагороду за працю не нижче мінімального рівня.

Державою встановлені норми, згідно з якими мінімальна зарплата в годину в Ізраїлі становить 26,88 шекеля (7,56 долара США). Якщо людина працює до 43 годин на тиждень, його ставка буде 5 000 шекелів (1 405 доларів США). Щоденна зарплата при 6-денному робочому тижні складе 200 шекелів (56,23 долара США), при 5-денному 230 шекелів (64,67 долара США).

В цій таблиці показано, як розраховується мінімальна оплата праці для дорослих:

Ставка на місяць Погодинна Щоденна з/п Щоденна з/п
(до 43 годин у тиждень) оплата праці при 5 робочих днях за 6 робочих днях
5 000 шекелів 26,88 шекеля 230 шекелів 200 шекелів
1 405 доларів США 7,56 долара США 64,67 долара США 56,23 долара США

Як зарплата залежить від статі і віку працівника

Говорячи про заробітну плату підлітків, потрібно розуміти, що виплати їм будуть набагато нижче. При формуванні мінімальної зарплати особам до 16 років роботодавці орієнтуються на розроблені урядом критерії:

  1. Робота підлітка до 18 років оплачується за тарифом 83% від оплати праці дорослого.
  2. Робота підлітка до 17 років оплачується за тарифом 75% від оплати праці дорослого.
  3. Робота підлітка до 16 років оплачується за тарифом 70% від оплати праці дорослого.

Кожен співробітник знає, який встановлений мінімум в Ізраїлі в годину, і, якщо порушуються його права, він може подати скаргу в Міністерство економіки, і тоді будуть вжиті конкретні заходи щодо припинення таких порушень з боку роботодавця.Життя в Ізраїлі

Чоловіків-іммігрантів переважно наймають на роботу, де вимагається уважність, витривалість і фізична сила. При цьому робочим досить часто надається житло, харчування, забезпечується проїзд до місця роботи. Зрозуміло, на проживання у фешенебельних апартаментах і дороге харчування розраховувати не доводиться.

Хороші шанси влаштуватися на роботу мають і жінки старше 40 років. Переважно мова йде про роботу по дому: приготування їжі, догляд за хворими та престарілими, виховання дітей. Середньомісячна зарплата вихователя в Ізраїлі за спеціальностями становить 5 000-6 000 шекелів (1 400-1 687 доларів США), при цьому харчування та проживання найчастіше безкоштовне.

Якими податками оподатковується зарплата

Слід розуміти, що всі озвучені вище зарплати вказані без вирахування податків. Середня зарплата в Ізраїлі в 2024 році в шекелях після сплати податків і зборів суттєво зменшується. Із заробітної плати працівника, зазначеної в контракті, утримується прибутковий податок, податок на медичне та соціальне страхування, а також відрахування в Пенсійний фонд.

Розмір прибуткового податку

Прибутковий податок є прогресивним і залежить від величини оплати праці кожного конкретного працівника. Громадяни Ізраїлю мають право на зменшення даного виду податку згідно з пільговим податковим одиниць, в той час як трудові мігранти сплачують податок «по повній», виходячи з критеріїв, наведених у таблиці.

Залежність ставки прибуткового податку від суми щомісячної заробітної плати:

Щомісячний дохід шекелі долари США Ставка податку
66 961 і більше 18 827 і більше 50%
41 411-66 960 11 643-18 827 48%
19 801-41 410 5 567-11 643 34%
12 861-19 800 3 615-5 567 31%
8 921-12 860 2 508-3 615 21%
5 221-8 920 1 468-2 508 14%
до 5 220 до 1 468 10%

Як видно з таблиці, максимальний прибутковий податок сплачують працівники, щомісячний дохід яких перевищує 66 961 шекелів (18 827 доларів США). Однак таких громадян вкрай мало, оскільки 65% місцевого населення і трудових мігрантів заробляють в місяць менше 7 500 шекелів (1 970 доларів США).

Розмір інших податків і зборів

Податок на медичне та соціальне страхування становить 12%, внесок в Пенсійний фонд знаходиться на рівні 2,5%. Тобто кожному працівнику доводиться віддавати у вигляді податків як мінімум 24% від заробітної плати (якщо враховувати податок на дохід у розмірі 10%).

Державні та деякі іноземні компанії практикують доплату в сумі 5-7,5% на пенсійний рахунок працівника. Таким чином вони сприяють припливу нових кадрів при рівних умовах оплати на ринку праці.

Будь-які маніпуляції, спрямовані на ухилення від сплати податків, суворо караються, тому співробітники, які працюють на престижних посадах, вкрай рідко отримують заробітну плату «в конвертах».

Тепер вам залишається лише підібрати потрібну вакансію, оформити документи і відправлятися на пошуки кращого життя!

Зарплати в Ізраїлі: Відео

Також по темі: