Меню Закрити

Як знайти роботу в Тель-Авіві: затребувані вакансії

Протягом останнього десятиліття тенденція імміграції в Ізраїль з країн СНД зберігається на високому рівні. Однак далеко не всі мають єврейське коріння переїжджають на постійне місце проживання, багатьох в першу чергу цікавить працевлаштування. Величезною популярністю серед претендентів користується Тель-Авів – місто на східному узбережжі Середземного моря, який є економічним і культурним центром Ізраїлю і займає друге місце за чисельністю населення. Робота в Тель-Авіві передбачає високий рівень заробітної плати та хороший соціальний пакет.Робота в Ізраїлі

Чому іноземців приваблює робота в Ізраїлі

Легальне працевлаштування в Ізраїлі дозволяє в повній мірі відчути, що таке виконання роботодавцем зобов’язань перед своїми працівниками. До того ж, окрім значної медичної страховки та відпустки, не варто забувати й про пристойну зарплатню. Навіть якщо у вас немає високої кваліфікації в затребуваній області, завжди є можливість для кар’єрного росту, якщо ви по-справжньому проявіть себе.

Особливості роботи в Тель-Авіві

Населення міста становить понад 432 тисяч осіб, понад 90% з них євреї. Переваги при працевлаштуванні мають ізраїльтяни та іноземні громадяни, які отримали посвідку на проживання. Безробіття в Тель-Авіві вище, ніж середній показник безробіття по країні, і становить приблизно 6%. Тому конкуренція серед претендентів на престижні вакансії завжди висока.

Найбільш дієвим способом отримати роботу є рекомендація родича або знайомого. На другому місці – кадрові агентства.

Репатріантів і російськомовних тут досить багато, тому можна звернутися в агентство працевлаштування для українців в Тель-Авіві.

Специфіка працевлаштування:

 • для початку необхідно укласти договір з компанією, в якої ви збираєтеся працювати, і отримати відповідний дозвіл;
 • роботодавець подає документи в Міністерство внутрішніх справ, звідки після схвалення їх направляють в посольство, де оформляється офіційне запрошення на в’їзд в Ізраїль з метою трудової діяльності.

Маючи на руках запрошення, потрібно зайнятися оформленням робочої візи. Для цього можуть знадобитися наступні документи:

Переїзд в Ізраїль

 • громадянський та закордонний паспорти;
 • ідентифікаційний код;
 • 2 фотографії;
 • відбитки пальців;
 • довідка про відсутність судимості;
 • довідка про проходження медичного обстеження;
 • чек оплати візових зборів.

Для легальної роботи в Тель-Авіві та Ізраїлі потрібна віза категорії В1. Вона видається на 1 рік, але термін її дії можна продовжити до 5 років. Після оформлення візи у вас є 30 днів, щоб в’їхати на територію країни, інакше віза анулюється.

Слід пам’ятати про те, що нелегальна робота в Ізраїлі призведе до депортації, причому може статися так, що якийсь час доведеться провести у в’язниці. Роботодавцю також загрожують штрафи і можливе тюремне ув’язнення.

Чи є в Ізраїлі робота для туристів

Якщо ви все ж вирішили підзаробити під час відпочинку, вам можуть запропонувати роботу офіціанта, прибиральника, вантажника або помічника будь-якого роду. У цьому випадку ваш роботодавець повинен прийняти вас на роботу офіційно, подавши документи у МВС Ізраїлю, але тоді ви втратите статус туриста.

Популярні вакансії в Тель-Авіві

В першу чергу ізраїльтяни хочуть наймати на роботу професіоналів вузької спеціалізації з великим досвідом роботи. На таких фахівців завжди ведеться полювання. До галузей економіки, які останнім часом посилено розвиваються в Ізраїлі, можна віднести:

 • IT-сферу (область інформаційних технологій) – розробники програмного забезпечення завжди потрібні і отримують високі зарплати;
 • медицину – лікарі та медпрацівники високо цінуються в Ізраїлі;
 • будівництво – для фахівців в даній області існує величезна кількість вакансій.

На роботу в Тель-Авіві завжди потрібні люди з технічною освітою, програмісти, інженери – вони без проблем знайдуть собі застосування в різних сферах економіки. Часто бувають потрібні секретарі, менеджери по роботі з клієнтами, адміністратори, оператори зворотного зв’язку з клієнтами. Завдяки великій кількості представництв різних компаній, як великих, так і малих – в Тель-Авіві безліч вакансій офісної роботи.

Однією з найбільш популярних вакансій серед іноземців, що не мають вузькоспрямованого вищої освіти, є помічник по дому. В його обов’язки входить приготування їжі, прибирання і прання, забезпечення продуктами харчування та інші побутові турботи. Як правило, при цьому ви проживаєте в будинку разом із сім’єю, на яку працюєте, а значить, вам не доведеться платити за орендовану квартиру. Також ви будете забезпечені повним соціальним пакетом (вихідними, відпусткою, медстраховкою тощо).Працевлаштування на роботу

Крім роботи в будинках і офісах, в Ізраїлі велику кількість серйозних виробництв і великих будівництв. Наприклад, робота зварювальником в Тель-Авіві популярна і високо оплачується, проте ви повинні мати документ про профільну освіту, присвоєння розряду зварювальника і великий досвід роботи. Це ж стосується слюсарів і електриків.

Наявність в Тель-Авіві офісів таких компаній, як Google, Microsoft, Facebook та інших всесвітньо відомих компаній, свідчить про те, що IT-сфера тут дуже розвинена. Фахівці в області високих технологій на хорошому рахунку і отримують зарплату вище середньої.

Безліч репатріантів, які прибули з країн СНД, працюють саме в цій сфері. Робота вебмайстром для репатріантів в Тель-Авіві також обіцяє непогані перспективи: у кожної фірми та магазину є свій веб-сайт, а значить, потрібен і вебмайстер.

В Ізраїлі існує державна програма працевлаштування іноземців. Найбільш популярна вакансія для них – доглядальниця для літніх або недієздатних людей. Як правило, дана робота передбачає проживання та харчування в будинку роботодавця, але існує і варіант працевлаштування в медичному закладі. При цьому в обох випадках приїжджим гарантовані медична страховка, вихідні дні та відпустку.

Доглядальниця – це найпопулярніша робота в Тель-Авіві для дівчат, які приїхали з-за кордону. А велика кількість репатріантів роблять цю професію доступною навіть без знання івриту.

Багато намагаються іммігрувати в Ізраїль шляхом отримання статусу біженця. Це складний і тривалий процес, а відсоток отримання даного статусу дуже низький. Департамент у справах біженців розглядає кожну заявку приблизно 6-12 місяців, і тут для іноземців відкривається цікава перспектива. Річ у тім, що в Ізраїлі законом не заборонено працювати особам, які очікують розгляду їхньої заявки про отримання статусу біженця. Цю лазівку стали використовувати з єдиною метою – працевлаштуватися в Ізраїлі. Однак на серйозні посади та зарплати в даному випадку розраховувати не доводиться, оскільки роботодавці не горять бажанням наймати таких іноземних громадян. Біженцям в Тель-Авіві запропонують прибирання та іншої низькооплачувану працю.

На яку заробітну плату в середньому можна розраховувати в Тель-Авіві

Мінімальна заробітна плата в 2023 році становить 5000 шекелів на місяць або 26,88 шекелів на годину, що відповідає 1400 доларам США на місяць або 7,52 $ в годину. Середні зарплати в Тель-Авіві вище, ніж середні зарплати по країні. Причому в різних сферах економіки ситуація з оплати праці сильно відрізняється.

Життя в Ізраїлі

Так, у соціальній сфері середня заробітна плата становить 4100 шекелів (1148 $); охорона здоров’я та освіта – 7500 шекелів (2100 $). Співробітники банків і фінансисти, як і державні службовці, можуть похвалитися хорошою зарплатою: до 20 тисяч шекелів (5600 $) і в середньому 15.5 тисяч шекелів (4340 $) відповідно. Окремо варто згадати сферу високих технологій, де зарплати також тримаються на рівні 20 тисяч шекелів (5600 $).

За якістю життя Тель-Авів займає друге місце в Близькосхідному регіоні і 56-е місце в світі.

Середні зарплати в загальному по країні

Згідно зі статистикою, з невеликих міст найкраще заробляють у містах Савьона і Кфар-Ораним, а менше всього – в Модіїн-Илита, Джіср аз-Зарке і Бір-Хададже. У великих містах з населенням понад 200 тисяч осіб зарплати вище – це Тель-Авів, Рішон ле-Ціон, Хайфа, Петах-Тіква, Єрусалим (столиця) і Ашдод.

Цікавим фактом є те, що в містах з переважно єврейським населенням зарплати приблизно на 32% вище, ніж в містах, де багато приїжджих.

Стрімко розвивається економіка і високий рівень життя, 20% населення країни живуть за межею бідності. Причому бідною вважається людина, чия заробітна плата в місяць становить від 300 до 800 доларів.

Імміграція до Ізраїлю: Відео

Також по темі: