Не потрібно нехтувати таким важливим документом, як поліс медичного страхування, який може знадобитися в екстрених випадках. Причому передбачити це потрібно не стільки в розрізі виконання вимог консульства, скільки в інтересах власної безпеки та економії коштів.
Чи потрібен поліс для поїздки в Ізраїль
Як відомо, Ізраїль очолює список країн, найбільш популярних серед медичних туристів. Але таку славу він набув не з причини доступності медичних послуг, а завдяки їх якості. Якщо вам знадобиться допомога медиків, то обійдеться вона недешево.
Саме консульство відносить страховий медичний поліс до розряду рекомендованих документів, які можуть знадобитися при перетині кордону. Це означає, що хоча ізраїльська віза громадянам деяких країн СНД і не потрібна, останнє слово в питанні надання права на в’їзд в Ізраїль все ж залишається за прикордонною службою. Саме її представники, вивчивши ваші документи, уповноважені вирішувати, відбудеться поїздка в їх країну чи ні.
Ще один аргумент на користь необхідності оформлення страховки нагоді тим, хто подорожує один або у кого паспорт не рясніє візами різних країн. До таких туристів у прикордонників зазвичай виникає багато питань. У підсумку вони можуть попросити вас надати ті самі рекомендовані посольством документи, в число яких входить і страховий поліс.
І останнє, про що слід пам’ятати: коли ви їдете в гості до родичів або друзів, придбати страховку потрібно з поваги до них. Адже якщо вам знадобиться медична допомога, всі витрати по оплаті послуг клініки ляжуть на їхні плечі.
В обов’язковому порядку страховий медичний поліс знадобиться тим, хто в’їжджає в Ізраїль на підставі візового штампа в паспорті: студентам, робітникам, бізнесменам, волонтерам, представникам релігійних конфесій, запрошених для проведення служби.
Всі інші громадяни, які перетинають кордон в безвізовому режимі у 2024 році, мають право самостійно вирішувати, купувати поліс медичного страхування чи ні, не забуваючи про те, що консульство цієї країни відносить даний документ до категорії рекомендованих.
Вибираємо страховку
Щоб страховка в Ізраїль для українців дійсно стала помічником у подорожі, а не зайвою тратою грошей, її необхідно правильно вибрати. Основні критерії, на які слід звернути увагу:
- сума страхування – враховуючи високі ціни на медичне обслуговування, цей параметр необхідно поставити у верху списку. Адже якщо суми покриття не вистачить на процедури, які вам потрібні, решту доведеться доплачувати на місці готівкою. Для Ізраїлю мінімальний поріг страховки повинен становити не менше 30 тисяч доларів, оптимальна сума – 50 тисяч;
- страхова компанія – від неї залежить, наскільки швидко і якісно ви отримаєте необхідну допомогу. Віддайте перевагу тій, яка має позитивну історію виплат та незаплямовану репутацію;
- спосіб оплати. Виділяють два варіанти внесення коштів: сервісний та компенсаційний. Перший передбачає негайну оплату прямо в клініці при пред’явленні поліса; другий передбачає оплату лікування пацієнтом, збір всіх довідок і документів для страхової компанії, яка за повернення на батьківщину компенсує всі витрати;
- з франшизою або без. У першому випадку частина коштів на покриття витрат доведеться внести самому застрахованому;
- додаткові послуги. Наприклад, страхування від наслідків активного або травмонебезпечного відпочинку, втрат документів та інших неприємностей, які можуть трапитися в поїздці.
І не забудьте розповісти вашому страховому оператору про наявність хронічних захворювань. В іншому випадку при їх загостренні допомогу вам, звичайно ж, зроблять, але виключно вашим коштом.
Скільки коштує страховка
Ціна страховки для Ізраїлю залежить від безлічі факторів. Це і страхова сума, і обрана компанія, і ризики, які покриває поліс. Саме з цієї причини один і той самий договір у різних компаніях може коштувати по-різному. Для порівняння наведемо вартість страхового поліса у провідних компаній України та на 14 днів на одного застрахованого:
Компанія | Ціна в гривні | Ціна в доларах США |
---|---|---|
АХА страхування | 1028 | 38 |
ВУСО | 1247 | 46 |
АСКА | 195 | 7 |
Страховий Дім | 417 | 16 |
Як оформити поліс за вигідною ціною
На вартість страхового документа може вплинути й спосіб, яким ви вирішите його придбати. На сьогодні існує три варіанти:
- безпосередньо в офісі страхової компанії;
- через посередника;
- онлайн.
Перші два варіанти можуть припускати невелику комісію за надання послуги. У випадку з посередником вона може скласти близько 20-30% від вартості поліса. До того ж агенти намагаються навмисно запропонувати клієнту найдорожчі послуги в рамках поліса, щоб отримати більшу винагороду за свою роботу.
Найбільш вигідний варіант з фінансової точки зору – оформлення договору онлайн. Тут ви зможете не тільки самі задати потрібні параметри, але і істотно заощадити час.
Що охоплювє страховка
Кожна страхова компанія, як правило, надає три варіанти пакетів, які можуть зацікавити туристів. Умовно назвемо їх «Класичний», «Оптимальний» і «Преміум». Відрізняються вони набором послуг і, відповідно, вартістю.
Найдешевше обійдеться пакет «Класичний» – він покриває тільки базові випадки, які входять в будь-який з пакетів. «Оптимальний» буде коштувати трохи дорожче, оскільки передбачає додаткові послуги. Ну а найдорожчий – «Преміум». Він покриває максимальну кількість послуг і страхових випадків, які можуть чекати туриста за кордоном.
Що оплачує страховка
«Класичний» або базовий пакет зазвичай покриває:
- швидку невідкладну допомогу;
- амбулаторне лікування;
- компенсацію витрат на ліки;
- перевезення в лікарню;
- перебування в клініці;
- транспортування з-за кордону;
- витрати на телефонні розмови;
- репатріацію.
«Оптимальний» пакет крім базового сервісу передбачає:
- дострокову евакуацію з Ізраїлю;
- непередбачене продовження терміну перебування в країні;
- компенсацію при затримці вильоту;
- невідкладну гінекологічну допомогу при вагітності (до 7-го тижня).
Не варто забувати, що провести пологи в Ізраїлі туристичної страховки не можна – така послуга полісом не передбачена.
У пакет «Преміум» додатково входять (окрім перерахованого вище):
- терміновий приїзд близького родича за кордон;
- послуги адвоката;
- виплата при втраті особистих документів;
- доставлення застрахованого в пункт призначення при зламанні автомобіля.
Зверніть увагу, що даний набір страхових випадків не є стандартним і, хоч і несуттєво, але може відрізнятися в різних страхових компаніях.
Де оформити страховку
При оформленні поліса туристи зазвичай віддають перевагу походу в офіс страхової компанії. Тут скоріше спрацьовує людський фактор: мовляв, живій людині та поставити питання можна за необхідності, і є з ким порадитися. Але такий варіант має ряд недоліків:
- непотрібна витрата часу на поїздку;
- очікування в черзі;
- зайві витрати.
Покупка поліса онлайн
Найбільш швидкий і найменш витратний в плані фінансів варіант – це замовлення страховки в онлайн-режимі. При цьому користувач мережі може зайти на сайт якоїсь окремої страхової компанії, так і на спеціальний сервіс, де зібрані дані про кількох страховиків і де для початку можна порівняти ціни.
Щоб купити страховку для поїздки в Ізраїль через інтернет, дотримуйтеся наступного порядку дій:
- Виберіть потрібну вам країну.
- Вкажіть дату в’їзду і виїзду.
- Кількість мандрівників і їх вік.
Після цього система видасть вам варіанти страхування із зазначенням страхової компанії й вартості поліса. Вам залишається тільки вибрати пропозицію і натиснути «Купити». Після цього система переведе вас на сторінку обраного вами оператора, де належить внести наступні дані ПІБ і дані вашої картки для оплати полісу:
Зверніть увагу, що багато страхових компаній сьогодні пропонують придбати поліс навіть тим, хто вже знаходиться за кордоном. Ось тільки дія такої страховки може початися через 1-5 днів після оформлення договору.
Що являє собою електронний поліс страхування
Документ, який після оплати послуг страхування у режимі онлайн отримує замовник, має таку ж юридичну силу, що і його паперовий аналог. Провівши платіж на сайті компанії або на спеціальному ресурсі, ви отримуєте страховий поліс на електронну пошту і можете його зберегти та видрукувати для пред’явлення. Документ завірений факсимільною печаткою та підписом представника страхової компанії.
До переваг електронного документа можна віднести наступне:
- навіть якщо ви втратите паперовий носій, ви завжди зможете зайти на свою пошту і видрукувати новий примірник;
- придбати е-поліс можна, не залишаючи своє робоче місце;
- підлягають сплаті суми не містять в собі прихованих платежів або комісій.
Таким чином, з юридичної точки зору такий вид документа наділений всіма законними підставами для його використання.
Як бути, якщо настав страховий випадок
У закордонній поїздці необхідно пам’ятати порядок дій при настанні того самого страхового випадку. Пропонуємо вам кілька порад, які допоможуть зорієнтуватися в екстреній ситуації:
- Не панікуйте!
- Уважно прочитайте ваш поліс. У ньому має бути вказаний телефон обслуговуючої за кордоном компанії – так званого вашого партнера страховика. Оператор зазвичай доступний в будь-який час доби, а вартість розмов покриває ваш поліс. При цьому зробити дзвінок слід негайно.
- Повідомте про проблему, яка з вами трапилася, опишіть, яка вам потрібна допомога, і вкажіть свої координати та номер вашого поліса.
- Отримаєте інструкції щодо подальших дій.
Як правило, асистуюча компанія направляє потерпілого в певний медичний заклад, де йому буде надана перша допомога. Всі подальші дії також неодмінно погоджуйте з представником вашого страховика в Ізраїлі. І не забувайте про те, що чим швидше ви дасте знати що сталася з вами неприємності, тим більше шансів, що ваш випадок визнаний страховим і ви отримаєте компенсацію.