Меню Закрити

Репатріація в Ізраїлі: що це таке, програми і хто має право

Репатріацією називається повернення в рідну країну людини, яка була змушена переїхати в іншу державу і втратила первісне громадянство. Як відомо, євреї часто ставали жертвами різних утисків, тому на даний момент поза Ізраїлю проживає близько 7,5 мільйонів євреїв – на 1,5 мільйони більше, ніж у рідній країні. На щастя, кожна людина, колись розлучена зі своїм народом, може повернутися на батьківщину. Тому давайте розберемося, як відбувається репатріація в Ізраїль 2024 році.Повернення в Ізраїль

Хто може стати репатріантом

Закон про повернення євреїв до Ізраїлю, прийнятий ще в 1950 році, передбачає, що переїхати в державу можуть діти і онуки євреїв. Природно, свою приналежність до єврейської національності доведеться довести, надавши довідки – наприклад, з Рагсу. При цьому має значення конфесія потенційного мігранта. Звичайно, ніхто не може змусити вас перейти в іншу віру, але навіть найближчі родичі євреїв, які не сповідують іудаїзм, ризикують не потрапити під програму для репатріантів.

Також існує ще одна група тих, хто має право на репатріацію в Ізраїль. Це люди, що прийняли іудаїзм по Галахе, тобто зводу законів, зафіксованих в Торі. Дане правило викликає критику, так як обмежує в правах представників інших конфесій, адже в Ізраїлі встановлено рівність прав для всіх громадян.

Так чи інакше, але інших шляхів стати репатріантом немає. Навіть якщо повноправний мешканець країни візьме собі в дружини іноземку (або мешканка вийде заміж за приїжджого), новому члену сім’ї громадянство не дадуть. Доведеться оформляти ВНП, клопотати про ПМП.

Термінологія

Цікаво дізнатися, як називається переселення євреїв в Ізраїль з України зокрема і з інших країн взагалі: алія. Так, саме звідси пішла назва Міністерства алії і абсорбції.

Згідно мовної традиції, люди, масово переїжджають в Ізраїль з Россії, України та Білорусії.

Дослівно термін означає «сходження, підйом, розквіт». Так що у цього слова є не тільки фактичний, але й метафоричне значення.

Основні програми репатріації

Існують різні програми для репатріантів в Ізраїль 2024 році. Якщо ви збираєтеся повернутися на історичну батьківщину, є сенс поцікавитися діяльністю таких відомих організацій, як МАСА або НААЛЕ. Представники даних компаній спільно з владою Ізраїлю розробили безліч пропозицій для різних категорій людей, в тому числі:

  • студентів;
  • фахівців, які бажають підвищити кваліфікацію;
  • одинаків, які планують створити сім’ю за кордоном;
  • пенсіонерів.

Особливо часто репатріантів цікавить програма з повернення євреїв до Ізраїлю «Сохнут». У ній можуть взяти участь потенційні мігранти, євреї якісповідують іудаїзм і закінчили внз в іншій країні. Правда, тут є досить жорстке обмеження за віком: 33-42 року.

Також користуються популярністю програми повернення медсестер і медбратів. Ними користуються люди у віці до 33 років, які пропрацювали за фахом не менш як 1,5 року. Людина, що успішно пройшла подібне стажування, стає повноправним жителем країни.

Навчання в Ізраїлі для дітей та молоді

Приєднавшись до тієї чи іншої навчальної програми можна відразу починати гризти граніт науки. Міністерство алії та абсорбції робить все для того, щоб навчання в Ізраїлі для репатріантів проходила якомога успішніше. Діти приїжджих можуть ходити в дитячий садок і школу відразу по приїзду в нову державу. Що стосується студентів, то їм доступно безліч підготовчих відділень у вузах, у тому числі найбільш рейтингових. Якщо приїжджий погано володіє івритом, є сенс записатися в ульпан – школу, де кожному мігрантові з СНД допоможуть освоїти мову з нуля (причому для репатріантів 5 місяців навчання є безкоштовними).

Програми абсорбції: репатріація сімей та одинаків

Євреям або людей, які сповідують іудаїзм, до того ж збираються переїхати до Ізраїлю разом з сім’єю, слід дізнатися більше про програму абсорбції «Будинку разом». У рамках цієї пропозиції приїжджі знайомляться з місцевими жителями та отримують право спілкуватися з ними в будь-який час, ходити в гості, ставити будь-які питання про культуру і інфраструктурі країни. Волонтери допомагають вирішити всі бюрократичні питання.

Вище було сказано про те, що багато питань, пов’язані з переселенням, вирішуються набагато легше, якщо людина зараховує себе до послідовників іудаїзму. Так що якщо ви збираєтеся взяти з собою рідних, не обов’язково, але бажано, щоб вся сім’я сповідувала цю релігію.

До речі, для правовірних відкривається ще одна можливість переїхати до Ізраїлю разом з родиною – направити заявку в кібуц, тобто сільськогосподарську комуну. Питаннями підселення займається, зокрема, програма «Перший будинок на Батьківщині».

Програми працевлаштування та профпідготовки

Переліт в Ізраїль

Вище вже згадувалося про програму для медиків, які отримали освіту. Проте й інші фахівці-євреї можуть приїхати в Ізраїль, щоб продовжити навчання і відкрити свою справу. У першу чергу це стосується представників професій, особливо затребуваних в Ізраїлі:

  • web-дизайнерів;
  • IT-фахівців;
  • інженерів;
  • банківських службовців;
  • юристів.

Але навіть репатріація в Ізраїль для філологів передбачає безліч пільг. Фахівці звільняються від податків на пенсійні накопичення, на діяльність компаній, зареєстрованих за кордоном. Студенти, аспіранти та майбутні доктори наук можуть претендувати на отримання стипендій і грантів на наукову діяльність.

Репатріація в Ізраїль: основні етапи

Отже, ми розібралися, що таке репатріація в Ізраїль, проте здійснити її не так просто, як здається. Слід відразу зауважити: бюрократичних моментів у цій справі безліч. Якщо ви боїтеся, що не впораєтеся з якимось етапом самостійно, краще заручитися допомогою фахівців з МАСА і НААЛЕ. Хоча можна обійтися і своїми силами. Далі ми розглянемо кожен етап, який повинен пройти майбутній громадянин Ізраїлю.

Готуємо документи

Підготувати документи на репатріацію в Ізраїль повинен кожен єврей, який бажає переїхати на історичну батьківщину. Нехай вас не бентежить, що перелік необхідних паперів досить значний. На цьому етапі ні в якому разі не можна лінуватися, упускаючи з виду «необов’язкові» довідки, наприклад, про стан здоров’я. Тим більше не слід подавати підроблені документи – це загрожує забороною на в’їзд терміном до 10 років.

Отже, список документів для репатріації в Ізраїль, опублікований на офіційному сайті посольства країни, такий:

  • дійсний закордонний паспорт;
  • фотокартка 30х40 мм;
  • свідоцтво про народження (необхідно навіть для дорослих людей, а також для найближчих родичів репатріантів);
  • при наявності – виписки з Рагсу про шлюб/розлучення/смерть чоловіка; лист з єврейської організації, що здійснює підтримку репатріанта; згода другого з батьків на виїзд дитини.

Також потрібно представити медичні довідки і всі папери, які підтверджують, що в країні результату отримали освіту, трудовий стаж, відслужили в армії і т. п. Це такі ж необхідні документи для репатріації в Ізраїль, як паспорт і віза.

Не забувайте також про водійських правах, навіть якщо не збираєтеся водити транспортний засіб за кордоном. Хто знає, які виникнуть обставини в житті? А здати іспити в автошколі за кордоном – значить витратити більше сил, часу і грошей.

Окремий момент, що вимагає відповідального ставлення, – це пошук житла. Ще на етапі підготовки документів потрібно визначитися, чи будете ви перший час жити у родичів, на орендованій квартирі, в кібуці (громаді) або гуртожитку організації “Сохнут”. Будь намір потрібно документально підтвердити.

Проходимо перевірку в консульстві

Щоб отримати шанс на переселення, майбутній репатріант повинен особисто прийти в консульство і відповісти на кілька питань, що стосуються його національності, соціального положення і т .п. Але перед тим як відправитися в дану установу, потрібно заповнити спеціальну анкету.

Зібрали документи і заповнили анкету? Дізнайтеся, коли відкрито консульство у вашій країні, і записуйтеся на прийом по телефону. Очікування в черзі зазвичай не перевищує 40-50 хвилин. При успішному проходженні співбесіди майбутнього переселенця чекає віза репатріанта в Ізраїль.

Звертаємося за консультацією в агентство “Сохнут”

Сохнут” – це єврейське агентство, що надає допомогу в репатріації в Ізраїль. Фахівці з цієї організації готові надати потенційним мігрантам максимум корисної інформації. Причому ці відомості можуть стосуватися як підготовки документів для консульства, так і нюансів повсякденного життя на історичній батьківщині.

Більшість консулів, які провели не одну співбесіду з євреями, настійно рекомендують звернутися в цю організацію і вибрати програму абсорбції. До відома: така відома компанія, як НААЛЕ, фінансується частково саме програмою “Сохнут”.

Отримуємо пільги та допомогу

Сходили в консульство і “Сохнут”, обрали програму абсорбції і підготувалися до переїзду? Саме час оформити заявку на допомогу новим репатріантам в Ізраїлі. Як це зробити, краще дізнатися в організації, яка підготувала особисто для вас допоміжну програму, так як розмір майбутньої дотації залежить від безлічі факторів.

Те, скільки отримують в Ізраїлі репатріанти, залежить від:

  • віку;
  • сімейного стану;
  • соціального статусу;
  • наявності власного житла в Ізраїлі або будинку;
  • розміру заробітної плати;
  • стану здоров’я.

У середньому дорослим працюючим людям без сім’ї виплачують по 1 384 шекелів (346 $). Інвалідам, вагітним або жінкам які недавно народили, пенсіонерам покладені окремі виплати, які можна отримувати протягом чотирьох років з моменту переїзду. Природно, допомога в Ізраїлі для нужденних репатріантів надається тільки при наявності довідок. Зверніть увагу, що люди, які отримують допомоги в країні результату, на історичній батьківщині можуть бути їх позбавлені. Так, пенсійний вік в Ізраїлі на 10-15 років вище, ніж у більшості країн СНД.

Прибуваємо в аеропорт: подальші дії

Повернення на батьківщину

Купили квитки на літак в Ізраїль? Обов’язково поставте до відома представників Міністерства алії і абсорбції, і вони зустрінуть вас в аеропорту. Якщо з якихось причин ваші помічники не прибули до вас на зустріч, з ними можна зв’язатися по телефону, розміщеному біля входу в паспортний зал. Особисто поговоривши з працівниками, потрібно пройти наступні етапи:

  • паспортний контроль (не переплутайте черги – вас цікавить віконце для іноземних громадян);
  • невелика співбесіда в офісі Міністерства абсорбції – співробітники відділу, розташованого прямо в аеропорту, видадуть вам стартовий пакет документів і першу соціальну виплату;
  • червоний коридор (у випадку, якщо ваш багаж підлягає декларуванню);
  • зелений коридор (для отримання багажу, де не міститься особливо цінних предметів).

Часто, але не завжди, в офісі міністерства в аеропорту можна отримати документи на користування пільгами і т. п. Притому якщо ви ще не відкрили банківський рахунок і не обрали медичний центр, нічого страшного – на це у вас буде кілька робочих днів. А поки що сідайте в таксі, яке безкоштовно довезе вас до майбутнього місця проживання.

Етапи репатріації після прибуття в Ізраїль

Приїхавши в Ізраїль, можна вже не так турбуватися про формальні процедури. Збір документів і вибір програми репатріації позаду, так що пора вести нормальну розмірене життя. І все ж таки для більшості приїжджих потрібно (якщо вони цього ще не зробили):

  • відкрити рахунок у банку;
  • пройти обстеження у лікаря;
  • ще раз відвідати Міністерство алії та абсорбції;
  • записати дітей в дитячий сад або школу;
  • вступити до вузу, влаштуватися на роботу або відкрити бізнес;
  • попрактикуватися в знанні івриту та англійської мови.

Вище було сказано, що на кожному етапі вам можуть допомогти співробітники “Сохнут”. Тепер хороші стосунки доведеться вибудовувати з співробітниками Міністерства абсорбції. І пам’ятайте, що нікому не можна довіряти на 100%, особливо в життєво важливих питаннях на кшталт пошуку житла. Іноді виникають накладки, і приїжджі, які подали заявки на поселення в гуртожиток “Сохнут”, виявляють, що вільних місць не виявилося.

До подібних ситуацій слід ставитися як до проявів людського фактора. Представники влади Ізраїлю не намагаються вас обдурити, просто вони мають право на помилку, як і всі люди. Тому на всяк випадок майте достатню кількість грошей і на карті, і готівкою.

Відкриваємо банківський рахунок

Щоб повноправно розпоряджатися уже наявними грошима і тими, які вам буде виплачувати держава, по приїзді потрібно якомога швидше відкрити банківський рахунок. При наявності документів, що підтверджують права репатріанта, це не викличе труднощів – потрібно просто прийти у відділення будь-якого обраного банку і буквально за 20-30 хвилин пройти нескладну процедуру реєстрації. Номер рахунку потім потрібно буде повідомити в Міністерство алії і абсорбції.

У більшості великих банків Ізраїлю є россійськомовні співробітники, що зручно для колишніх громадян Россії, України і Білорусії. В якості першого банку більшість приїжджих вибирає “Аполаим”.

Його перевага полягає в тому, що репатріант протягом 12 місяців може здійснювати всі операції безкоштовно. Але є й інші зручні варіанти, запропоновані в нашій статті про банки в Ізраїлі.

Відвідуємо Міністерство алії та абсорбції

Прийти в Міністерство алії та абсорбції протягом перших 3-5 днів після переїзду необхідно не тільки для того, щоб повідомити свій банківський рахунок. В першу чергу це шанс заручитися допомогою доброзичливих людей, готових відповісти на будь-які питання. Співробітники Міністерства алії та абсорбції в Ізраїлі виконують приблизно такі ж функції, що і представники “Сохнут” в країні результату.

Крім того, в місті, вибраному для поселення, вам нададуть:

  • свідоцтва, що підтверджують право репатріанта користуватися пільгами (якщо ви не отримали їх в аеропорту);
  • рекомендацію для зарахування в ульпан;
  • за запитом – список необхідних адрес та контактів (це важливо для тих, хто хоче відправити дитину в дитячий сад або школу, знайти внз або роботу ближче до будинку, тощо)

Вибираємо лікарняну касу і реєструємося

Медична страховка в Ізраїлі для репатріантів – пільга першорядної важливості, адже ніхто не застрахований від хвороб і нещасних випадків. Так що якщо ви оформили банківський рахунок і відвідали міністерство, саме час вибрати, до якої лікарняній касі прикріпитися.

Лікарняні каси в Ізраїлі – це масштабні організації, які розміщують свої поліклініки, лікарні та аптеки практично в кожному місті.

Вибравши касу, репатріантам доведеться відвідувати тільки ті заклади, які закріплені саме за нею. Даних організацій в країні чотири, вони називаються:

  • “Клали”;
  • “Маккабі”;
  • “Меухедет”;
  • “Леумит”.

Всі чотири каси мають свої переваги і недоліки, але при цьому все надають медичні послуги першорядної важливості, такі, як, наприклад, пологи в Ізраїлі для репатріантів. Питанням прикріплення займаються поштові відділення.

Взагалі лікарняну касу можна вибрати вже в аеропорту. Але якщо ви з якоїсь причини забарилися (або захотіли зробити інший вибір, потрібно буде сходити на пошту і скористатися банківською послугою «ораат кева». По суті, вона означає прикріплення особистого рахунку до лікарняної каси.

Якщо вас цікавить репатріація в Ізраїль з ВІЛ-інфекцією, можете не турбуватися – ні в одному медичному закладі вам не відмовлять в огляді. Прикріплення до лікарняній касі не ускладнюється нічим, крім надання довідки, але вона і так має бути у вас з моменту подачі документів. А щоб прикріплення до лікаря пройшло швидше, варто взяти з собою результати аналізів на ВІЛ і комплект ліків, прописаних вам в країні результату.

Покращуємо навички спілкування на івриті

Життя в Ізраїлі

Повторимося: новим репатріантам,які погано володіють івритом, покладені п’ять місяців безкоштовного навчання в так званому ульпанах. В таких організаціях є різні системи підготовки, так як діти, підлітки та люди з вищою освітою вчать мову з абсолютно різними програмами. Також групи формуються виходячи зі ступеня володіння окремими тонкощами івриту. Люди, які вільно володіли мовою, але не володіли писемністю, відносяться до однієї категорії, що мають труднощі з вимовою – до іншої.

Всього в ульпанах за рік формується близько 6-7 підготовчих груп. Але щоб навчання проходило швидше і цікавіше, слід почати його ще на батьківщині. У мережі можна знайти безліч фірм, які організовують онлайн-курси. Займаючись по Skype, ви зможете познайомитися з носіями мови та студентами з різних країн.

Репатріація в Ізраїль для неповнолітніх

Діти і підлітки, які переїжджають в Ізраїль разом з батьками-євреями, мають право ходити в дитячий садок і школу. Але якщо офіційні представники не впевнені в тому, що їхні діти зможуть швидко адаптуватися до нового середовища, можна подати від їх особи заявку на участь у спеціальних програмах НААЛЕ. У підлітків у віці від 13 до 16 років є можливість вступити на трьох – або четирьохгодині курси репатріантів і підготуватися до отримання атестата зрілості. Також юні мігранти можуть ходити до школи при посольствах країн результату.

Репатріація в Ізраїль осіб з судимістю

Багатьох потенційних мігрантів цікавить, чи можлива репатріація в Ізраїль з судимістю. З одного боку, згідно із Законом про повернення євреїв, право на громадянство на історичній батьківщині є пріоритетним для кожного іудея. Однак на практиці засуджених часто не пускають в країну, навіть якщо їх сім’ї вже перебралися до Ізраїлю.

Щоб судимий чоловік все-таки отримав громадянство, він може діяти в двох напрямках. Перше – спробувати реабілітуватися або хоча би представити в посольство всі матеріали про суть справи, по якій чоловік був визнаний винним. Якщо порушення вважають несерйозним, єврея допустять на історичну батьківщину.

Друге – дочекатися, поки не закінчиться термін давності у справі (для злочинів середньої тяжкості в Україні, наприклад, це 7-10 років). Затримавшись на батьківщині, людина, яка колись притягувався до кримінальної відповідальності, може домогтися репатріації в Ізраїль, просто отримавши нову «чисту» довідку.

Репатріація в Ізраїль для пенсіонерів

Як було сказано вище, переїхати на історичну батьківщину можуть діти і онуки євреїв або люди, які сповідують іудаїзм по Галахе. Вік такого приїжджого законом не обмежується. Але варто пам’ятати, що пенсійний вік в Ізраїлі становить 62 роки і 67 років (жінки і чоловіки відповідно). Тобто людина, визнаний пенсіонером в одній з країн СНД, Ізраїлі може таким не бути.

Особливо важливо приділити увагу питанням права на соціальні виплати людям, які претендують на дострокову пенсію. Так, в Україні це військовослужбовці (офіцери), люди, які працювали на шкідливому виробництві і т.д. Так чи інакше, бажано влаштуватися на роботу в Ізраїлі, хай і ненадовго, щоб претендувати хоча б на допомогу по старості.

Державні виплати пенсіонерам-репатріантам в Ізраїлі

Якщо репатріант приїхав в Ізраїль як мінімум за 10 років до вступу в пенсійний вік і весь цей час працював, то він отримає пенсію в повному обсязі: відрахування за трудовий стаж та допомога по старості. Тим, у кого робочий стаж мінімальний (10 років або трохи більше), покладена накопичувальна частина пенсії, приблизно рівна допомоги по старості. Тим, хто довго жив в Ізраїлі і встиг пропрацювати близько 30 років, виплачують близько 6 000 шекелів (1 500 $) щомісяця.

Незалежно від розміру пенсії літня людина в Ізраїлі має право користуватися пільгами.

Іноді пільги надаються подружжю, навіть якщо пенсіонером став лише один з них. Люди у віці можуть заощадити на:

  • оплату телебачення – 50%;
  • оренді нерухомості або податок на власність (якщо є тільки одна квартира) – 50%;
  • проїзних в громадському транспорті – 50%;
  • відвідування культурних заходів – 50%;
  • ліки з так званої соціальної кошика – 75%.

Допомоги по старості для репатріантів

Якщо людина, визнана пенсіонером у рідній державі, не встигла пропрацювати в Ізраїлі 10 років, але переїхала на історичну батьківщину до настання 60-річного віку, він все одно отримає гроші від держави. Правда, для цього потрібно відповідати ще декільком вимогам. Така пенсія виплачується репатріантам, які:

  • все-таки влаштувалися на роботу і при цьому мають як мінімум двох дітей;
  • отримують державні дотації по безробіттю або з-за травми, отриманої на виробництві;
  • живуть в кібуці (сільськогосподарської громаді).

Розмір пенсійного допомоги в Ізраїлі не може бути менше прожиткового мінімуму. На даний момент цей мінімум становить 1 384 шекелів (384 $).

Повторна репатріація в Ізраїль

Зустріч з рідними

Людина, якій з тієї чи іншої причини знадобився виїзд з Ізраїлю після репатріації, без особливих проблем може знову переїхати на історичну батьківщину. Однак, на жаль, ризикує втратити частину прав і пільг, особливо на медичне обслуговування. Варто також зауважити, що бюрократичні процедури значно ускладнюються, якщо людина провела за кордоном 5 років і більше.

Якщо ви покинули батьківщину, але не відчуваєте гостру нестачу в грошах і маєте намір коли-небудь повернутися в Ізраїль, не забувайте платити внески до Інституту національного страхування.

Інакше вам доведеться чекати 6 місяців, перш ніж відновитися в правах на надання медичної допомоги, або разово покрити всі витрати сумою у 10 230 шекелів (2 840 $). В іншому випадку повторна репатріація в Ізраїль обернеться проблемами, розібратися з якими допоможуть тільки приватні страхові фірми, а це знову ж час, нерви і нові значні витрати.

Працевлаштування в Ізраїлі

Припустимо, ви нарешті переїхали в Ізраїль за програмою репатріації. Але куди влаштуватися на роботу з атестатом або дипломом, отриманих в іншій країні? І як вчинити, якщо ви пройшли профпідготовку вже в Ізраїлі? Чи передбачені пільги репатріантам або, навпаки, штрафи для людей, які не зуміли вчасно отримати посаду?

Використання в Ізраїлі власних заощаджень

Якщо ви влаштувалися на роботу в Ізраїлі і отримуєте зарплату в місцевій валюті, жодних проблем з використанням грошей у вас, природно, не виникне. А ось якщо у вас є значимі суми (наприклад, від продажу житлоплощі або автотехніки на батьківщині), їх ще треба буде привезти в Ізраїль.

На даний момент існує три основних способи переказу грошей з України і країн СНД в шекелі, причому всі вони мають на увазі деякі втрати (іноді до 3,5%) з-за різниці в курсах валют:

  • придбати міжнародну валюту готівкою (наприклад, у доларах) в країні результату і ввезти в Ізраїль у ручній поклажі;
  • завести рахунок в Ізраїлі і, перебуваючи в цій країні, попросити довірену особу на батьківщині перевести гроші з «рідного» банківського рахунку;
  • ще до переїзду покласти всі гроші на карту і користуватися нею при оплаті покупок – докладніше про це читайте нижче.

Як заощадити, знімаючи гроші з української карти

Що стосується заощаджень на карті, їх можна перевести в готівку або витратити в ізраїльському магазині без особливих проблем. Звичайно, карта для цього повинна бути міжнародної (MasterCard, Visa). Єдиний момент – вигідність курсу, за яким гривня або долари будуть переводитися в шекелі.

Питання про те, скільки грошей ви втратите при обміні валюти, вирішується виключно банком, де була оформлена картка. Так що інформацію про курс валют слід шукати на офіційних сайтах «рідних» банків. До речі, якщо ваша карта прив’язана до кэшбэк-сервісу, можна буде повернути близько 1-5% витрат. Причому іноді банк відшкодовує витрати не грошима, а бонусами.

Програма переселення в Ізраїль з держав СНД

З чого почати репатріацію в Ізраїль громадянам з країн СНД? Все з тієї ж підготовки документів та звернення в спеціалізовані організації. Безліч громадян СНД переїхало в Ізраїль з політичних мотивів після 1989 року. З приходом до влади Горбачова, людям, які не зуміли знайти роботу в Україні, де і зараз дуже багато мігрантів, стало легше виїхати з СРСР. Тому є сенс запитати ради по переселенню у старшого покоління.

Репатріантам з СНД може допомогти така релігійна організація, як «Слово Життя». А в пошуку житла будуть корисні путівники по регіонах, де в кінці ХХ століття будували найбільше будинків для приїжджих з СНД. Це такі міста, як:

  • Ашдод (тут проживає близько 200 000 мігрантів);
  • Кармиэла;
  • Нацрат-Іліт;
  • Йокнеама;
  • Беер-Шева;
  • Офакіма.

Програма переселення в Ізраїль з України: статистика

Щоб прискорити процес переїзду, можна звернутися в компанію GLOBAL. Завдяки її співробітникам у потенційних мігрантів може швидше з’явитися грошова допомога. До того ж в рамках вибору підготовчої програми можна познайомитися з співвітчизниками, які теж зібралися переїжджати.

Згідно зі статистикою, в 2015 році алія з України виріс на 11% і стала найбільшою після Франції.

На історичну батьківщину повернулося понад 7 000 українських євреїв.

Такі цифри обумовлені тим, що у зв’язку з політично напруженою обстановкою багатьох стала цікавити репатріація в Ізраїль із зони АТО. Ні для кого не секрет, що Донецька і Луганська області переживають важкі часи. Тому євреї, зуміли довести свою національність, переїхали в Ізраїль за програмами “Сохнут”, а ті, у кого оформлення документів затяглося, оформили статус біженця.

Де варто жити репатріантам: кращі містаПереїзд в Ізраїль з Білорусі

Тих, хто ще не визначився з майбутнім місцем проживання, зазвичай цікавить питання, куди селять репатріантів в Ізраїлі. Потенційні мігранти не завжди розуміють, що в країні не передбачені окремі населені пункти тільки для приїжджих. Кожна людина може вибирати, де жити, самостійно і абсолютно вільно.

Найчастіше репатріанти осідають там, де їм надали можливість вчитися або працювати за програмами “Сохнут”. Ще частина залишається в будинках своїх родичів. Звичайно, це влаштовує далеко не всіх, тому люди замислюються над тим, як вибрати місто в Ізраїлі на ПМЖ.

Якщо ви знаходитесь у вільному плаванні, дізнайтесь, в яких містах вище всього шанс знайти роботу, влаштувати дитину в дитячий садок або школу. Не забувайте і про тих, з ким будете переїжджати: можливо, вашим рідним потрібні спеціалізовані медичні або спортивні установи.

За всіма показниками кращі міста Ізраїлю для репатріації:

  • Єрусалим;
  • Беер-Шева;
  • Тель-Авів;
  • Хайфа;
  • Яффо;
  • Тверія;
  • Ейлат.

Як живуть українці в Ізраїлі

Отже, ми розібралися з тим, як повернутися в Ізраїль єврею, який народився і виріс або який просто провів багато часу за кордоном. Але варто взагалі переїжджати в цю державу українцям і громадянам інших пострадянських держав? Як місцеві жителі ставляться до мігрантів взагалі і приїжджих з України та СНД зокрема?

В цілому ставлення до іммігранів в країні досить привітне – як-ніяк тут живе понад 1 000 000 російськомовних. Правда, краще спілкуватися зі світським населенням – ортодоксальні євреї часто не люблять іноземців. І не варто провокувати представників правоохоронних органів – ставлення до закону в Ізраїлі куди більш суворіше, ніж в Україні.

Імміграція до Ізраїлю: Відео

Також по темі: