Інтерес до Ізраїлю як до країни для еміграції залишається все так само стабільно високим навіть всупереч військовим діям в державі та складної ситуації на Близькому Сході в цілому. Обидва цих чинники, здається, навпаки, стимулюють місцевих жителів до подальшого зростання і вдосконалення у двох найважливіших галузях – промисловості та медицині. Більш того, в останні роки значно посилився інтерес до іноземних найманих працівників. Великий попит має робота в Хайфі. Спробуємо з’ясувати, які шанси влаштуватися на роботу і скільки платять у Хайфі в 2024 році.
Трохи про роботу в Ізраїлі
Перш за все треба віддати належне місцевій владі, які за минулі кілька років зуміли розробити та впровадити безліч програм, які допомагають іноземним працівникам в’їхати на територію країни й влаштуватися на місці. Щоб стати учасником одного з таких проектів, необхідно відповідати декільком вимогам, а саме:
- вік 25-55 років;
- добродушність;
- порядність;
- працьовитість.
Робота в рамках даних програм передбачає працевлаштування на вакансії доглядальниць у сім’ях, лікарнях. Таку роботу з проживанням можна знайти не тільки в Хайфі, але і в Тель-Авіві, Єрусалимі, а також інших містах країни. Крім цих програм, існують і такі, в яких немає розділення за гендерною ознакою.
Щоб влаштуватися на роботу легально, знадобиться робоча віза. І тут є свої особливості. Спочатку оформленням дозволу на в’їзд займається роботодавець. Саме він подає прохання в МВС країни, яке повинно направити письмову згоду на перетин кордону конкретним громадянином. Слід враховувати й той факт, що наймати працівників можуть тільки ті компанії, які отримали на це спеціальну ліцензію.
Що стосується міст, яким слід віддати перевагу, то найбільшою різноманітністю відрізняється в інтернеті дошка оголошень «Робота в Хайфі», потім слідують Тель-Авів і Єрусалим. В цілому ж зупинити свій вибір доцільніше на великих населених пунктах країни, де й оплата праці вище, та вакансій більше.
Переваги та недоліки роботи в Хайфі
До того, як зануритися в робочу атмосферу цього ізраїльського міста, необхідно отримати уявлення про те, що тут добре і що погано.
Переваги роботи в Хайфі:
- Середземноморський клімат з високою вологістю, яка рятує місто від пилу. Це особливо важливо для тих, кому належить робота просто неба.
- Розвинена транспортна інфраструктура. Це єдине місто в країні, де діє метрополітен, представлений у вигляді підземного фунікулера.
- Хороше соціальне забезпечення працівників.
- Високий рівень заробітної плати.
- Найбільше шансів реалізувати себе в Ізраїлі, а саме в Хайфі у тих, хто хоче працювати на заводі. Тут зосереджена велика кількість промислових підприємств.
- Так склалося, що в 90-ті роки минулого століття це місто стало центром еміграції, куди попрямували потоки вихідців з України та інших пострадянських республік. Це говорить про те, що чисельність україномовного населення у даній частині країни досить високе, а, значить, адаптуватися буде простіше.
- Місцевий морський порт є найбільшим в країні. Завдяки цьому в рубриці «Потрібні» у місцевих газетах на роботу в Хайфі у великій кількості запрошуються ті, кого цікавлять технічні та робочі спеціальності.
Недоліки роботи в Хайфі:
- Навіть при добре розвиненій транспортній розв’язці місто схильне до пробок. Добиратися на роботу, якщо вона знаходиться в далекому районі, стало набагато складніше, ніж це було ще кілька років тому.
- Зважаючи на велику конкуренцію на ринку іноземної найманої сили майбутніх працівників тут чекає інтенсивна праця.
- Неодмінна вимога – знання івриту (до речі, дана вимога актуально і для інших міст). Робота в Хайфі для не знають іврит можлива тільки некваліфікована.
- Висока вартість житла.
- Посилені заходи безпеки при вході в установи державного значення, а останнім часом і просто в місцях великого скупчення людей через загострення ситуації на Близькому Сході.
На яку роботу можуть розраховувати україномовні мігранти
Ярмарок вакансій у Хайфі для українців досить великий, хоча й обмежений певними особливостями. Найбільше перспектив у тих, чия професія цікава ізраїльській економіці. До таких можна віднести:
- медиків;
- будівельників;
- інженерів в різних сферах;
- викладачів.
Найпоширеніший підробіток у Хайфі – це зайнятість в сільському господарстві. Чому підробіток? Тому що дана робота вважається тут сезонною, а, значить, з листопада по лютий доведеться шукати інше заняття.
Що стосується домашнього персоналу, то він тут у великій ціні. Як правило, в обов’язки входить прибирання, прання, прасування, приготування їжі, закупівля продуктів харчування. В принципі, до цієї категорії можна віднести також вакансії офіціантів і барменів, які найбільше цікавлять студентів.
Не залишаться без роботи й ті, хто готовий доглядати за недієздатними та літніми людьми. Самі ізраїльтяни таких турбот намагаються уникати, а тому охоче перекладають цей обов’язок на плечі іноземців.
Робота в Хайфі для українців – вакансії в 2024 році без знання мови:
- готельний персонал;
- працівники громадського харчування;
- сфера послуг (перукарі, масажисти та інші);
- робітники, прибиральники, сільськогосподарські працівники.
Що стосується роботи в Ізраїлі, а, зокрема, в одному з готелів в Хайфі, то тут без знання мови можна розраховувати тільки на некваліфіковану працю, не має відношення до роботи з клієнтами. А ось адміністратори та офіціанти, які вміють висловлюватися на місцевому наріччі, а також російською та англійською мовами, тут вельми зажадані.
Багатьма пільгами користуються іноземці з єврейським корінням. При цьому не має ніякого значення, шукає роботу чоловік або жінка. Для допомоги у працевлаштуванні таким громадянам було створено спеціальний центр – так званий “Сохнут”, представництва якого діють по всій країні.
Дуже перспективною вважається робота в Хайфі для репатріантів в медичній сфері. Маючи єврейське походження і диплом лікаря, тут можна отримати місце в престижній клініці.
Чи можуть влаштуватися на роботу туристи
Багатьох відпочиваючих в Ізраїлі часто відвідує думка про те, чи можна поєднати приємне з корисним і, що називається, трохи «відбити» поїздку. І тут таких комерсантів чекає велике розчарування – працювати в країні без робочої візи та спеціального дозволу суворо заборонено. Тому знайте: якщо в оголошенні пропонується робота саме туристам, значить, мова йде про нелегальну зайнятість. І якщо міграційна служба застане працівника в момент виконання такої роботи, депортацію не уникнути.
Як відрізнити законну зайнятість від незаконної? Зазвичай, в тексті оголошення озвучується погодинна оплата праці без трудової угоди та інші умови, на які легальний працівник ніколи не погодиться. Більш того, у такого роботодавця, як правило, немає ліцензії на використання іноземної робочої сили.
Середній рівень оплати праці
Вирушаючи на роботу в Ізраїль, необхідно пам’ятати, що чим більше місто, тим вище заробітна плата, але в той же час і вище вартість життя. Квартира, яка в Тель-Авіві обійдеться в 3 000 шекелів, в Хайфі буде коштувати близько 2 000 шекелів.
Вибираючи місцем проживання і роботи саме Хайфи, потрібно знати, що це місто не є найдорожчим в Ізраїлі, але і дешевим його назвати важко. Мінімум, який тут можна заробити, – 5 000 шекелів.
Непогано тут живуть працівники порту та підприємств, які з ним пов’язані. Їх оклад досягає, а іноді й перевищує 10 000 шекелів. Немає потреби нарікати тут медикам і IT-фахівцям, заробіток яких стартує від 10 000 шекелів. А ось працівники, що не мають якої-небудь високої кваліфікації, можуть розраховувати на оклад не більше 6 000-7 000 шекелів.
Скільки можна заробити в Ізраїлі
В цілому середній рівень заробітку в ізраїльській державі дорівнює 10 000 шекелів на місяць. Більше всіх тут отримують IT-розробники. Така можливість з’явилася у них на тлі швидкого розвитку новітніх технологій у цій країні, особливо якщо говорити про промисловості та медицину. Зарплата в даній сфері досягає 20 000 шекелів на місяць.
У середньому оплата праці розподілилася так:
Спеціальність | Оклад в шекелях |
---|---|
Соціальні працівники | 7 000-9 000 |
Адміністративний персонал | 7 000-8 000 |
Медики | Від 15 000 |
Вантажники, водії, різноробочі | До 5 000 |
Підбиваючи підсумки, слід зазначити, що для того, щоб на ізраїльській землі досягти певних висот і гідного рівня оплати праці, необхідно мати потрібну кваліфікацію, а також володіти івритом і англійською мовою.