Меню Закрити

Як розмитнити авто з Польщі в Україні: правила та вартість

У зв’язку зі зміненими нормами митного та податкового законодавства України, інформація в цьому матеріалі актуалізована на грудень 2018 року. Проте в коментарях, в т. ч. у відповідях наших консультантів, наданих до зміни законів, може зберігатися інформація, яка втратила чинність. Метою поїздки в Польщу може бути не тільки відпочинок або робота, найчастіше жителі України вибирають цю країну для придбання особистого автотранспорту.

Нещодавно набрав чинності новий закон, що встановлює мита та збори на митне оформлення машини. Які нововведення чекають автолюбителів? Як виглядає процес легалізації транспорту? Розглянемо всі нюанси процесу і з’ясуємо скільки коштує розмитнити автомобіль в Україну з Польщі максимально детально.

Як розмитнити авто з Польщі в Україні

Нові правила розмитнення авто в Україні

Основні відмінності нової редакції українських законів полягають у зміні акцизу, і як наслідок загальних витрат на митні процедури. Знято обмеження на офіційний ввезення старих автомобілів, проте вартість їх оформлення стала досить високою.

Цим і деякими попередніми нормативними актами були повністю скасовані такі поняття, як «спецмита», «імпортний» і «утилізаційний» збори. Залишилися:

  1. Мито (ввізне) мито. Встановлена у розмірі 5%-10% від вартості авто, але є ряд виключень (детальніше див. нижче).
  2. ПДВ. Стягується в розмірі 20% від суми вартості авто і всіх вироблених виплат і зборів.
  3. Акцизний податок. Розраховується вартість розмитнення авто з Польщі в Україні залежно від віку та об’єму двигуна. Саме цей параметр зазнав найбільших змін.

Базова ставка.

Вводиться поняття базової ставки (далі БС). Це стандартна величина, що залежить виключно від типу та об’єму двигуна:

  • Бензин до 3 тис. куб. см – €50.
  • Бензин більше 3 тис. куб. см – €100.
  • Дизель до 3 тис. куб. см – €75.
  • Дизель більше 3 тис. куб. см – €150.

Це перша складова формули розрахунків, яка буде наведена далі.

Об’єм двигуна.

Величина відома, і бере участь у розрахунках безпосередньо. У формулі буде використано значення об’єму двигуна в кубічних сантиметрах, поділена на 1 000. Параметр називають коефіцієнтом обсягу (далі КО).

Вік авто.

Коефіцієнт віку (КВ) дорівнює фактичному віку транспортного засобу, якщо його величина не перевищує 15 років, або дорівнює 15 – для машин старше цих років. Для автомобілів, чий вік менше року, КВ = 1.

Зверніть увагу, що нова редакція статті 215.3.5-1 Податкового кодексу України встановлює КВ, як величину поточного року, з якого вираховується рік виробництва, а одержана сума зменшується на одиницю.

Приміром, КВ машини 2010 року випуску у 2019 році буде дорівнює: 2019 – 2010 – 1 = 8 років.

Тобто, іншими словами:

  • Вік < 1 року, КВ = 1.
  • Вік >1, але < 15 років, КВ = вік — 1.
  • Вік >= 15 років, КВ = 15.

Це третій і завершальний параметр розрахунку. Тепер перейдемо безпосередньо до формули.

Формула розрахунку акцизу

Акциз = БС х КО х КВ

Або більш докладно:

Акциз = Базова ставка х (Об’єм двигуна / 1000) х (Вік – 1 (або на 15, якщо вік ТЗ більше 15 років, або на 1, якщо машині менше року)).

Калькулятор вартості розмитнення авто: Відео

Також по темі: