Меню Закрити

Як правильно закрити рахунок у польському банку

Життя сучасної людини влаштована таким чином, що без відкриття банківського рахунку він просто-напросто не може обійтися. Він необхідний буквально на кожному кроці: при відкритті свого бізнесу або реалізації комерційних цілей, для оплати товарів і послуг через інтернет, для здійснення грошових переказів, при оформленні на роботу (для виплати заробітної плати) і т. д. Якщо українці планують залишитися тут на тривалий термін, то без цієї процедури їм також не обійтися. І адже це досить зручно, оскільки, після відкриття рахунку в одному з банків, громадянам також дають платіжну карту, якої в РП можна користуватися практично скрізь: і проїзд на громадському транспорті сплатити і сплатити збір за реєстрацію авто в ужонді. Відкрити рахунок досить просто, а от з його закриттям можуть виникнути деякі складності. Давайте розберемося, як швидко і безпроблемно закрити рахунок у польському банку у 2024 році, щоб не переплатити зайвих коштів.

Як правильно закрити рахунок у польському банку

Загальні правила закриття рахунку в банках Польщі

Банківська система РП є досить стабільною, тут банки не зникають і не з’являються миттєво. Їх загальне число в країні не перевищує 20. У більшості великих відділень персонал говорить не тільки польською, а й англійською мовою, а з метою максимального залучення клієнтів багато банків РП надають можливість обслуговування російською та українською. Серед них:

  • Millennium.
  • Pekao.
  • PKO Bank Polski.
  • Santander Bank Polska.
  • ING Bank Śląski.

За стандартами, термін інформування банку про бажання клієнта розірвати з ним договір становить 30 календарних днів. Лише в рідкісних випадках це вдається зробити негайно. Наприклад, приводом для негайного закриття рахунку в банку РП може послужити зміна тарифів і провізії, заплановане на найближчий час. Проте, навіть у такому разі банк має право зарезервувати тиждень, щоб розглянути подану заяву.

Є 4 основних способу закриття банківського рахунку в Польщі:

  1. За особистою присутністю у відділенні. В такому випадку потрібно відвідати банківське відділення, заповнити формуляр, позначити в ньому бажання розірвати договір та закрити рахунок. На офіційному сайті того чи іншого банку завжди можна знайти найближче відділення.
  2. По гарячій телефонній лінії банку. Консультанти банку в телефонному режимі допоможуть крок за кроком здійснити дану процедуру.
  3. Через рекомендований лист. Його можна написати самостійно, або завантажити відповідний формуляр на сайті банку. У тілі листа в обов’язковому порядку слід вказати дані, які допоможуть співробітникам ідентифікувати клієнта. Відправляти лист потрібно на кореспондентський банківський адресу або у відділення, яке обслуговує клієнтський рахунок.
  4. Через інтернет. Деякі банки надають можливість своїм клієнтам закрити рахунок через особистий кабінет на сайті.

Щоб закрити рахунок у польському банку будь-яким із зазначених способів, потрібно надати таку інформацію:

ПІБ власника рахунку, номер паспорта або PESEL, адресу, вказану при підписанні договору банківського, номер договору або рахунку, реквізити рахунку, на який необхідно перерахувати залишок грошових коштів (при необхідності).

Як правильно закрити рахунок

Серед невеликого числа польських банків є ті, які користуються особливою популярністю. Як правило, кожен з них має мінімум по одному відділенню в кожному воєводстві. Розглянемо, які варіанти закриття рахунку вони пропонують, і на що клієнтам слід звернути особливу увагу, щоб здійснити процедуру максимально швидко, мінімізуючи свої витрати.

ING Bank Śląski

Закрити банківський рахунок в ING Bank Śląski можна рекомендованим листом або звернувшись особисто в найближче відділення. Однак, проблема тут може виникнути з підписом власника, оскільки вона зобов’язана бути нотаріально завіреної (а, як відомо, послуги нотаріуса коштують недешево).

Крім того, закриття рахунку в даному банку повинно передувати відключення платіжної картки. Це можна зробити через інтернет-банкінг або додаток на смартфоні.

Bank Pekao

В Bank Pekao закрити рахунок можна письмово або особистою присутністю в банківському відділенні. Якщо ви виберете перший варіант, то після заповнення формуляра, потрібно ще подзвонити по одному з номерів інфолінії, щоб закрити карту (+48 225912232, +48 801365365). Потім пластикову картку необхідно розрізати, вкласти у конверт із заповненою формою та надіслати за адресою Grzybowska 53/57 поштову скриньку 1008 00-844 Варшава.

Навіть на неактивну карту банку нараховується оплата!

Процедура закриття триватиме 30 днів, при цьому інтернет-банкінгом скористатися в даний період часу неможливо, він заблокується відразу.

Millennium

У цьому банку РП закрити рахунок можна у відділенні, через інтернет-банкінг або в телефонному режимі, зателефонувавши на інформаційну лінію (+48 801331331, +48 225984040). Процес закриття становить стандартних 30 днів, але умови активності в цей період все ще доведеться виконувати: здійснення однієї безготівкової оплати на будь-яку суму і виплата 1000 злотих.

Bank BNP Paribas

Bank BNP Paribas дає можливість своїм клієнтам закрити рахунок через особистий візит у відділення, дзвінок на інфолінію, або рекомендованим листом.

Якщо клієнт вибере останній варіант, то перед відправкою заповненої форми буде потрібно відключити карту (блокування буде недостатньо). Найзручніше це зробити в момент розмови з телефонним консультантом банку (+48 22 5669999 або +48 801321123). Термін закриття в такому випадку буде стандартний.

MBank

В цьому банку є цілих 4 способи для закриття клієнтського рахунка:

  1. Візит у відділення.
  2. Дзвінок на інформаційну банківську лінію (801 300800, +48 42 6300800).
  3. Через рекомендований лист. Відправити його потрібно на кореспондентський адреса банку: Відділ обслуговування клієнтів mBank SA Skrytka Pocztowa 2108 90-959 ódź.
  4. За допомогою інтернет-банкінгу.

Відразу хочеться відзначити, що найбільш зручним з усіх є саме останній варіант. Однак, спочатку потрібно закрити карту mBank, зробивши це в кінці місяця після виконання всіх умов активності. Так банк не зможе нарахувати клієнту чергову оплату.

Тільки після цього необхідно на панелі користувача вибрати відповідну функцію закриття рахунку. Не дивуйтеся, якщо вам поступить дзвінок від банківського консультанта (а він обов’язково надійде) для підтвердження обраного вами дії. Стандартний термін закриття рахунку становить 30 днів, але у разі відсутності заборгованостей може скоротитися до одного тижня.

Getin Bank

Даний банк пропонує можливість закрити рахунок за особистим візиту до відділення, надісланим листом або за допомогою інтернет-банкінгу.

Щоб зробити це третім способом, необхідно зайти в особистий кабінет інтернет-банкінгу, а потім перейти у вкладку Wnioski-> Obsługa-> Wypowiedzenie umowy. Також потрібно заповнити заявку: вибрати відповідний рахунку, вказати причину закриття і номер іншого банківського рахунку, на який потрібно перевести суму надлишкових фінансових засобів.

Примітно, що термін закриття рахунку в Getin Bank становить лише 7 календарних днів.

Alior Bank

Раніше закрити рахунок у цьому польському банку можна було лише за дзвінком на інформаційну гарячу лінію (19502 або +48 1219502), через особистий візит у відділення, або рекомендованим листом. Нещодавно Alior Bank розширив свій функціонал, зробивши доступною можливість самостійного закриття рахунку в інтернет-банкінгу.

Перед початком процедури варто подбати про закриття діючої платіжної картки (з якої все одно стандартно знімуть ще одну місячну плату). Дуже важливо не переплутати закриття з блокуванням. Процес закриття займе 30 календарних днів.

Santander Bank Polska

У банку Santander клієнти можуть закрити рахунок такими способами:

  • У банківському відділенні.
  • Поштою.
  • Здійснивши дзвінок на інфолінію.
  • Через відеорозмову з банківським консультантом.

Багато вибирають саме четвертий спосіб, вважаючи його найбільш зручним. Для проведення такої розмови знадобиться лише наявність камери і мікрофону. Термін закриття банківського рахунку складає всього 7 днів.

Постійне проживання на території Польщі неможливе без відкриття рахунку в місцевому банку. Однак, якщо вас не влаштовує обслуговування обраного банку, або ви збираєтеся назавжди покинути РП, є сенс розірвати підписаний банківський договір. Наведена вище інформація допоможе зробити це максимально швидко, правильно і без додаткових матеріальних витрат.

Також по темі: