Меню Закрити

Доступні програми канікул у Чехії для школярів і студентів

Провести канікули в Чехії у 2024 році і школярі, і студенти з усього світу можуть, поєднавши навчання та насичену екскурсійну програму. Тут на канікулах можна спробувати свої сили у вивченні чеської мови або підтягти знання англійської. В іноземців є можливість відвідати кілька країн, познайомитися з вищими навчальними закладами і побачити найвідоміші пам’ятки історії. Детальніше про програми канікул та вартості поїздки розповімо прямо зараз.Діти на канікулах в Чехії

Проведення часу на канікулах у Чехії

Традиційно в Чеській Республіці канікули бувають чотири рази на рік: взимку, навесні, влітку і восени. У період канікул учні можуть відпочити від занять і провести час зі своїми друзями, рідними і близькими. В цей час чехи рідко засиджуються будинку. Найчастіше вони подорожують по Європі, відвідують нові міста та їхні пам’ятки. Завдяки членства Чехії в Євросоюзі, подорожуючим не потрібно оформляти візи для поїздки за кордон.

Ті, хто прийняв рішення залишитися на період канікул в межах Чехії, також проводять час з користю. Деякі школярі і студенти в цей період відправляються на курси, щоб отримати додаткові знання, а деякі організовують культурні програми, відвідуючи ярмарки, виставки, музеї, театри та інші знамениті місця міст. Особливо людно в ці дні в Празі і Брно.

Але не тільки чехи можуть провести канікули на території країни з користю. Така можливість є і в іноземців.

Для них деякі навчальні організовують дитячі табори англійської мови в Празі, а також табори з вивченням чеської. Діють подібні програми круглий рік, і вони доступні для всіх бажаючих віком від 10 до 25 років.

Програми на канікули для іноземців від Prague Education Center

Літній табір в Чехії

Однією з організацій, що займаються створенням і розвитком програм на канікули для іноземців у Чехії, є Prague Education Center або PEC. Їх основна мета полягає в тому, щоб дати можливість школярам і студентам з інших країн приїхати до Чехії, познайомитися з її культурою та історією, а також провести вільний від навчання час з користю. Програми організації поширюються на зимові, весняні, літні та осінні канікули. Вартість програм відрізняється в залежності від тривалості поїздки.

У PEC не має значення, на скільки добре школярі та студенти знайомі з іноземною мовою або з країною. Для них важливо розширити світогляд учасників програм і дозволити їм ближче познайомитися з внз Чехії для подальшого навчання в них. В залежності від пріоритетів самих молодих людей, організація дає можливість вибору іноземної мови для вивчення. Це може бути чеська або англійську мову. Для навчання за різними напрямками тут організовують кілька видів таборів.

Літній мовний табір у Празі «Англійська мова»

Бажаючим приїхати на літні канікули в Чехії з вивченням англійської Prague Education Center пропонує програму літнього мовного табору англійською. Вона передбачає проведення занять з носіями мови, які допомагають учням покращити сприйняття мови на слух. Завдяки такій практиці іноземці більше не відчувають мовного бар’єру і можуть вільно спілкуватися іноземною мовою.

Крім навчання, даний напрям передбачає також відвідування міст Чеської Республіки та Німеччини, місцевих визначних пам’яток, а також широку розважальну програму. Період перебування у таборі може варіюватися від 2-х до 5-ти тижнів.

Літній мовний табір у Празі «Чеська мова»

Для школярів і студентів з інших країн PEC пропонує і інші програми під час перебування на канікулах. Для тих, хто зацікавлений у подальшому надходженні в державні вузи на безкоштовній основі, навчальний центр організував програму літнього табору на чеською мовою.

Суть цієї програми полягає не лише в ознайомленні з умовами життя і навчання в Чехії, але й у вивченні чеської та англійської мови. Такий табір буде корисний і тим, хто ще не має уявлення про чеською, і тим, хто хоче освіжити пам’ять в області іноземних мов. Програма курсу побудована так, що учні будуть мати можливість і підтягнути свої знання, і відвідати чимало цікавих місць у Празі.

Програми осінніх канікул у Чехії

Освітній центр PEC запрошує іноземних студентів і школярів на осінні канікули, які ведуться у двох напрямках: чеська і англійська мова. Тривалість програм становить 8 днів, протягом яких гості столиці зможуть удосконалити знання іноземних мов, здійснити поїздки в різні міста в Чехії і побачити безліч визначних пам’яток Праги.

Програму чеської мови найчастіше обирають майбутні студенти чеських держвишів, які в період канікул можуть ознайомитися з вимогами та умовами навчання в університетах. Англомовна програма підходить більше для тих, хто хоче поспілкуватися на британському з носіями мови, і планує здобуття вищої освіти на англомовних спеціальностях.

Порядок здійснення запису на курси від Prague Education Center

Вартість програми відпочинку на канікулах в Чехії

Щоб відправитися на канікули в Чехії, потрібно спочатку визначитися з метою відвідування країни, програмою поїздки і періодом подорожі. Також необхідно дотримуватись вимог, які висуваються до учасників програми, які бажають відвідати Чеську Республіку. Щоб мати можливість записатися на курси, важливо пам’ятати, що відправитися на канікули може будь-яка людина у віці від 10 до 25 років. Обов’язковою умовою є наявність закордонного паспорта, а також контактів з обома батьками або опікунами неповнолітнього туриста. Останні умова необхідно для отримання нотаріально завіреного дозволу на в’їзд дитини в Чехію.

Якщо всі вимоги дотримані і з програмою курсу ви визначилися, необхідно подати заявку для того, щоб записатися на курс. Зробити це можна на офіційному сайті Prague Education Center.

Після запису на курс та отримання підтвердження від освітнього центру, можна зайнятися оформленням візи для виїзду за кордон. Оскільки період перебування в іншій країні обмежується кількома тижнями, потрібно буде отримати короткострокову візу. Термін її оформлення займає часто не більше 10 днів. Для отримання візи знадобиться надати невеликий перелік документів:

  • діючий закордонний паспорт, термін дії якого закінчується не раніше, ніж через 3 місяці після закінчення поїздки;
  • підтвердження про запис від Prague Education Center;
  • 3 фотографії розміром 3,5 на 4,5 мм;
  • страховий поліс;
  • 2 квитки – до Праги і назад;
  • згода батьків на виїзд за кордон неповнолітнього громадянина, завірена нотаріально;
  • спонсорський лист від одного з батьків.

Отримати більше інформації можна на офіційному сайті Посольства Чеської Республіки.

Загальна характеристика та вартість програм

Всі програми навчання на канікулах від освітньої організації PEC мають схожу структуру. У першій половині дня іноземні гості проходять підготовку за обраним напрямом. Заняття здійснюються у навчальних класах або на свіжому повітрі. Другу половину дня школярі та студенти можуть присвятити розвагам: вони подорожують містом, відвідують знамениті місця, знайомляться з культурою країни.

Вартість літніх програм відпочинку залежить від тривалості перебування в країні і параметрів напрямку. Програма тривалістю 5 тижнів передбачає перебування на території країни протягом 4 тижнів, а також відвідування Італії протягом одного тижня. Її вартість становить 2435 євро. Року чотиритижневі курси, у складі яких значиться відвідування Італії, стоять 2220 євро. Такі ж тритижневі – 1820 євро.

Літні програми, в яких відсутня відвідування моря в Італії, стоять на порядок дешевше: 4 тижні у Чехії – 1670 євро, 3 тижні – 1320 євро, 2 тижні – 960 євро.

Осінні курси, розраховані на 8 днів перебування в Чехії, стоять 790 євро незалежно від мови навчання. В цю вартість входить проживання та харчування – 2 – або 3-разове, а також навчання, екскурсії, навчальні матеріали, кураторське супровід, профорієнтаційний тест, сертифікат про проходження підготовки та візова підтримка. В якості бонусу учні отримують проїзний по Празі в подарунок. Не входять у вартість курсу тільки квитки, плата за візу і страховий поліс.

Відвідування чеських вузів

Крім екскурсій по містах Чеської Республіки та інших країн Європи іноземні школярі і студенти, що приїхали в Прагу, мають можливість відвідати кілька відомих чеських вузів. До них відноситься Карлів університет, зокрема, його медичний факультет, а також Празький економічний і технічний університети. В ході відвідування внз гості можуть поспілкуватися зі студентами і викладачами різних факультетів, більше дізнатися про спеціальності та умови зарахування для здобуття вищої освіти. Такі екскурсії дають змогу в майбутньому бути готовими до вступу в один з університетів Чехії.

Екскурсійні програми і поїздки на канікулах

У Чехії на канікулиВідпочивають на канікулах в Чехії чекає чимало розваг після навчання. Це туристичні походи, творчі вечори знайомств, міські квести, спортивні змагання, відвідування кінотеатрів, театрів і вузів. Також можливе відвідування аквапарку, який полягає серед найбільших в Європі, і Празького зоопарку.

У списку програми входять і всілякі поїздки: у Карлові Вари, Відень, Дрезден, Італію. Додатково можна буде відвідати замок Карлштейн, королівське місто Кутна-Гора, Чеський Крумлов, Млада-Болеслав, а також кілька відомих заповідників.

Вельми обширна екскурсійна програма чекає іноземців і по самій Празі. У список курсу увійшли такі екскурсії: Вишеград, Карлів міст, Собор Святого Віта, Празький Град, Мала Країна, Золота Вуличка і Вацлавська Площа.

Супутня інформація для подорожуючих

Багато бажаючі відправитися на канікули в іншу країну задаються питаннями про цілі програми, організації дозвілля та навчання. Важливо відзначити, що основною метою PEC є організація дозвілля школярів і студентів, в ході якого вони зможуть поліпшити знання іноземної мови і краще дізнатися про культуру, історію Чеської Республіки, чеських вузах і підході до здобуття вищої освіти.

Вивчати і підвищувати знання англійської та чеської мов учні зможуть в комфортабельних класах у складі невеликих груп з 10-14 осіб.

Заняття проходять в першій половині дня з понеділка по п’ятницю. Перше заняття передбачає здачу тесту для формування груп виходячи з їх підготовки.

Умови проживання іноземних гостей також порадують. Вони будуть проживати в резиденції Празького Економічного Університету, неподалік від самого навчального корпусу. В ході поїздки гості побачать багато цікавих міст крім самої Праги. Це будуть Відень, Дрезден, Млада-Болеслав, Чеський Крумлов і Кутна-Гора.

Всі додаткові питання, що цікавлять вас, ви зможете дізнатися в Prague Education Center у співробітників. На всі питання в ході самої поїздки зможуть відповісти куратори, які постійно супроводжують групи.

Висновок

Якщо ви плануєте провести канікули за кордоном, то безумовно варто звернути увагу на програми, пропоновані навчальним центром Prague Education Center. Їх переваги очевидні: крім поглибленого вивчення іноземних мов, приїжджі студенти і школярі мають можливість відвідати безліч міст і цікавих місць. Особливо корисно це буде для тих, хто в майбутньому планує здобувати вищу освіту в одному з державних або приватних університетів Чехії.

Канікули в Чехії | Річна школа Prague Education Center: Відео

Також по темі: