Меню Закрити

Курси чеської мови в Брно: умови та переваги

Якщо ви хочете навчатися в одному з Вузів Чехії у 2024 році, перш за все, необхідно володіння мовою на високому рівні. Курси чеської мови в Брно – хороша можливість підтягнути свої знання і завести нові корисні знайомства. За всіма критеріями заняття не поступаються тим, що проводяться в столиці, а рівень цін в Брно нижче, ніж у Празі.

Курси чеської мови в брно

Що собою представляють мовні курси в Чехії

Мовні школи вимагають від абітурієнтів лише заповнити анкету-заяву. Пред’являти результати тесту, що підтверджує володіння чеською, при вступі не потрібно. Якщо мовна програма проходить при університеті, то можна навіть отримати стипендію від Міністерства освіти Чехії або від самого навчального закладу. Така можливість надається тим, хто добре знає мову. У деяких школах пропонують одночасно вчити чеську та англійську мови.

Студенти курсів отримують можливість відвідувати лекції у вищих навчальних закладах. В лекційних залах панує особлива атмосфера, яка допомагає адаптуватися до майбутньої університетської життя. Корисними будуть також консультації співробітників студентського відділу. У них можна отримати відповіді на всі питання стосовно вступу та самого навчання у Вузі.

Знайти короткострокові курси буде складно. В основному мовні програми розраховані на студентів, школярів, у яких як мінімум є тривалі літні канікули. З цієї причини тривалість навчання складає від одного місяця до року. У програму обов’язково входять заняття з історії та культури Чехії. Викладачі також готують своїх учнів до вступних іспитів у вищий навчальний заклад.

Типи курсів у Брно

Розумно вибирати мовні курси при тому навчальному закладі, в якому планується подальше навчання. Університети міста Брно, такі як ім. Масарика, Технічний або ім. Менделева, за всіма показниками не поступаються празьким ВНЗ. Випускники цих навчальних закладів мають попит серед роботодавців. Звичайно ж, у Брно є мовні курси, програми яких базуються на інтенсиві чеської мови та якісної підготовки до вступу. Вартість навчання і проживання значно нижче, ніж у Празі, що важливо для багатьох іноземних студентів. До того ж Брно вважається студентським містечком, де панує відповідна атмосфера, дуже насичене культурне життя. Всю необхідну інформацію про такому утворенні сьогодні легко можна вивчити в режимі онлайн.

У Брно можна записатися на літні курси чеської мови у філії Празького освітнього центру, які швидше допоможуть підтягнути знання, познайомитися з культурою цієї країни. Студентам пропонуються не лише цікаві заняття, але екскурсії, спортивні заходи.

Для тих, хто хоче відчути себе справжнім студентом, розроблені річні освітні програми, кожна з яких передбачає:

 • інтенсивне вивчення чеської;
 • консультації кураторів з питань вступних іспитів;
 • можливість доповнення курсу профільними предметами;
 • висока ймовірність вступу в престижні чеські вищі навчальні заклади;
 • організація зустрічей з випускниками університетів, які цікавлять.

Базовий курс Smart, що включає в себе 600 годин чеської мови, обійдеться студентові в 3210 євро. У розширеному курсі Standart кількість занять збільшено до 910. Уроки включено вивчення мови і термінології по профілю, що дозволить не тільки підготуватися до вступних іспитів, але і допоможе у подальшому навчанні. Урізноманітнюють навчальний рік спортивні та культурні заходи. Також студенти можуть розраховувати на допомогу співробітників студентського відділу. Вартість розширеного курсу становить 3680 євро.

Курси чеської мови в чехії

Комплексні (Complex) річні курси чеської мови в Брно, які доповнені вивченням спеціальної термінології і профільними предметами, що стоять 4160 євро і припускають 1120 академічних годин навчання.

По кожній з програм навчальний рік починається 6 вересня і триває до 30 червня. Для проходження таких тривалих курсів студенту потрібно оформити довгострокову візу з метою навчання. Для цього буде потрібно прикласти до пакету документів-запрошення з мовної школи. Важливим фактором для отримання візи є фінансова спроможність: на один рік людина повинна мати мінімум 81 400 крон. Термін розгляду документів становить від 60 до 120 днів, тому подати прохання на візу слід завчасно.

Назва Кількість годин Вартість, євро Період навчання
Smart 600 3210 6 вересня – 30 червня
Standart 910 3680 6 вересня – 30 червня
Complex 1120 4160 6 вересня – 30 червня

Що входить у вартість

Якщо ви наважитесь пройти курси чеської мови у Брно, то отримаєте за свої гроші не тільки якісну освіту. У вартість входить допомога у вирішенні побутових питань, отриманні візи. Оплата можлива в розстрочку. Крім того, студенти мовної школи будуть забезпечені постійною підтримкою свого куратора, зможуть брати участь у спортивних та культурних заходах. В ціну також включені консультації співробітників студентського відділу. Природно, по закінченню курсу видається сертифікат.

Викладачі курсів постійно вдосконалюють програми, підбираючи нові навчальні матеріали, художню літературу, презентації, тести, щоб уроки були яскравими, цікавими і максимально результативними.

Мало того, курси припускають не тільки вивчення граматики, лексики і виконання тестових завдань, але і освоєння предметів за профілем, адже без цих знань не вдасться скласти вступні іспити в один вищий навчальний заклад Чехії. В залежності від обраної спеціальності, ведеться профільна підготовка за різними напрямками.

Де можна жити в Брно

Таке тривале навчання чеської мови зажадає недорогих, але комфортних умов проживання. На вибір пропонується кілька варіантів:

 • Chillhills Apartments;
 • гуртожиток Bosonohy;
 • гуртожиток ZKL.

Для того, щоб забронювати місце в одній зі студентських резиденцій, необхідно внести певну заставну суму за навчання.

Chillhills Apartments – житло преміум-класу. Пропонуються двомісні та одномісні номери. У кожному блоці є санвузол і кухня. Праскою, прасувальною дошкою і пилососом можна користуватися безкоштовно. Постійно забезпечується підтримка російськомовним куратором. Вартість розміщення однієї людини у 2-місній кімнаті зі зручностями становить від 185 євро в місяць.

Проживання в брно

Гуртожиток Bosonohy – резиденція економкласу. Є двомісні та тримісні номери, один санвузол на блок. Кухня є на кожному поверсі. Безкоштовно надаються такі послуги:

 • кімната для підготовки до занять;
 • спортзал;
 • принтер та сканер;
 • праска і прасувальна дошка;
 • пилосос.

Один раз у два тижні міняють постільну білизну. До платних послуг належать користування пральні.

За розміщення у 2-місній кімнаті з однієї людини потрібно оплата в розмірі 125 євро в місяць або 500 євро за семестр, у 3-місній кімнаті – 105 євро в місяць, 420 євро – семестр.

Гуртожиток ZKL – покращений варіант економ-класу. Студенти проживають у двомісних або одномісних номерах. У кожній кімнаті передбачено санвузол і кухня. Так рази в місяць змінюється постільна білизна. Мешканці можуть користуватися інструментами для прасування. Пральня є платною. Студенти можуть розраховувати на постійну підтримку російськомовного куратора. Вартість проживання трохи вище, ніж у Bosonohy: 2-місний (з однієї людини) – 195 євро за місяць, 780 в семестр, 1-місний – 295 і 1180 євро відповідно.

У Брно є й інші комфортабельні резиденції для студентів. Також завжди є можливість вирішити питання проживання самостійно. Орендована квартира в місяць обійдеться від 400 до 700 євро.

Висновок

Відзначимо основні переваги проходження мовних курсів в Брно. Насамперед це місто анітрохи не поступається за якістю освіти, насиченості життя, розвиненості інфраструктури чеської столиці. Брно є другим за чисельністю населення після Праги містом Чехії, але рівень цін тут набагато нижче. По закінченню Вузу є можливість працевлаштування.

Брно називають студентським містом №1 Чехії. Захоплююче культурне життя, сучасні і комфортабельні гуртожитки, часті екскурсії, спільні заняття спортом залишать незабутні враження про час навчання. Ви зможете познайомитися з місцевими традиціями, історією Чехії, побачити багато визначних пам’яток. На період навчання заплановано багато різноманітних заходів.

Для того, щоб отримати вищу освіту в Чехії, потрібно володіти мовою вільно і грамотно. На вибір іноземних студентів надається три типи мовних курсів у Брно, назва яких говорить сама за себе: Smart, Standart і Complex. Кожен зможе підібрати для себе курс, який узгоджується з його фінансовими можливостями і відповідає запитам.

Зручно, що студентські резиденції розташовані недалеко від центру міста. В гуртожитку завжди можна звернутися за допомогою до російськомовного куратору. Проживання у комфортних умовах пропонується за демократичними цінами, що робить освіту в Брно доступним для багатьох.

Мовні курси – Prague Education Center : Відео

Також по темі: