Меню Закрити

Особливості підготовчих курсів у Чехії

Чеську мову складно вивчити без додаткової допомоги. Цю допомогу надають підготовчі курси в Чехії. Вони стануть в пригоді кожному, хто хоче залишитися в країні довше для навчання або роботи. Найчастіше у проходженні курсів зацікавлені майбутні студенти чеських вузів, які бажають навчатися на безкоштовній основі. Вони повинні отримати сертифікат, що підтверджує знання чеської на рівні не нижче B2. У статті ми розповімо, що входить у програму і стільки коштує навчання, а також розглянемо інші нюанси проходження курсів у 2024 році.

Особливості підготовчих курсів у Чехії

Навіщо потрібна профільна підготовка при вивченні чеської мови

Є два варіанти курсів:

 1. Стандартні мовні програми.
 2. Підготовчі програми, що містять чеську мову та термінологію профпредметів.

Люди проходять підготовчі курси в Чехії для вступу у вуз, оскільки профільна підготовка дозволить студенту детальніше розібратися в термінології обраної спеціальності. Також подібні програми дозволяють уже сформованим професіоналам підтягнути свої мовні навички, щоб без проблем працювати в Чехії за своєю спеціальністю.

Профільне навчання чеської мови відрізняється рядом позитивних моментів: слухачі перебувають у професійній мовному середовищі, тому рівень володіння лексикою стає вище протягом короткого проміжку часу, слухач усвідомлено вибирає матеріал згідно з програмою, яка актуальна для нього в конкретний момент. Людина вивчає теорію за спеціальністю, а завдяки діалогу слухачів і викладачів розвиває ще й аналітичні здібності, вдосконалює мовні навички. Заняття ведуть професіонали в області, яку ви вибрали для вивчення.

Після того, як слухачі успішно складуть іспит і отримають сертифікат B2, вони можуть подавати документи на бюджетне місце в будь-якому державному вузі Чехії. Закінчені курси значно підвищують шанси пройти вступні випробування успішно.

Особливості програми вивчення профільної термінології

Стандартна програма Карлового університету Праги з вивчення профільної термінології складається зі 150 годин. У ній вивчають спеціальну лексику основних дисциплін. Розрізняють такі види програм:

 • Програма, побудована на технічних спеціальностях. Включає інформатику, машинобудування, фізику, математику, електроніку та будівельні спеціальності. Занять на тиждень – 35 годин.
 • Програма, що охоплює природні науки. Включає наступні спеціальності: медицина, біологія, хімія, ветеринарія, фармацевтика та інші спеціалізації. На заняття відводиться 35 годин на тиждень.
 • Програма, яка описує чеські реалії, суспільствознавство, культурологію. Навантаження – 35 годин на тиждень.
 • Програма, де розглядаються економічні спеціальності. Тут вивчають такі предмети: чеську мову, математику, англійську мову, географію, роботу з комп’ютером, введення в спеціальність. Навантаження слухачів – 35 годин на тиждень.
 • Програма по введенню в історію мистецтв та інші.

Також програми діляться, в залежності від тривалості та інтенсивності подачі матеріалу.

 1. Річний курс. Його тривалість – 10 місяців (вересень-червень). По закінченню більшість студентів знають мову на рівні В2. Є можливість вчитися у літній період. В такому випадку заняття можуть тривати з лютого по січень або з вересня по серпень.
 2. Семестровий курс. Заняття проходять з вересня по січень або з лютого по червень. По закінченню студенти можуть досягти рівня знання мови А2.
 3. Шеститижневі курси. Проводяться чотири рази на рік. Після закінчення слухачі отримають елементарні знання, тому заняття користуються попитом тільки у туристів.

Студентам, які хочуть вступити в університет, рекомендується пройти річні або семестрові курси.

Підготовка до курсів в Чехії

Програма профільної підготовки для вступу до вузу

У майбутніх студентів є можливість вибрати підготовчий курс, який згодом допоможе успішно пройти іспити до обраного ВНЗ. Prague Education Center проводить навчання своїх студентів такими напрямками:

 • Економічні дисципліни.
 • Спеціальності творчого плану. Сюди входить архітектура, живопис, дизайн, навчання за індивідуальними програмами.
 • Спеціальності технічного плану.
 • Природознавство і гуманітарні спеціальності.
 • Медичні спеціальності (не лікарські та лікувальні).
 • Спецкурси для вступників в магістратуру.

Вибір курсів великий, а щоб у студентів був додатковий стимул вивчати матеріал, Центр пропонує найкращим студентам стипендії в престижних навчальних закладах Чехії.

Ціна предметів

За кожен профільний предмет під час проходження навчання потрібно платити. Розцінки на найпопулярніші предмети вказані в таблиці:

Профільний предмет вивчення Тариф «Стандарт» Тариф «Смарт»
Історія мистецтв 320 євро 350 євро
Суспільствознавство 350 євро 380 євро
Основи суспільних наук 320 євро 350 євро
Підготовка портфоліо 320 євро 350 євро
Математика 320 євро 350 євро
Іноземні мови (німецька, англійська, французька, іспанська на вибір) 320 євро 350 євро
Передумови до навчання 320 євро 350 євро
Фізика, хімія, біологія (кожен окремо) 350 євро 380 євро

Кожен з цих предметів вивчається поглиблено, щоб студенти могли гідно показати себе у процесі проходження вступних іспитів.

Викладачі курсів та навчальні матеріали

На курсах викладають досвідчені викладачі. Одна з обов’язкових умов для викладачів – мати досвід у викладі профільних предметів в чеських університетах або школах. Крім того, викладачі повинні знати різницю між освітніми системами країн СНД та Чехії.

Деякі предмети викладають кращі випускники Центру. На цей час вони є студентами чеських вузів. На заняттях вчорашні випускники розповідають про актуальні нюанси вступу до внз, про питання, які задають на іспитах, а також як саме проходить навчання.

Підготувати майбутніх абітурієнтів допоможуть навчальні матеріали. Використовуються:

 • видаються навчальними закладами Чехії посібники для підготовки;
 • профільні навчальні видання;
 • вступні тести минулих років;
 • питання до іспитів за минулі роки;
 • матеріали, зібрані викладачами.

Деякі курси включають відвідування лекцій у кращих вищих навчальних закладах Чеської Республіки.

Висновки

Щоб домогтися успіху, вступаючи у вузи Чехії, потрібна допомога професіонала. Prague Education Center надає своїм слухачам все необхідне, щоб вони успішно пройшли екзаменаційні випробування і отримали безкоштовну вищу освіту в чеських навчальних закладах.

Курси можна пройти за кілька тижнів, але якщо ваш рівень знання мови близький до нульового, краще вчитися протягом року і навіть на канікулах. У цьому вам допоможуть кращі викладачі та навчальні матеріали, ефективність навчання за якими перевірено сотнями студентів.

Чеська мова для початківців: Відео

Також по темі: