Меню Закрити

Супровідний лист до резюме в Німеччині

Що писати в мотиваційному листі німецькому роботодавцю. Які помилки роблять недосвідчені здобувачі. Що найважливіше в мотиваційних листах. В статті мова піде про важливість правильного складання мотиваційного листа у 2024 році – das Motivationsschreiben. Майже кожен, хто коли-небудь був здобувачем навчального або робочого місця в Німеччині з цим стикався.

Здобувач пише мотиваційний лист на німецькому

Що таке мотиваційний лист

Мотиваційний лист – це складений вами текст, який містить в собі причини (мотиви), з яким ви вирішили вчитися або працювати в Німеччині. За великим рахунком, це ваші доводи на користь того, що саме ви гідні зайняти вакантне місце. Тому не варто недооцінювати і необхідно підійти до його написання відповідально і творчо.

Зазвичай текст листа займає близько 2000 – 2200 друкованих знаків; не варто дуже докладно розписувати свої переваги (і без того зрозуміло, що ви гідний чоловік), але і водночас не варто замовчувати про свої досягнення (а вони напевно є у вашому багажі).

Складаємо мотиваційний лист правильно

Структура листа повинна бути наступною:

1. Звернення до відповідальної особи:

  • Шановний пане, …
  • Шановні пані та панове, …

2. Далі ви повинні представитися і пояснити, що цим листом ви хотіли б пояснити причини, з яких прийняли рішення навчатися або працювати в Німеччині.

3. Коротко вкажіть свою освіту (ВНЗ, факультет, спеціальність) або досвід роботи (назва компанії, посада, коло обов’язків).

4. Поясніть, чому для вас цікаво навчання або робота саме в Німеччині. Тут можна навести безліч аргументів, благо Німеччина в економічному, культурному та цивілізаційному плані досягла багато чого. Так, ви можете оперувати високим ступенем розвитку науки і техніки, передовим досвідом у галузі освітніх технологій, якістю освітнього матеріалу, затребуваністю випускників німецьких освітніх установ на ринку праці.

Це якщо ви їдете вчитися. Якщо перед вами стоїть мета знайти роботу, ви можете навести такі аргументи на виправдання вибору Німеччини як країни-роботодавця: високий рівень розвитку промисловості і технологій, безліч можливостей для вас навчитися чогось нового, високий рівень корпоративної культури, соціальна захищеність працівника і так далі.

Добре подумайте, перш ніж писати про те, що хочете заробити там грошей, яких на Батьківщині вам не бачити як своїх вух. Взагалі не варто негативно відгукуватися про свою країну та її сучасній системі управління. Пам’ятаєте, в такому випадку вас будуть розглядати як свого роду «перебіжчика», який згодом також може «перебігти». Ваша мета поїздки – перейняти позитивний досвід і стати краще. Гроші теж не маловажний фактор, але не головний. Це важливо. Не будьте занадто корисливі.

5. Якщо ви плануєте після навчання або після закінчення робочого контракту повернутися на Батьківщину, напишіть, чим би ви хотіли зайнятися і чим німецький досвід стане вам у пригоді. Тут можна написати про те, що ви хотіли б знайти гідну роботу, де можна використовувати весь отриманий досвід Німеччини і досягти кар’єрних висот або про те, що ви хотіли б згодом створити свій бізнес, стати роботодавцем і використовувати досягнення німців в управлінні та веденні господарської діяльності свого підприємства.

6. Напишіть про те, що особисто для вас цей шанс навчатися або працювати в Німеччині унікальний, оскільки це допоможе вам стати краще і напевно принесе безліч позитивних змін у ваше життя.

Також напишіть про те, що ви сподіваєтеся на позитивний результат розгляду вашої заявки.

Переклад мотиваційного листа

Дуже важливо, щоб переклад вашого листа на німецьку мову був зроблений якісно, адже ваш адресат буде читати вашу мотивацію рідною йому мовою. Навіть невеликі орфографічні помилки в мотиваційному листі, або в інших документах можуть призвести до того, що весь пакет претендента буде відправлений у кошик, а йому відправлять шаблонний відмова з якої-небудь стандартної причини.

Типові помилки в написанні мотиваційного листа

1. Орфографічні помилки та помилки через неуважність. Важко повірити, але за статистикою в 56% випадків, тобто, у кожному другому листі кандидати допускають помилки. Найчастіше мова йде про пропущені букви, а також граматично невірно складені пропозиції. Порада: при написанні мотиваційного листа краще попросіть когось його перевірити.

2. Починати лист з минулих звичок. Уявіть, кандидат претендує на посаду фітнес-тренера і починає лист наступним: Приклад: будучи школярем, я на кожній перерві бігав грати у футбол на майданчик, почасти тому я хотів би отримати посаду тренера у вашому фітнес-залі. Цей епізод вашого життя цікавий, але все-таки слід починати з інформацією про свій поточний стан, наприклад: Приклад: будучи студентом факультету менеджменту у сфері спорту, я тренував команду … в клубі … .

3. Замовлення мотиваційного листа на стороні. Дуже часто причиною запрошення претендента на співбесіду стає те, що кадровик розуміє, що лист було складено якоюсь третьою стороною. Це можна зрозуміти за різними ознаками, зокрема щодо розбіжностей інформації в автобіографії і у листі. Важливо, щоб мотивація була складена вами самостійно, ви повинні розуміти про що пишете і повинні писати виключно правду. В іншому випадку лист також відправиться в сміттєве відро. Навіть якщо ви вирішили завантажити в мережі зразки листів, вам слід ретельно їх перечитати і скласти одне, взявши все найкраще зі зразків і адаптувавши під себе, під свій досвід і свої інтереси.

4. Завищена самооцінка. У мотиваційному листі само собою необхідно представити свою особистість в кращому світлі і як можна більше повідомити про себе. Але при цьому важливо пам’ятати, що писати треба правду, оскільки якщо в разі працевлаштування з’ясується, що ви не ладнаєте з колегами, хоча писали про своєї «комунікабельності» і «дружелюбність», то на вас можуть поглянути інакше.

Адекватно оцінюйте себе і намагайтеся привести якомога більше аргументів на свою користь. Пам’ятайте, що кадровик вирішує наскільки той чи інший кандидат відповідає інтересам компанії. Наведіть аргументи на свою користь саме для потенційного роботодавця.

Також по темі: