Як правильно вибрати пропускний пункт, щоб проїхати в Польщу з України у 2025 році максимально швидко? Як дізнатися середній час проходження кордону? Як побачити те, що відбувається на пункті пропуску онлайн? Про все це та багато іншого докладно розповімо і покажемо в цій статті.
Як дізнатися онлайн яка черга на кордоні з Польщею
Що може бути складного, знайти посилання або саму камеру, клацнути та включити перегляд? Багато чого!
- По-перше, кожна країна надає інформацію тільки зі своєї сторони, або дає з протилежного, але у своєму напрямку. Тобто, потрібно переглянути велике число джерел, щоб нарешті зрозуміти, що відбувається.
- По-друге, десь надається безпосередньо відео, в інших місцях оновлювані скріншоти. Наскільки актуальна картина відразу не зрозуміти.
- По-третє, деякі пункти демонструють офіційні влади, інші доводиться шукати приватним порядком.
- І, нарешті, по-четверте, інформація про черги – в одних випадках вона досить наочна, а в інших зовсім відсутня.
Далі ми обов’язково розглянемо ситуацію по кожному конкретному пункту пропуску, поки ж поглянемо на картину загалом.
Ситуація на сьогодні з польської сторони
При виїзді з РП зручно користуватися офіційною інформацією. Для цього Страж Граничний (польська прикордонна служба) створили сайт granica.gov.pl.
Щоб проконтролювати виїзд з Польщі за цими даними треба перейти у відповідний розділ сайту, та виконати ряд кроків:
- Вибрати країну, в яку здійснюється виїзд з Польщі.
- Знайти свій пропускний пункт і натиснути на іконку камери. Відкриється сторінка з оновлюваними скрінами або камерами. Можливо, це не самий зручний спосіб перегляду, але в цілому він дає уявлення про події.
- Крім цього, в таблиці є дані середнього часу проходження кордону. Треба тільки вибрати конкретно свій вид транспорту та умови, зіставити його з пунктом пропуску, і на місці їх перетину побачити дані про час.
- Є можливість вказати свій фактичний час проходження кордону. Ці дані так само будуть враховані в загальному розрахунку, і допоможуть іншим мандрівникам більш точно спланувати поїздку.
Ще раз нагадаємо, що мова йде про перетин кордону з боку Польщі. Як перевірити чергу в протилежному напрямку розповімо далі.
Як подивитися які зараз черги з української сторони
Офіційні дані в цих напрямках розрізнені. Однак ми консолідуємо їх, щоб кожен міг знайти необхідну інформацію в одному місці. Для цього будуть використані:
- Відомості, які публікує «Державна фіскальна служба України».
- Дані незалежних джерел.
Параметри будуть з’єднані по конкретних пропускних пунктів, але спочатку дуже коротко нагадаємо, де можна перетнути польський кордон з цими державами.
Онлайн веб-камери на кордонах
Далі буде представлений постійно поповнюваний інтерактивний матеріал про конкретних пунктах пропуску. Ми будемо систематично відстежувати та вносити необхідні корективи, щоб надана інформація була найбільш актуальною.
У режимі введення доступні не всі пункти пропуску, але з часом з’являться дані по кожному з них. Визначити наявність необхідної інформації просто – якщо найменування пункту є посиланням, значить, по ній можна клацнути та перейти на відповідну сторінку. Якщо немає посилання, значить дані з’являться в якнайближчий час.
З огляду виключені переходи, де пропускають виключно залізничний транспорт.
На кордоні України з Польщею
- Ягодин – Дорогуськ.
- Устилуг – Зосін.
- Краковець-Корчова.
- Шегині – Медика.
- Рава-Руська-Хребенне.
- Смільниця-Кросценко.
- Грушів – Будомєж.
- Угринів-Долгобичув.
Склавши маршрут, перегляньте статистику з часу перетину кордону і звірте з ситуацією на даний момент. Вибирайте ті, які вам найбільш зручні, правильно розраховуйте час, щоб заощадити його на хороший відпочинок в Польщі або більш оперативний діловий приїзд.