Меню Закрити

Які продукти можна і не можна ввозити в Польщу

На нашому сайті є докладна стаття з переліком того, що можна, а що не можна ввозити в Польщу. Однак питання про продукти харчування, які іноземці можуть перевозити через польський кордон, надходити постійно та у великому обсязі. У зв’язку з цим «Europortal» підготував окремий матеріал про доступні для ввезення продукти в Польщу у 2024 році, з яким і пропонує ознайомитися. Відразу уточнимо, що мова піде про ввезення товарів для особистого користування. Тобто, що може взяти з собою іноземець з їжі, що в’їжджає в Польщу, наприклад, для роботи, навчання чи відпочинку. Імпорт продовольства в промислових / комерційних масштабах регулюється окремими нормами законодавства, і в даній статті не розглядається. Нижченаведені норми поширюються на всі випадки потрапляння продуктів в Польщу: особисте ввезення, замовлення через інтернет, поштова пересилка тощо.

Які продукти можна і не можна ввозити в Польщу

Загальноєвропейські норми

Польща – країна Євросоюзу, тому ввізні правила у неї такі ж, як і в усьому ЄС. В такому випадку загальними нормами регулюється ввезення на територію 27 країн Європейського Союзу плюс Андорра, Ліхтенштейн, Ісландія, Сан-Марино, Норвегія і Швейцарія.

Переміщення продуктів усередині цих країн не регулюється, і заборони можуть бути введені лише як винятковий тимчасовий захід (наприклад, при спалаху хвороб тварин). Відповідно, все сказане далі належить до ввезення продуктів з третіх країн до Польщі або будь-яку іншу з зазначених країн.

Які продукти не можна ввозити в Польщу

Категорично заборонено ввозити в Польщі (та ЄС) м’ясо та м’ясні продукти, а також молоко і продукти з молока. Це досить широкі номенклатури товару, що включають ковбаси, сосиски, сало, сири, кисломолочні товари, сир, свіже м’ясо і молоко, консервовані продукти з них і т. д.

Іноді можна зустріти інформацію, що не дозволяється ввезення і продукції рослинного походження. Це не зовсім так. Дійсно, є складні правила ввезення овочів і фруктів у великих обсягах, а також окремо (і дуже строго) регламентується ввезення зрізаних рослин, саджанців, насіння і т. п. Але якщо говорити про невелику кількість овочів і фруктів (до 2 кг), то для їх особистого користування ввозити допускається.

Особливі правила для Гренландії та Фарерських островів

Незважаючи на те, що зазначені території входять в Королівство Данія, членом ЄС є тільки сама Данія, а Гренландія та Фарерські острови співіснують з нею на особливих умовах.

Проте на ці території поширюються спеціальні правила ввезення товарів на територію Євросоюзу. Зокрема:

  • Ввезення риби і рибної продукції – без обмежень.
  • М’ясо (м’ясні продукти), молочні продукти, мед, яйця (яєчні продукти), равлики, живі молюски (устриці, мідії) – до 10 кг на одну людину.

Зверніть увагу, мова йде саме про ввезення із зазначених територій, а не про громадянство ввозить. Наприклад, якщо українець, росіянин чи білорус будуть в’їжджати з Гренландії в Польщу, вони зможуть ввозити продукти за вказаними правилами.

Виключення на ввезення м’ясних і молочних продуктів з третіх країн

Насамперед існують два винятки, коли можуть бути ввезені молочні та м’ясні продукти:

  • Якщо мова йде про дитяче харчування, сухому молоці, спеціального харчування за медичними показаннями.
  • Якщо ввозиться корм для домашніх тварин, який потрібно вихованцям за станом здоров’я.

Ці продукти можуть бути ввезені до 2 кг, але при цьому повинні виконуватися наступні умови (для всіх):

  1. Після розтину і перед вживанням продукт не вимагає його охолодження.
  2. Продукт упакований в заводську упаковку, покладену по технологічному процесу його виробництва.
  3. Упаковка не порушена (товар не розкритий).

Крім цього для спеціального корму тваринам необхідно, щоб корм призначався для тварини, яка супроводжує іноземця.

Які продукти можна перевозити в Польщу

На офіційному ресурсі Євросоюзу дозволені категорії позначені так: «Продукти, крім описаних вище, які не містять м’яса і молока (наприклад, мед)».

Сайт Головної ветеринарної інспекції Польщі дає більш конкретні приклади дозволеної продукції, у кількості до 2 кг може бути ввезено в Польщу:

  • Хліб, торти та кондитерські вироби, печиво, шоколад та кондитерські вироби (в тому числі солодощі), не змішані та не наповнені м’ясними продуктами.
  • Харчові добавки, розфасовані для кінцевого споживача.
  • М’ясні екстракти та м’ясні концентрати (наприклад, бульйонні кубики або сублімовані продукти швидкого приготування).
  • Оливки, фаршировані рибою.
  • Макаронні вироби, не змішані з м’ясними продуктами та не начинені ними.
  • Супові бульйони та приправи, розфасовані для кінцевого споживача.
  • Будь-який інший харчовий продукт, не містить свіжого або переробленого м’яса, або молочних продуктів, і містить менше 50% перероблених яєць або продуктів рибальства.

Іншими словами, дозволено ввозити до 2 кг все, що не заборонено або не обмежено в інших межах.

Можна везти рибу в Польщу

Існують обмеження на ввезення риби та рибної продукції – максимально громадянин країни, що не входить в ЄС (крім Гренландії і Фарерських островів), може ввезти до 20 кг такої продукції, або 1 рибину, якщо її вага дорівнює або більше 20 кг.

Проте на деякі рідкісні види риби вводяться додаткові обмежувальні заходи. Наприклад, ікру осетрових без спеціального дозволу можна ввезти не більше 125 грам.

Скільки алкоголю можна ввезти в РП

Чи є алкоголь продуктом харчування – питання дискусійне, однак ми вирішили вказати норми ввезення цих напоїв в Польщі і в цьому матеріалі. Тут діють загальноєвропейські правила. Допустимі кількості:

  • Пива – до 16 літрів.
  • Сухого вина – до 4 літрів.
  • Ігристе вино кріплене (до 22% об.) — до 2 літрів.
  • Алкоголь міцніше 22% об. або неденатурований спирт від 80% про. і вище – 1 літр.

Принципово важливо, що норми ввезення алкоголю сумарні, тобто не можна взяти з собою і 16 літрів пива, і 4 пляшки сухого вина. Але можна або 16 літрів пива, або 4 літри сухого вина, або обидва види відразу, але в кількості, обмеженій загальною сумою. Наприклад, 8 літрів пива, 2 літри вина.

Чи дозволено ввозити в Польщу самогон

Алкоголь міцніше 22% можна ввозити до 1 літра. Однак з самогоном питання неоднозначне. Заводська упаковка відсутня, фортеця не вказана. Цілком можливо, що прикордонники відправлять «товар» на експертизу за рахунок мандрівника, або самогон вилучать.

Відповідальність за ввезення заборонених продуктів

Правило просте – все, що не може бути ввезено в Польщу, повинно бути вилучено та утилізовано.

На жаль, якщо на кордоні вважатимуть, що провезення заборонених товарів стався не через незнання, а навмисно, це може призвести й до гірших проблем – за таке діяння передбачається штраф і навіть кримінальна відповідальність.

В ув’язненні кілька питань і відповідей по даній темі, які надходять від читачів найбільш часто.

Часті питання

  • Чи можна перевезти через кордон тушонку і макарони? Тушонку однозначно, ні – м’ясна продукція заборонена до ввезення. Макарони можна ввести, але не більше 2 кілограм.
  • Чи можна взяти з собою бутерброди? Правила тут точно такі ж – ні м’ясні, ні молочні продукти ввозити в РП не можна. На практиці, така кількість їжі на кордоні можуть просто не помітити, і випадків, коли бутерброди вдавалося провозити, досить багато. Однак треба розуміти, що це є порушенням і при певних обставинах проблеми на кордоні можуть виникнути.
  • Чи можна ввозити шоколадні цукерки у Польщу? До недавнього часу були розбіжності щодо продуктів, що містять шоколад. Іноді на кордоні заявляли, що одним з інгредієнтів є молоко, а воно, як відомо, заборонено для ввезення. Однак зараз на сайті Головної ветеринарної інспекції прямо вказано на те, що шоколад дозволено. Відповідно, цукерки ввозити можна, якщо на них відкрито не вказано вміст заборонених компонентів.
  • Чи можна перевозити сушену рибу через польський кордон? Так, можна. За умовами ввезення рибних продуктів – до 20 кг або одну рибу, якщо вона важить більше 20 кг
  • Скільки кави можна провозити через кордон Польщі? Кава зараз не виділяється в окрему категорію, і прямої заборони на нього немає. Отже, за загальним умовам – до 2 кг на людину.
  • Скільки можна взяти з собою круп і консервів, якщо їду транзитом через Польщу до Німеччини? В’їжджати на територію ЄС Ви будете в Польщі, далі вже переміщення всередині Євросоюзу. Правила для перетину зовнішнього кордону дозволяють ввезти заборонені товари до 2 кг. З консервами все залежить від їх складових – м’ясні та молочні продукти ввозити заборонено.

Правила ввезення продуктів у Польщі не такі складні, а ось проблеми, до яких може призвести їх недотримання, можуть бути дуже серйозними. Варто заздалегідь спланувати свій багаж, щоб потім не витрачати час і нерви на межі. До того ж і ціни на продукти харчування у Польщі не такі вже й високі.

Також по темі: