Меню Закрити

Що можна привезти з Польщі в подарунок або на пам’ять

З якою б метою іноземці не перебували в Польщі – відпочинок, робота, навчання – рано чи пізно більшість з них повертаються додому. За доброю слов’янською традицією повертатися з порожніми руками не прийнято, і ось мандрівник носиться по вулицях міста з однією думкою, що ж купити рідним, близьким, друзям. Того, що привезти з Польщі у 2024 році в подарунок і собі на пам’ять, і поговоримо докладно в цьому матеріалі.

Що можна привезти з Польщі

Давайте домовимося!

Перш ніж перейдемо безпосередньо до вибору подарунків і сувенірів, буквально пару слів вступу. Все, сказане далі, засноване на особистих уподобаннях, на опитуваннях нехай і великого, але все ж обмеженого кола осіб, тобто фактично є суб’єктивною думкою. Кожен, хто знає інші товари, подарунки, сувеніри, які можна привезти з Польщі, може залишити свою думку в коментарях до даної статті і редакція, і, впевнені, читачі будуть вам за це вдячні.

І ще. Розмова буде йти про речі з різних категорій, про досить значні переліки сувенірів, однак перш ніж закуповуватися подарунками у великих обсягах, варто уточнити правила ввезення продукції в вашу країну – цілком можливо, що деякі речі на кордоні не пропустять.

Що привезти з Польщі в подарунок

Очевидно, що на пам’ять вибирають щось з характерним польським колоритом. Щось, чого немає більше ніде. Звичайно, в першу чергу це різні магнітики, листівки з видами т. д., але тут навряд чи потрібно підказка – таку продукцію знайде і придбає кожен. А ось до більш серйозних речей, з цим «посполитим характером», можна віднести:

 • Кришталь Julia. Це виробництво з великою історією. Серед продукції можна зустріти чарки та келихи з візерунками XIX століття, але є і сучасна продукція, причому досить бюджетна. Славляться яскравим різнобарвним виконанням.
 • Кераміка з Болеславця. Продукція, що випускається в цьому відносно невеликому (населення близько 40 тис.) містечку, відома з XVI століття. Кераміка виготовляється за спеціальною технологією подвійного випалу, і має барвисті орнаменти та візерунки. Ціни немаленькі, але і якість товарів відповідне.
 • Ялинкові іграшки Komozja. Фабрика так само має свою історію, а продукція може бути, як загальнодоступної за вартістю, так і ексклюзивної, прикрашеного кристалами Swarovski і навіть дорогоцінними каменями. Нехай призначення продукції вузькоспеціальне, зате кожен раз, наряджаючи ялинку, ви будете згадувати про поїздку в Польщу.
 • Вироби з величської солі. Величська соляна шахта вже кілька століть забезпечує країну і сусідів сіллю. Будучи пам’яткою сама по собі, шахта виробляє зі своєї солі та різні сувенірні предмети – статуетки, фігурки, пам’ятні знаки. Виріб відносно недорогі. Ціни починаються від 23 злотих (~5 євро).
 • Гуральські капці. Так, це домашнє взуття, але вона настільки ексклюзивна, що цілком може бути сувеніром. Виготовляється з овечої вовни, прикрашений вишивкою з традиційними польськими візерунками. Ціни починаються від 45 злотих (~10 євро).

Це досить узагальнений сувенірний перелік того, які подарунки можна привезти з Польщі. Далі розглянемо питання більш детально і подивимося на нього з більш практичного боку.

Що привезти з Польщі з їжі

Тут, як і скрізь, варто звертати увагу на продукти, що вириваються з повсякденного асортименту. Наприклад, продукти, яких немає на батьківщині, або якість яких у Польщі значно вище.

Ковбасні вироби

Польща славиться своїми ковбасами та іншими м’ясними виробами. І якщо у великих мережевих супермаркетах асортимент хоч і широкий, але досить банальна, то в невеликих приватних м’ясних крамницях можна знайти справжні делікатеси.

Яку ковбасу привезти з Польщі:

 • Краківська. Напевно, найвідоміший і улюблений багатьма сорт. Проте варто спробувати її приготовленої в країні, де ця ковбаса була придумана, щоб зрозуміти справжній смак.
 • Лисецька. Ковбаса зі свинячого окосту, з додаванням великої кількості часнику, білого перцю і солі.
 • Ялівцевий. Ексклюзивний продукт, що являє собою мисливську ковбасу, виготовлену з додаванням ягід ялівцю.
 • Кабаноси. Тонкі й довгі варено-копчені ковбаски.
 • Мітка – ковбасний виріб холодного копчення, приготоване без варіння.

Це лише кілька з найпопулярніших видів, до того ж кожен із зазначених сортів може мати свою регіональну специфіку.

Що привезти з Польщі: подарунки, сувеніри, продукти харчування? 1

Який сир привезти з Польщі

Головний хіт РП в області сироваріння – це звичайно Oscypek (Осципек), копчений овечий сир зі світовою славою. Технологія його приготування складна, і тримається виробниками в таємниці, відомо лише, що тільки на копчення йде 12 днів.

Однак Осципек далеко не єдиний хороший сир, що виготовляється в Польщі. Знавцям рекомендується спробувати «Королівський сир», «Серенада салямі», «Радомер».

Що привезти з Польщі: подарунки, сувеніри, продукти харчування? 2

Польський мед

У РП досить багато поширених сортів цього солодкого ласощі – і гречаний, і липовий, і інші. Однак є в Польщі й свої види, які однозначно будуть цікаві любителям меду.

Варто спробувати ріпаковий, вересковий або багатотравний мед. Окремої уваги вартий сорт Драхимовський – його виробляють бджоли, облітаючи різнобарвності Дравського поозер’я, що робить смак незвичайним і не схожим ні на що інше. Ціни починаються від 30 – 32 злотих (~7 євро за баночку).

Які солодощі привезти з Польщі

Солодощі люблять усі, але найбільш часто про них згадують, коли вирішують питання, що привезти з Польщі дитині. В цілому ці продукти досить звичні, і, на перший погляд, не здаються оригінальними. Однак ласуни завжди відрізнять унікальні особливості, характерні саме для польських продуктів.

І польська ромова баба, і Кремувка (тістечко, нагадує всесвітньо відомий «Наполеон») готуються в РП за своїм рецептам. Спробувати варто і шоколадні вафлі, вафельний торг Wedel, печиво Delicje Szampańskie, що представляє собою бісквіт і желе з фруктів, під смачним шаром шоколадної глазурі.

Якщо говорити про щось більш ексклюзивному, то не можна не згадати знаменитий Торуньський пряник. Він випікається, як правило, у формі сердечка (це необов’язкова вимога, і форма може змінюватися) з додаванням великої кількості спецій і прянощів. Це буде одночасно і сувенір, і ласощі, і відмінний варіант, що смачного привезти з Польщі.

Що привезти з Польщі: подарунки, сувеніри, продукти харчування? 3

Який алкоголь привезти з РП

Порадувавши дітей, можна переходити до більш дорослих подарунків. Традиційний польський алкоголь – горілка, що навряд чи стане сюрпризом для громадян країн СНД, а багато хто пам’ятає польські алкогольні постачання в ці держави, що здійснювалися ще років 15 – 20 тому.

Але «лихі роки» пробігли, і в Польщі давно відновлено багато традиційних виробництв, що випускають дуже якісну продукцію. Якщо говорити про горілку, то, звичайно, найбільш відома Żubrówka, що створюється з застосуванням однойменної трави зубрівки. Видів у неї кілька, тут треба вибирати на любителя. Вартість від 37 злотих (~8 євро).

Що привезти з Польщі: подарунки, сувеніри, продукти харчування? 4

Варто спробувати міцний лікер Голдвассер (Goldwasser), що виготовляється за допомогою 20 різних трав і мікроскопічних шматочків золота. Уваги гідні також:

 • Фруктові і ягідні настоянки. Найбільш популярні «Вишнівка» (фортеця ок. 10% об), «Barmanska» (21% об.), «Lubelska» (32% об.); «Soplica» (36% про.). Вартість від 7 злотих (~1,5 євро) за вишнівку до 23 – 35 злотих (~5 євро) за більш міцні напої.
 • Питний мед. Алкогольний напій на основі меду, відомий ще з часів давніх слов’ян. Аналоги зустрічаються в багатьох країнах, але польський має свої унікальні смакові особливості. Ціни в районі 23 – 35 злотих (~5 євро).
 • Пиво. Тут цікаві саме місцеві польські сорти, т. к. придбати можна і марки світових корпорацій. Варто звернути увагу на пиво «Żubr», «Lech», «Tyskie», «Heweliusz».

Ще раз звертаємо увагу читачів, що у ваших країнах можуть існувати обмеження на ввезення товарів. Найбільш часто лімітується саме ввезення алкоголю. З’ясуйте цей момент заздалегідь, щоб не довелося розлучатися з покупками на кордоні.

Які речі привезти з РП

У Польщі представлені практично всі світові бренди. Проте не багато сенсу привозити з країни продукцію світових представників високої моди – навряд чи їх ціна буде вигідною, а шанс потрапити на контрафакт все ще зберігається.

При цьому речі економ – класу, включаючи польські бренди, можуть бути непоганим рішенням, у т. ч. на продаж. Зробити з цього серйозний бізнес може і не вийти, але трохи заробити цілком реально. Співвідношення ціна – якість у місцевого одягу одне з кращих в Європі.

Що привезти з Польщі з косметики

Цьому питанню варто приділити підвищену увагу, якщо косметичні засоби входять в число інтересів. У Польщі, як і раніше, найбільшу кількість виробництв, величезна кількість власних марок.

Варто звернути увагу на бренди:

 • Ziaja. Одна з найбільш розкручених марок для жінок. Найбільш популярна лінія продуктів, виготовлених на основі козячого молока. Ціни коливаються в районі 7 – 14 злотих (1,5 – 3 євро). У серії професійних засобів «Ziaja Pro» вартість трохи вище.
 • Baltic Collagen. Засоби для догляду, омолодження, відновлення еластичності і пружності шкіри, створені на основі колагену, видобутого із морських мешканців Балтики.
 • Wibo. Декоративна косметика на різні смаки. Дуже популярний продукт з назвою «Сльоза єдинорога» — сироватка на рослинній основі, що застосовується, зокрема, як основа для макіяжу.
 • Ava. Професійна косметика для домашнього використання. Принаймні саме так бренд позиціонує себе сам.
 • Put&Rub. Натуральна косметика «Put&Rub». Стверджується, що є польським аналогом відомого британського бренду «Lush».

Звичайно, це лише мізерна частина всієї можливої косметики, яку можна привезти з Польщі. Цікавляться цим питанням більш детально, краще проконсультуватися з місцевими жителями (але не продавцями) – як правило, вони охоче діляться своїми враженнями і рекомендують місця, де можна придбати товар вигідніше.

Що ще привезти дітям з Польщі

Крім вже згаданих солодощів і можливо речей, діти люблять іграшки. Якщо мова йде про Польщу, то й іграшки варто вибирати такі, щоб залишилася пам’ять про цю країну. Можна звернути увагу на таких героїв:

 • Вавельський дракон. Колись це був грізний легендарний персонаж, але зараз його частіше представляють у милому, мультиплікаційному вигляді.
 • Лайконин. Цікавий персонаж у конусоподібному капелюсі, що сидить верхи на двоногому коні.
 • Сувенірна зброя. Підійде для хлопчиків. Часто представлено у вигляді сокирок на довгій ручці, що імітують традиційну зброю польських селян.
 • Одяг, розшита традиційними візерунками. Ці речі, навпаки, більш улюблені дівчатками. Можна придбати сорочки, плаття, кофточки.

Дівчаткам можуть бути цікаві недорогі прикраси. Найчастіше для їх виготовлення у Польщі використовується бурштин. Підійдуть такі прикраси і дорослим.

Де купити подарунки в Польщі

В принципі, в будь-якому туристичному центрі. Де з’являються відпочивальники, є і пропозиція подарунків. Але якщо є бажання заощадити, то краще пошукати ціни більш адекватні. Наприклад:

 • Алкоголь, одяг і косметику краще купувати у великих мережевих або фірмових магазинах.
 • Ковбаси та сир, навпаки, у невеликих крамницях.
 • Сувенірну продукцію можна пошукати подалі від центрів відвідуваних міст – чим ближче до околиць, тим вигідніше ціни, але бідніше асортимент.

Можна знайти необхідне на вокзалах і в аеропортах. Вартість там звичайно максимальна, але якщо щось не встигли купити, придбати необхідне можливо і безпосередньо перед виїздом / вильотом.

Що привезти з Польщі: Відео

Також по темі: