Меню Закрити

Коли чорна п’ятниця у Польщі

Czarny Piątek, Чорна п’ятниця або англійське Black Friday – це назви дня величезних знижок у різних магазинах світу. Проходить такий день і в Польщі, стаючи з кожним роком все більш популярним. Що таке “Чорна п’ятниця”, як вона проводиться в РП у 2024 році, де і скільки можна заощадити – розповімо детальніше у цьому матеріалі.

чорна п'ятниця у Польщі

Що таке Czarny Piątek у Польщі

Традиція влаштовувати грандіозні розпродажі в останню п’ятницю листопада зародилася в США. Вже багато років більшість магазинів цієї країни різко опускають ціни на свої товари, стимулюючи вибухове зростання попиту.

Покупці чекають цього дня, готуються до нього. Нерідко відкладають необхідні покупки до Чорної п’ятниці, коли вдається значно заощадити або купити на заплановану суму значно більше товарів.

Поширюється Black Friday майже на всі групи товарів. Акція стала настільки популярною, що щорічні витрати в цей день становлять мільйони доларів.

Поступово Чорна п’ятниця вийшла за межі США і набрала популярність в інших країнах світу. Польща не відстає від сусідів і щорічні розпродажі — Czarny Piątek — стають рік від року все більш затребуваними покупцями.

Навіщо Black Friday продавцям і покупцям

Той факт, що покупцям подобаються низькі ціни, цілком зрозумілий і логічний. Але навіщо це продавцям? Без відповіді на це питання складно позбутися думки про не завжди чесному маркетингу.

Однак тут варто побоюватися не більше, ніж будь-який інший день. Чорна п’ятниця – взаємовигідне явище, т. к. покупцям вдається заощадити, а продавці множать прибуток за рахунок збільшення обсягів проданих товарів.

До того ж попереду Різдво і Новорічні свята, до яких традиційно закуповуються подарунками.

Коли Чорна п’ятниця у Польщі

Czarny Piątek у всьому світі проводиться в один день – останню п’ятницю листопада. В цьому році Чорна п’ятниця 26 листопада.

При цьому далеко не всі магазини обмежують розпродажі лише одним днем.

Czarny Piątek Czarny Tydzień!

Все більше продавців у Польщі не задовольняються однією тільки п’ятницею. Деякі починають свої програми, закінчують пізніше, розтягуючи час акцій на тиждень.

Через це в лексиконі закріпилася і використовується все частіше словосполучення Czarny Tydzień (Чорна тиждень) – ціла семиденка акцій, знижок та інших цікавих програм.

Що воліють купувати в Польщі в Чорну п’ятницю

Традиційно найбільшим попитом користується електроніка. Слідом йде одяг, взуття та побутова техніка.

За опитуваннями, пристрасті польських покупців розподілилися наступним чином:

Коли чорна п'ятниця у Польщі в 2021 році? 1

Які бувають акції в Czarny Piątek

Як правило, магазини задіють весь можливий спектр вигідних пропозицій:

  • великі знижки;
  • кілька товарів за ціною одного;
  • дорогі подарунки до покупок;
  • безкоштовна доставка (включаючи установку великогабаритних товарів).

Є й маса інших спеціальних пропозицій. Можуть бути запропоновані знижки на майбутні покупки, кешбек, різні бали в програмах лояльності й т. п.

Які з польських магазинів дають знижки в Чорну п’ятницю

Практично всі продавці намагаються заробити в Czarny Piątek і Czarny Tydzień. Беруть участь і продовольчі ріелтори, і магазини побутової техніки, електроніки, одягу, товарів для будинку, наприклад Castorama (будівництво, ремонт), Media Expert (побутова техніка, електроніка), Media Markt (побутова техніка, електроніка), NEONET (побутова техніка, електроніка), PEPCO (товари для дому, одяг), RTV Euro AGD (побутова техніка).

В рівній мірі Чорна п’ятниця актуальна для офлайн та онлайн магазинів. Для мереж і локальних продавців.

Іноземцям, бажаючим вивести товари з Польщі на батьківщину, не варто забувати про систему повернення ПДВ – Такс Фрі й, відповідно, вибирати магазини, які беруть участь у даній програмі. Інформація про це завжди розміщується на фасадах, в торгових залах, біля кас.

Чорна п’ятниця у Польщі: Відео

Також по темі: