Меню Закрити

Куди поїхати і що подивитися в Польщі взимку

Хороший відпочинок – обов’язкова частина трудової діяльності. І неважливо, ви вибрали Польщу, бо працюєте в цій країні, або віддаєте перевагу заробляти в іншому місці, провести чудово час можна не тільки жарким літом, але і холодною зимою. Зимові курорти Польщі зацікавлять багатьох своїм комфортом, пізнавальністю, більшою доступністю, у порівнянні з країнами «старої» Європи. Про місця в РП, де можна чудово провести вихідні, відсвяткувати зимові свята у 2024 році, й поговоримо в цій статті.

Куди поїхати в Польщі взимку

Таких місць в РП величезна кількість. Ми проведемо огляд найбільш популярних, на наш погляд, і різнобічних, але, зрозуміло, не зможемо охопити все. Якщо читачі захочуть поділитися враженнями про цих чи інших зимових курортах, вони завжди можуть зробити це в коментарях. Тому якщо знаєте, що цікавого взимку відвідати – пишіть обов’язково.

Закопане

Це самий південний місто Польщі. Однак не варто думати, що «південь» одно «тепло». Закопане знаходиться біля підніжжя найвищого місця Татр, і є осередком комплексів для зимового спорту. Курорт настільки популярний, що поляки нерідко Закопане називають зимовою столицею своєї держави.

Говорячи про спорт, в першу чергу маються на увазі лижі. Щоб був зрозумілий масштаб організації, наведемо кілька цифр:

 • На курорті 10 великий гірськолижних центрів.
 • Траси обладнані 90 підйомниками.
 • Загальна протяжність усіх трас – понад 80 000 метрів.
 • Тут знаходиться найбільший в РП трамплін — Велька Крокев.

Фото Закопане

Фото Закопане

Фото Закопане

Вибрати траси можна для будь-якого рівня підготовки, будь-якої складності. Можна знайти круті спуски або зовсім пологі, щоб кататися в Закопане з дітьми.

Однак не тільки лижами знамените Закопане. Пам’ятки цього передгірного містечка відомі усій Польщі – це і Татровський музей, і музей Станіслава Віткевича, і, звичайно ж, безліч ресторанів і барів з кухнею, просоченої місцевим колоритом.

Буковина Татшанська

Bukowina Tatrzańska (офіційний переклад Буковина Татшанська, але нерідко можна почути від іноземців саме Буковина Татраньска) — гарне село, розташоване неподалік від Закопане. Багато відпочиваючі об’єднують перебування в цих двох місцях, щоб насолодитися різними видами відпочинку.

Якщо Закопане – це перш за все спорт, то Буковина Татраньска – прекрасні види Татр, відмінні термальні джерела, а кожен лютий проводиться барвистий і надзвичайно популярний Гуральський карнавал – свято місцевого фольклору.

Але і без лиж тут не обійтися – поблизу розташовані кілька чудових трас.

Фото Буковина Татшанська

Фото Буковина Татшанська

Фото Буковина Татшанська

Колобжег

Якщо два попередніх курорту – це південь Польщі, то Колобжег практично «крайня північ» РП. Це узбережжя Балтики, майже ніколи не замерзає взимку.

Навіщо на море в холоди? За прекрасними видами, за тихим споглядальним відпочинком, за… поліпшенням мозкової діяльності! І це не жарт – в зимові місяці випаровування морських вод відбувається особливим чином, у результаті чого повітря виявляється насичений йодом у ще більших обсягах.

Про позитивний вплив йоду на мозок відомо всім. Залишається приїхати у Колобжег, і під споглядання чудових видів зимового моря, отримати заряд для інтелектуальної діяльності на довгий період.

Колобжег взимку: фото

А в перервах можна прийняти лікувальні грязьові ванни, скупатися в мінеральних джерелах або відвідати Музей польської зброї.

Спала

Курорт для зайнятих – так часто називають Спала люди, що працюють в столичному регіоні або околицях. Річ у тім, що це селище розташоване всього в сотні кілометрів від Варшави і в 50 км від міста Лодзь.

В якості розваг пропонується величезний спортивний комплекс з критим басейном, бігові лижі, прогулянки на санях, зимовий пейнтбол і т. п.

Гіжицко

Це мальовниче місто в Мазурському поозер’ї – каскаді найкрасивіших озер. Безпосередньо Гіжицко знаходиться на вузькому перешийку, яким з’єднуються озера Доступом і Негоцін.

Що робити на озерах взимку? Відпочивати, звичайно. Річ у тому, що місцевий клімат дозволяє водойм добре промерзати практично щорічно. І тоді на льоду з’являються буери – зимові вітрильні яхти. Змагання буерів, які з’їхалися з усієї Європи, і чудове розвага для учасників, і прекрасне видовище для туристів.

Крім того, у міста довга історія, що знайшла відображення в навколишньому архітектурі.

Біловежа

Знаменита Біловезька пуща – древній, реліктовий ліс, останній в Європі – розташовується в двох країнах: Білорусі і Польщі. З польської сторони найпопулярнішим місцем відпочинку є село Біловежа (або, в російській транскрипції, Біловіж).

Прекрасна природа місцевості хороша сама по собі, однак організатори рекреаційних заходів пропонують масу додаткових розваг, в тому числі і такі екзотичні, як «полювання» на зубрів.

Під керівництвом досвідчених екскурсоводів туристичні групи забираються в саму гущавину, де і вистежують цих давніх бізонів – останніх диких биків Європи, яких в околицях Біловежа проживає близько 500 особин.

Біловежа взимку: фото

Карпач

Це мальовниче містечко розташований у Судетах, у масиві Карконош. Звичайно, місцевість має до гірськолижного туризму, який організовано на відмінно. Однак лижі – не єдиний вид відпочинку. Оглядові екскурсії, прогулянки на скутерах і снігоходах. Дітям особливо сподобається катання з гір на «ватрушках».

Карпач фото
Є на що подивитися в Карпачі й в сенсі архітектури. В першу чергу, дерев’яний храм романського стилю, перевезений сюди з Норвегії близько двох століть тому.

Карпач фото

Що подивитися у Варшаві взимку

Якщо часу на відпочинок зовсім мало, зимові розваги можна знайти й в місті проживання. Наприклад, у Варшаві, під час свят та/або зимових канікул, місто знаходиться в очікуванні Різдва і Нового року, і святкова ілюмінація присутній на вулицях практично з початку грудня.

Якщо просто бродити по красивих вулицях недостатньо, можна відвідати і більш цікаві місця. Найбільшою популярністю користуються:

 • Велика фабрика ельфів на Національному стадіоні, де діти можуть взяти участь у святкових заходах, подивитися вистави, і навіть допомогти Санта Клаусу виготовляти подарунки.
 • Різні катки. В цьому році популярністю помагає величезний (близько 500 кв. м.) ковзанку при Galeria Północna – великому торгово-розважальному центрі.
 • Різдвяні ярмарки.
 • Аквапарки.
 • Оглядові майданчики. Наприклад, відмінні види зимової Варшави відкриваються з вежі костелу Святої Анни, з Черняковського кургану або «гнійній» гори.

Зрозуміло, не варто забувати і про історичному центрі польської столиці, всіляких спа-центрах, музеях і виставках.

Де відпочити в Польщі взимку

Підбирати зимовий відпочинок у Польщі можна не тільки з точки зору географії, але і за видами розваг. З цього боку і подивимося.

Прогулянки на бігових лижах

Зима, сніг, лижі. Для багатьох ці поняття стоять поруч і щільно ув’язані логічно. Однак зимова Польща далеко не у всіх регіонах супроводжується обов’язковим снігом, а без нього про цьому виді спорту навряд чи варто вести мову.

Найбільш популярні місця, де можна покататися на бігових лижах:

 • Карконоше – Якушіце (Нижньосілезьке воєводство). В тому числі проводиться щорічне спортивне захід Біг П’ястів.
 • Столові гори (Нижньосілезьке воєводство). Відмінні траси, щорічно збільшуються як в кількості, так і протяжності.
 • Совині гори (Нижньосілезьке воєводство). Розкішні прогулянки вздовж гірського хребта.
 • Бескид Виспови (Малопольське воєводство). Прекрасно обладнані багатокілометрові траси.
 • Кампиноська пуща (Мазовецьке воєводство). Траси довжиною в 10 – 15 км розташовані неподалік від Варшави.
 • Полонина Ветлинська в Бещадах (Підкарпатське воєводство). Славляться великою кількістю снігового покриву, а значить і постійною можливістю прогулянок.
 • Східне Помор’я (Поморське воєводство). Прогулянки вздовж узбережжя або по замерзлих озерах.

Це лише ТОП-7 найцікавіших, на наш погляд, місць. Фактично курортів для лижних прогулянок значно більше.

Відвідати терми

Купання взимку в теплих джерелах, коли навколо сніг і мороз, а ви опускаєтеся в гарячі води – це окремий вид відпочинку і задоволення. Природа щедро нагородила Польщу такими джерелами, серед яких найбільш цінуються:

Назва Параметри, ціни
Терми «Bukovina» Вода 30-40С, вартість 29 злотих за пів години або 99 злотих – без обмеження по часу
Терми «Bania» Є внутрішні і зовнішні басейни. Вартість 55 злотих за 2,5 години або 105 – без обмежень
Терми «Szaflary» Високий ступінь мінералізації води у відкритих і закритих басейнах. Ціна 27 злотих в годину, або 60 злотих в день
Терми «Uniejów» Різні басейни для дорослих та дітей, в т. ч. з солоною водою. 22 злотих в годину або 130 злотих в день
Терми «Mszczonów» Широкий вибір лікувальних процедур та відпочинку для дорослих і дітей. 14 злотих в годину або 32 злотих за 3 години
Курорт «Ustroń» Басейни зі звичайною і солоною водою, гідромасаж. Температура близько 30 С. Вхідний квиток – 15 злотих
Спа «Wojciech» Курорт відомий з 17 століття саме своїми термальними джерелами. Сьогодні це цілий комплекс з готелем, ресторанами та ін. Квиток в терму – 20 злотих
Терми «Grudziądz» Чотири басейни з водою близько 35С. Ціна: 18 злотих за годину або 40 злотих в день

Куди поїхати і що подивитися в Польщі взимку? 1

Куди поїхати і що подивитися в Польщі взимку? 2

Нерідко термальні джерела поєднуються з цілорічними аквапарками та іншими розвагами. Ціни актуальні на момент публікації, і їх величини потрібно уточнювати безпосередньо перед поїздкою.

Спробувати зимову кухню

Так, польська кухня в зимовий період значно відрізняється від літньої. Це логічно, і притаманне культурам багатьох народів. У спеку хочеться їжі простіше, легше. У холод же, навпаки, акцент робиться на калорійності і щільності, а основним інгредієнтом стає м’ясо.

Саме взимку польські кафе і ресторани пропонують класичний бігос (м’ясо з квашеною капустою), копчене свиняче філе, наваристі супи, котлети, аналоги м’ясних вареників, млинці і багато іншого.

Куди поїхати і що подивитися в Польщі взимку? 3
Існують навіть спеціальні кулінарні тури по різних воєводствам, що характеризуються своїми харчовими пристрастями. Дуже цікаво відвідати вже згаданий Закопане, де в зимові дні кожне кафе або ресторан обов’язково запропонує порося на рожні та багато інших смачних і ситних страв.

Відчути дух Різдва на святкових базарах

Зима – це Різдво. Різдво – це свято. Свято — це безліч розваг. Як традиційних, так і зовсім незвичних. Ярмарки та виставки, галасливі гуляння і тихі сімейні заходи. Є на що подивитися, є де відпочити. Детальніше про зимові свята можна переглянути в статтях про Різдво і Новий рік.

Вибрати Краків на Новий рік

Чому саме Краків? Тому що це один з найкрасивіших міст Польщі. У нього багатюща історія, прекрасна архітектура, безліч цікавих розваг.

Куди поїхати і що подивитися в Польщі взимку? 4
Буквально за один день можна ознайомитися з величезною кількістю визначних пам’яток, а помножений на новорічні свята, Краків буде ще більш красивий і цікавий.

Відправитися на рибалку

Це розваги не для всіх, і любителі зимової риболовлі прекрасно знають про її цінність і користь. Місць для підлідного лову в Польщі величезна кількість, ми лише хочемо дати декілька простих порад рибалкам, погано знайомих з РП:

 • Море замерзає рідко, тому саме підлідним лов навряд чи вийде.
 • Річок і озер у Польщі багато, але вибирати краще озера, ставки або річки з тихим плином (на рівнинах) – шанс, що вони замерзнуть значно вище.
 • Для зимової риболовлі необхідно купувати дозвіл, який видає Рибальський союз РП.

Інше рибалки знають краще за нас. Головне, пам’ятайте про свою безпеку.

Потрапити в казку Вроцлава

Вроцлав так само чудовий місто. Тут і архітектура. І музеї. І історія. Але ще у Вроцлаві є… гноми! В зимовий час вони стають частиною різдвяних і новорічних казок.

Одер, річка, на якій стоїть місто, розгалужується на безліч приток і проток. Взимку вони замерзають, перетворюючись в чудесні катки, що додає Вроцлаву відчуття зимової казки.

Яка погода взимку в Польщі

Можливо, з цього питання варто було почати, адже говорячи про зимових розвагах і відпочинку, варто розуміти, про який зими йдеться. В цілому, Польща знаходиться західніше і південніше більшості регіонів України, і її клімат дещо м’якше.

Однак, сніжні зими зустрічаються досить часто і мінусові температури так само не є рідкісними. Але в цілому параметри зими такі:

 • Середні температури січня: рівнина -1… -5С, гори -8С.
 • Опади: рівнини 500-800 мм, гори – 1000 мм.

З цього випливає, що більш сніговими і будуть морозними місцевості в горах і передгір’ях. В рівнинних містах і селах, навпаки, буде тепліше.

Висновок

Завершимо статтю тим же, з чого починали: без гарного відпочинку не буде і хорошої роботи. Відпустку влітку, звичайно, більш звичний, але і зима не час, щоб «лежати на печі». Курорти в Польщі різноманітні і готові задовольнити бажання будь-якого штибу.

Мова може йти й про вихідні або святкові дні. Визначтеся з потребами, а польський курорт під ваш смак обов’язково знайдеться.

Зимовий відпочинок у Польщі: Відео

Також по темі: