Меню Закрити

Правила перевезення кішок і собак в Польщу

Любителям тварин, господарям домашніх вихованців, немає потреби розповідати про необхідність брати улюбленців з собою при довгих поїздках за кордон. Працювати їде людина, відпочивати за кордоном або зовсім збирається переїхати в іншу країну, залишити улюбленого собаку або кішку в стані далеко не всі. Не секрет і те, що щоб провезти через кордон домашніх тварин потрібно свідомо підготувати, провести ряд дій, здати аналізи й т. д. Однак це далеко не повний перелік, і в самому шляху вас чекають серйозні випробування. Про вивезення собак, кішок та інших улюбленців з України в Європу у 2024 році (в нашому випадку в Польщу) і буде розказано в цій статті.

Правила перевезення кішок і собак за кордон

Труднощі провезення тварин через кордон

Головне – не заплутатися в масі норм і правил. Зрозуміти існуючі умови не так складно, про них ми й будемо говорити далі, але для початку хочемо звернути увагу на простий, але часто ігнорований факт.

Перевезення тварини з території України на територію Польщі зводиться не тільки до проходження кордону. Маршрут пройде мінімум по дві країни, а значить необхідно:

 1. Провести підготовчі заходи в українських установах.
 2. Транспортувати тварину до кордону з нормами України.
 3. Перетнути кордон згідно з українськими правилами вивезення вихованця і польськими / європейськими нормами ввезення тварини.
 4. Переміщатися по території РП згідно з польськими законами.
 5. Для довгострокового перебування зробити в Польщі необхідні реєстраційні дії.

Погодьтеся, все сказане виглядає цілком логічно і просто. Однак дуже часто люди зосереджують увагу на факт перетину кордону, абсолютно забуваючи про інших етапах.

Все сказане далі належить до некомерційного перевезення тварин у кількості до 5 особин, що не мають племінної цінності. При відхиленні від цих норм діють інші норми, які в даному матеріалі не розглядаються.

Підготовка документів на вивезення домашніх тварин в Європу

Це дуже і дуже серйозний етап, без виконання якого все інше безглуздо. Саме через його важливість на нашому сайті є окрема стаття, яка детально описує підготовку документів для перевезення тварин за кордон. Обов’язково ознайомтеся з нею перед тим, як читати далі.

Тут ми лише коротко нагадаємо необхідні кроки:

Крок Пояснення
Чіпування Чіп встановлюється у ветлікарні на найпершому етапі. Це важливо, оскільки всі аналізи і щеплення, зроблені до чіпування доведеться повторити.
Оформлення ветеринарного паспорта Документ повинен бути міжнародного зразка. При видачі паспорта буде проведено огляд тварини і, можливо, поєднані кілька наступних кроків.
Щеплення від сказу Проводиться за 1 – 12 місяців до поїздки. Але не менш ніж за 3 тижні.
Довідка про третирування антитіл сказу Термін довідки – не більше 3 місяців до моменту перетину кордону.
Свідоцтво ВЕТ-1 або ВЕТ-1 (СНД) Видають державні ветеринарні служби. Перший документ поширюється на територію України, другий – на країни СНД. Дійсно 5 діб. Для виїзду за межі СНД буде потрібно міжнародний сертифікат – про нього на наступному кроці.
Міжнародний сертифікат Головний документ на вивезення тварини, що консолідує всю інформацію про вихованця, отриману на попередніх кроках. Виходить сертифікат безкоштовно на кордоні (у спеціальному вет. пункті) шляхом обміну на нього ВЕТ-1 / ВЕТ-1 (СНД). Дійсний три доби.
Дегельмінтизація та обробка інсектоакарицидна Проводиться не раніше ніж за 48 годин, про що ставиться відмітка в паспорт тварини.

Це обов’язковий перелік документів, проте можуть бути і специфічні. Наприклад, при вивезенні тварини в іншу країну не власником потрібно надати «дозвіл на вивезення» від господаря. Можливість визнання вихованця цінних у племінному сенсі, може вимагати документа про відсутність такої цінності. Нарешті, є свої норми у тих перевізників, чиїми послугами будете користуватися: найпоширеніше – вимога наявності сертифіката на контейнер-перевезення тварини.

Правила перевезення кота або собаки з України в Польщу

Отже, документи зібрані – вирушаємо в дорогу. Маршрут визначено, залишилося розглянути норми перевезення в залежності від обраного транспорту.

Перевезення на машині

Великих проблем у дорозі не передбачається, адже переміщення здійснюється на власному автомобілі. Тому в даному розділі не правила, але поради:

 1. Якщо тварина нечасто подорожує на машині, приготуйте йому додаткові пелюшки. У багатьох випадках незвиклих до подорожей вихованців нудить в автомобілях.
 2. Тримайте документи під рукою на випадок раптового контролю. Рідко, але польські поліцейські можуть перевірити їх при русі по території РП.
 3. Постарайтеся ізолювати водія від тварини (або навпаки). У стані шоку вихованець може перешкодити управлінню ТЗ. А це може призвести до порушення ПДР і навіть ДТП.

Немає строгих правил, що вимагають наявність перевезення в салоні автомашини. Однак ми рекомендуємо використовувати її, особливо на момент проходження кордону. Нерідко прикордонники використовують службових собак, і їх зустріч з вашим, приміром, котом навряд чи принесе користь або прискорить перевірку.

При заміні свідоцтва на міжнародний сертифікат пред’являються документи, а не тварина. Його можна залишити в салоні, тільки не забудьте про необхідність повітря для вашого вихованця.

Перевезення поїздом

При залізничному переміщенні є свої правила. Тут без контейнера не обійтися, якщо параметри тваринного дозволяють його використовувати. Важливо, що прикордонний і митний контроль здійснюється в самому поїзді, тому оформити міжнародний сертифікат необхідно заздалегідь – на великих залізничних вокзалах відправлення існують спеціальні ветеринарні пункти. Закладіть на це додатковий час.

Кішки та невеликі собачки, чиї розміри дозволяють використовувати контейнери-перенесення, можуть подорожувати на колінах своїх власників. Купувати квиток для вихованця в таких випадках нема потреби. Однак, якщо сусідні пасажири будуть висловлювати невдоволення (звуком, запахом, поведінкою тварини), то працівники залізниці повинні запропонувати власнику інше місце, а власник не має права відмовитися від пересадки.

При переміщенні з твариною в купейному або спальному вагоні, власник зобов’язаний викупити всі місця такого купе, щоб сусідами тварини не потрапили сторонні пасажири.

Якщо собака має розміри, які не дозволяють використовувати контейнер, вона зобов’язана бути в наморднику і з повідком, а її переміщення по вагону обмежена.

Як перевезти літаком

Даний вид перевезень має як загальні для будь-якого літака, так і місцеві правила авіакомпаній. Це досить значний перелік дій, які повинен виконати власник.

Нагадаємо можливу послідовність:

 1. Перевірити, чи не входить ваш вихованець в список тварин, заборонених для переміщення на літаку.
 2. Визначте вагу тварини. Як правило, вихованець до 8 кг може бути взятий в салон. Більше – тільки в багажне відділення (але не більше 50 кг).
 3. Попереднє повідомте авіакомпанію про майбутнє перевезення тварини (за 36 – 48 годин).
 4. Перевірте справність контейнера, відповідність його стандартам і наявність сертифіката на перевезення.
 5. У ветеринарному пункті аеропорту отримаєте міжнародний сертифікат на тварину.
 6. Перед польотом зверніться до стійки реєстрації з повним пакетом документів на вихованця.
 7. Розмістіть тварина в літаку, згідно з правилами та вимогами персоналу авіакомпанії.

Зверніть увагу, що перевірка документів буде здійснена і по прибуттю на місце (у Польщі). При цьому правила ЄС / РП будуть перевірені саме тут, а при відправленні перевіряють виконання українських норм.

Реєстрація собаки та кішки в Польщі

Важливим є й етап розміщення тварини в Польщі. В деяких випадках потрібна спеціальна реєстрація. Розглянемо декілька типових ситуацій.

Короткострокове перебування

Якщо поїздка займає до 90 днів, то реєстрація не потрібна. Однак пам’ятайте, що термін дії міжнародного сертифіката всього 3 дні. Для виїзду оновити документ в місцевих ветеринарних службах.

Собаки та інші тварини, що виходять на вулицю

Такі вихованці при тривалому перебуванні зобов’язані бути зареєстровані. Що стосується собак, то відбувається це в Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, представництво якого є в кожному місті або найближчому центрі.

Собачці, при наявності чіпа безкоштовно видадуть бирку на ошийник. З цього моменту вважається, що реєстрація завершена. Відсутність бирки загрожує штрафом у 150 злотих.

Якщо вихованець породистий, має родоводу, то ситуація дещо відрізняється. У цьому випадку реєстрація повинна проводитися в спеціальній організації — Związek kinologiczny, членство в якій обійдеться в 70 злотих на рік.

Домашні кішки

Кішки, не відвідують вулицю, можуть обійтися без реєстрації. Штраф за це не покладено, однак якщо тварина вже заведена в РП, а не привезено з батьківщини, то оформити йому паспорт рекомендується. Без нього можуть бути проблеми зі зверненням до ветеринарів.

Ще одна побутової рада. При оренді житла заздалегідь з’ясовуйте можливість вселення з твариною. Причому робіть це не тільки на рівні власника (орендодавця), але і всього будинку, оскільки іноді правила спільноти можуть диктувати ті чи інші умови. Бажано закріпити ці дані в договорі оренди.

Коротко як вивезти тварину за кордон

В якості висновку ще раз коротко пройдемося по плану перевезення домашнього вихованця з України в Польщу:

 1. Чіпування, оформлення документів, щеплення, аналізи.
 2. Визначення способу поїздки, і правил для вибраного методу.
 3. Купівля квитків (при необхідності).
 4. Отримання міжнародного сертифікату при виїзді.
 5. Перетин кордону.
 6. Поїздка.
 7. Реєстрація за місцем прибуття (якщо потрібно).

Залиште цей короткий список перед очима, і звіряйтеся з ним на кожному етапі. Якщо забудуться деталі, перейдіть по тексту вгору, і ще раз ознайомитися з усіма нюансами.

Правила ввезення тварини до ЄС та які документи потрібні: Відео

Також по темі: