Зателефонувати, відправити повідомлення і використовувати інший спосіб особистої комунікації сьогодні не проблема. Однак деколи потрібно більш «матеріальний» зв’язок — відправити потрібно ті чи інші речі. Це може бути покупка, зроблена в Польщі, або речі, непотрібні більше з-за зміни сезону. Можуть виникнути й тисячу інших причин.
Доставлення посилки з Польщі: тарифи, скільки йде
Розглянемо найпопулярніші способи відправлення посилок у 2025 році. Ми не претендуємо на зазначення всіх наявних методів, але найбільш популярні для українців на момент публікації будуть включені в огляд.
Через те, що ціни сильно залежать від розміру, ваги та інших параметрів візьмемо якусь умовну посилку:
- Розмір: 40х30х40 см.
- Вага: 4,5 кг.
- Заявлена вартість: ціну призначимо не більше 150 євро, щоб не виплачувати додаткові збори та не змусити оплачувати їх при отриманні.
- Пункт відправлення: Варшава.
- Пункт отримання: Київ.
Саме для такого усередненого відправлення і будемо розраховувати варіанти вартості.
Ін-тайм
Це транспортна компанія, яка крім перевезень великогабаритних вантажів займається доставленням документів і посилок. Працює по всій території України, а також у більшості країн світу. Забрати посилку можна в одному з безлічі українських представництв або замовити кур’єра до будинку (офісу).
Аналогічно і з відправленням, однак прилеглих пунктів у Польщі не так багато, і іноді виклик кур’єра для посилання безальтернативний, і, відповідно, вимагає додаткової оплати.
Орієнтовні ціни без урахування кур’єрської доставки:
Автомобільний транспорт (6 днів) | 1 957 грн. |
Авіа доставлення (4 дні) | 3 899 грн. |
Тут і далі необхідно розуміти, що допустимі параметри ваги та вартості, що не підлягають декларуванню та сплаті мит, такі ж, як і для інших випадків ввезення товарів у країну. При необхідності, транспортні компанії допоможуть з оформленням документів, зрозуміло, за окрему вартість.
Meest Express
Львівська транспортна компанія Міст Експресс. Велика кількість представництв по Україні. Відправка міжнародних посилок здійснюється тільки через кур’єра, який:
- Приймає посилку в роздрукованому вигляді.
- Звіряє номенклатуру.
- Проводить зважування.
- Запечатує посилку в присутності клієнта.
- Складає необхідні документи.
- Попереджає про можливість розкриття посилки на митниці.
- Відправляє замовлення.
Максимальна вага – 30 кг. Термін доставлення: 7 – 10 днів. Орієнтовна вартість – 44 євро.
Крім заборонених законом для ввезення речей, компанія відмовляє у пересиланні:
- Продуктів харчування.
- Ліків та наркотичних засобів.
- Алкоголю.
- Сигарет.
- Продукції аморального змісту.
- Дорогоцінні метали.
- Газові запальнички.
- Насіння і саджанці.
DHL
Один з найбільших світових холдингів в галузі вантажоперевезень – DHL працює і на розглянутому напрямку. Однак якщо всередині Польщі або між країнами ЄС тарифи хоч якось схожі на людські, то для відправки на українську адресу доведеться заплатити 170 — 300 євро.
Вважаємо, що для нашого огляду цієї інформації достатньо, але якщо когось все ж зацікавив даний перевізник, подивитися подробиці можна на польському сайті оператора.
Poczta Polska
Мова йде про польський національний поштовий оператор. Через доступність відділень і досить комфортних цін, даний спосіб користується великою популярністю.
Спеціально для розглянутих випадків введена послуга «Україна ПЛЮС». Вона дещо знижує ціну щодо міжнародних доставок тієї ж пошти, хоч це і невелика економія. Однак послуга пропонує ряд інших зручностей:
- Посилка до 20 кг.
- Максимальна заявлена вартість – 400 злотих.
- Гарантовані строки доставлення (в нашому випадку – 6 днів).
- Онлайн-сервіс з оформлення етикетки, в т. ч. на кирилиці.
- Відстеження шляху посилки через інтернет.
Вартість відправлення посилки до 5 кг (Варшава – Київ) – 49 злотих (близько 12 євро за курсом на момент написання статті).
Далі представлені розцінки в таблиці:
Маса | Оплата (zl brutto) |
---|---|
До 5 кг | 49 |
Від 5 до 10 кг | 59 |
Від 10 до 15 кг | 69 |
Від 15 до 20 кг | 79 |
У оператора так само досить широкий список неприйнятних до відправлення речей. Відправлення здійснюється через одну з численних відділень польської Пошти або шляхом виклику кур’єра. Доставлення може бути здійснене в одне з українських відділень або «до дверей» через кур’єрську службу.
Pocztex EMS
Це так само міжнародна кур’єрська доставка. Однак на відміну від DHL, EMS співпрацює практично з усіма національними поштовими службами країн перебування. У Польщі – це вже згадана Poczta Polska.
EMS використовує відділення та ресурси пошти – приймає і відправляє з допомогою співробітників Poczta Polska, а значить в змозі тримати вигідні ціни.
У чому відмінності від самої Poczta Polska і її послуги «Україна ПЛЮС»:
- Доставлення здійснюється швидше (заявлено про 1 – 4 дні).
- Вантаж не страхується, а відшкодовується вартість у разі втрати фіксована (в нашому випадку до 5 кг – $66,15).
- Відстеження через Укрпошту.
Доставити нашу посилку буде коштувати 156 злотих (близько 36 євро).
Як відправити посилку з Польщі в Україну через Міст Експрес
Meest Paczka do Ukrainy — це досить цікава система, яка пропонує кілька різних способів пересилання, при різних умовах і вартості. Саме тому ми вирішили розібрати її окремо і більш детально.
Партнерами в РП є:
- Poczta Polska.
- RUCH.
- GLS.
- EPAKA.
Використовуючи інфраструктуру партнерів, Meest Paczka do Ukrainy і формує свої пропозиції. Подивимося, як відправити посилку покроково.
Крок 1. Уточнюємо вартість пересилки
Заходимо на сайт оператора. Можна вибрати російську, українську або польську мови. На першій же сторінці бачимо форму, в якій всього три параметри: пункти відправлення / призначення і вага. Вводимо наші:
Як результат бачимо пропозиції по всім можливим варіантам. З цінами та термінами. У нас це:
Партнер | Строк, дні | Вартість, zł |
---|---|---|
Poczta Polska | 6 — 11 | 49 |
RUCH | 7 — 14 | 29 |
GLS | 4 — 8 | 45 |
EPAKA | 5 — 10 | 65 |
Для нашої посилки найвигіднішим є посилання через RUSH. Цей спосіб далі й будемо розглядати докладно.
Крок 2. Заповнюємо інформацію
Нагадаємо, що RUSH в Польщі – це найбільша система «газетних кіосків». Крім іншого, партнерство з мережею підвищує доступність використання Meest Paczka do Ukrainy, т. я. завжди досить просто знайти найближчий пункт приймання посилок.
Але спочатку необхідно внести дані онлайн. На сторінці з результатами пошуку, яка у нас вже відкрита, натискаємо «надіслати посилку» в полі RUSH. Наступний екран – заповнити дані.
- Блок 1: Тип відправника і посилки. Заповнюємо (вибираємо):
- Фізична особа.
- Принтер відсутній.
- Тип посилки: подарунок.
- Блок 2: Дані відправника одержувача. Заповнюємо необхідні параметри. Зверніть увагу на точність заповнення. Помилка може призвести до втрати посилки або значного збільшення термінів доставлення.
- Блок 3: Спосіб доставлення. У цьому блоці можна вибрати доставляння до будинку або до одного з відділень. Причому відділення можуть бути як самого MeestExpress, так і Нова Пошта. Тут надається можливість вибрати пункт видачі, в т. ч. і з використанням гугл-карти. Вибираємо найбільш цікавий нам.
- Блок 4: Митна декларація. Необхідно надати точний опис вкладення. Всі речі, кількість, вага, вартість. Вводимо наші дані.
- Блок 5: Згоди на обробку.Відповідно до вимог закону потрібно поставити «галочки» в знак згоди та підтвердження деяких аспектів. Їх чотири – поставити доведеться все. Натискаємо «Вперед».
Крок 3. Перевіряємо інформацію
Ще раз нагадаємо, що точність заповнення адреси та параметрів посилки вкрай важлива. Помилки можуть призвести й до неправильного відправлення, і до додаткових витрат. Тому на даному етапі надається можливість ще раз перевірити всі внесені відомості та скоригувати їх у разі необхідності.
Якщо все вірно, натискаємо «Оплатити замовлення».
Крок 4. Оплата
Наша вартість 29 злотих. Додаткових витрат немає. Пропонується оплатити тут же, з використанням банківської картки, системи BLIK та інших способів.
Крок 5. Посилання посилки
Після оплати було запропоновано видрукувати готову квитанцію, проте принтер у нас відсутній. Буде сформовано ідентифікатор посилки, які необхідно обов’язково запам’ятати (записати, зберегти).
З ідентифікатором і посилкою вирушаємо у вибраний раніше пункт. Після перевірки номера і факту оплати оператор перевірить відправлення і зробить необхідні дії для пересилання. У тому числі видрукує квитанцю. Ймовірно, за друк доведеться доплатити невелику суму.
Крок 6. Відстеження
Дізнатися статус відправлення можна через відповідний сервіс. Щоб відстежити посилку досить зайти на будь-яку сторінку сайту і ввести параметри ідентифікатора в верхній частині сайту.
Відкриється інформація з результатами – де саме знаходиться посилка в даний момент.
Крок 7. Отримання
Спосіб доставлення так само був вказаний заздалегідь. Відповідно, при використанні кур’єрської служби посилку потрібно чекати на вибрану адресу. При виборі на користь пункту видачі або почтомата – звертатися в ці місця.
Зверніть увагу, термін доставлення позначено не точною кількістю днів, а періодом. Якщо одержувач не може перебувати вдома постійно протягом декількох днів, краще доставляти посилку в пункт видачі. Так не доведеться платити за кур’єра, а забрати надходження можна в будь-який момент.
Скарги
У випадку непередбачуваних обставин – втрата або псування посилки – потрібно подати скаргу. Надається вона письмово на ім’я (юридичної особи) «MEEST POLSKA Sp. z o.o., ul. Transportowców 5, 39-200 Dębica».
Надіслати претензію можна електронною поштою info@paczkadoukrainy.pl або через сторінку контактів. У скарзі обов’язково повинно бути зазначено:
- ПІБ та контактні дані заявника (включаючи електронну пошту).
- Опис проблеми.
- Вимоги.
На розгляд скарги виділяється 30 днів.