Меню Закрити

Що потрібно знати студентам про стипендії в Prague Education Center

Вступ до чеського ВНЗ можна істотно полегшити, якщо заздалегідь записатися на підготовчі курси до авторитетного і перевіреного навчального закладу. Однією з таких шкіл є Prague Education Center. Тут можна отримати знання, які знадобляться для проходження вступних іспитів і тесту з чеської мови. Величезною перевагою є стипендії для студентів PEC у 2024 році, розраховувати на які можуть усі без винятку кандидати.

Стипендія від PEC

Що собою являє PEC

Празький Освітній Центр є одним з найбільших навчальних закладів у Чехії, де проходять комплексну підготовку абітурієнти чеських вишів. Завдяки отриманим знанням, іноземні кандидати успішно проходять усі вступні випробування, включаючи перевірку рівня володіння державною мовою країни.

Центр має у своєму розпорядженні трьома корпусами в декількох містах:

 • Прага;
 • Ліберець;
 • Брно.

Виникло навчальний заклад з мовної школи, яка була переорієнтована на професійну підготовку студентів. Сьогодні тут працює згуртована команда однодумців і професіоналів, які мають досвід роботи з учнями з-за кордону.

Кілька фактів про центр:

 • офіційно зареєстрований в Міносвіти Чехії;
 • викладання ведеться на підставі власної методики;
 • приймає держіспити по всім рівням володіння мовою;
 • гарантує повернення витрачених на навчання коштів, якщо студент не надходить у ВНЗ;
 • надає всебічну підтримку учням та випускникам;

В школі щорічно навчається близько 500 осіб, які проходять підготовку для вступу до 26 університетів країни. Центр має 12-річний досвід роботи з іноземними студентами та 10-річний стаж викладання за програмою літньої школи.

Конкурс грантів

Учні Празького центру можуть взяти участь у конкурсі грантів. Основна його мета – це розвиток інтелектуальних і творчих здібностей школярів і надання шансу іноземним абітурієнтам отримати вища освіта в європейській державі безкоштовно.

Складається конкурс з двох етапів:

 • 1 тур – творче завдання, що передбачає написання есе на тему, яку учасник обирає на свій розсуд з запропонованого списку;
 • 2 тур – завдання, що має формат відеоблогу.

Перша частина конкурсу проходить в кінці року, а результати оголошуються на початку наступного. Другий тур у 2018 році пройшов з 25 січня по 20 лютого. Імена переможців стали відомі 1 березня.

Ідея проведення даного змагання серед школярів належить Празькому Освітньому Центру, який одночасно є і спонсором заходу. Активну участь в організаційному процесі бере кілька державних університетів країни та освітніх організацій Чехії.

Як стати учасником конкурсу грантів

Учасниками проєкту можуть стати молоді люди, які хочуть отримати диплом про вищу освіту в одному з чеських вишів. Кожен кандидат може виграти на конкурсній основі, використовуючи лише власні знання, можливість вчитися в університеті Чехії безкоштовно або зі знижкою 50%.

Сьогодні подати заявку на участь можуть:

 • учні гімназій, шкіл, ліцеїв та інших середніх навчальних закладів, які закінчують отримання повної середньої освіти в проміжку з 2018 по 2024 рік.
 • студенти коледжів, технікумів та інших спеціальних навчальних закладів, які отримують диплом у 2024 та наступному році.

Слідкувати за новинами конкурсу можна на офіційних сторінках Центру в Однокласників, Facebook, VKontakte чи на Telegram-каналі. Кандидату необхідно заповнити анкету, вказати в ній адресу електронної пошти (обов’язкова вимога) і виконати завдання першого туру. Переможці отримають завдання другого етапу на вказану пошту.

Хід проведення конкурсу

Щоб заявка потрапила на розгляд комісії, необхідно виконати нескладні вимоги:

 • правильно заповнити анкету;
 • вказати адресу пошти;
 • виконати творче завдання.

Роботи учнів 9-х та 10-11-х класів оцінюються окремо. До складу комісії, яка визначає переможців, входять:

 • наукові співробітники та викладачі чеських університетів (психологи, соціологи, мистецтвознавці, філологи, математики та інші);
 • викладачі Празького Освітнього Центру;
 • представники адміністрації Центру;
 • студенти-старшокурсники вишів Чехії.

Оцінка проводиться анонімно. Роботі присвоюється порядковий номер, а вся інформація про її автора зберігається в секреті до закінчення туру. Критерії оцінки:

 • відповідність обраній темі;
 • практичність і реалістичність ідеї;
 • новаторство та актуальність процесу досягнення мети, поставленої у темі завдання;
 • превалювання позитивних цінностей;
 • кмітливість автора.

Переможці конкурсу отримують повідомлення на адресу зазначеної електронної пошти. Всі призи виплачуються у вигляді оплати рахунку за проходження курсу навчання. Знижка для переможців першого етапу доступна відразу після підписання договору. Для цього потрібно надати наступні дані:

 • прізвище, ім’я;
 • e-mail.

Отримати приз у грошовому еквіваленті неможливо. Щоб скористатися знижкою, учаснику необхідно заявити про своє бажання за записи на навчальну програму. Використовувати бонус можна тільки в ході цього навчального року або наступного, і тільки навчаючись в Празькому Центрі. Дані кошти не розраховані на покриття витрат за харчування, проживання, транспорт, оформлення візи. Витратити їх можна тільки на навчання.

Якщо в конкурсі переможе кандидат, який вже підписав контракт з Центром і сплатив повну вартість послуг або її частину, він отримає компенсацію цих коштів протягом 30 діб після того, як будуть оголошені результати конкурсу.

Перший етап

У першому турі учасникам належить виконати два завдання:

 1. Заповнити анкету. У ній слід вказати точні відомості про себе. В іншому випадку автор роботи буде дискваліфікований змагання, незалежно від того, на якому етапі він буде знаходитися.
 2. Написати есе на тему, список яких буде зазначено на сайті Центру. Необхідно вибрати тільки одну тему і написати по ній тільки одну роботу. Об’єм: 2 сторінки (формат А4) з одинарним міжрядковим відстанню і шрифтом 12 пт.

Мова написання: чеська, англійська, російська. Виняток зроблено жителям України, які можуть подати роботу українською мовою. Вибір мови не впливає на оцінку.

Есе повинно мати форму комплексного викладу з обґрунтованими висновками. Виконати роботу потрібно самостійно, співавторство є порушенням правил. Всі подані викладу доопрацювання не підлягають. Не допускається:

 • переписування статей з енциклопедій, словників і довідників;
 • стереотипні рішення задачі, з яких випливають формулювання типу «кожен знає…», «всі ми повинні любити природу…» та інші;
 • збільшення обсягу за рахунок пропозицій, не несуть в собі ніякого сенсу (так званої «води»).

Даний етап проводиться заочно. За його результатами визначається 50 переможців.

Другий тур

Цей етап конкурсантам також належить пройти в заочній формі. Завдання кожен з тих, хто пройшов далі, отримує на свою електронну пошту, яку він писав у анкеті. Заповнювати ще раз бланк заявки, необхідності немає. Якщо ви стали переможцем першого туру, але не отримали завдання другого, організатори конкурсу просять перевірити папку «Спам» і тільки потім зв’язуватися з адміністрацією Центру.

Важливо! На реалізацію другого етапу конкурсу в розпорядженні учасників є всього 6 годин. Ні перенесення дати виконання завдання, ні додатковий час на його виконання не передбачено.

Кожному учаснику належить виконати онлайн-завдання у вигляді тесту, який він в індивідуальному порядку отримає на свою пошту. Переможці цього етапу є переможцями всього конкурсу та отримують перелічені нижче гранти та призи. Оцінювання другого етапу проводиться тією ж комісією, про яку йшла мова раніше на підставі тих же критеріїв.

Які нагороди чекають переможців

Які нагороди чекають переможців

Всі переможці конкурсу отримують винагороду за свою працю і старання. Учні 11 класів в якості призу отримують:

 • 1 і 2 місце – навчання в Празі, Лібереці або Брно на безоплатній основі на мовних курсах. Тривалість курсу обирає переможець (1 семестр або 1 рік);
 • 3, 4 і 5 місце – навчання на мовних курсах протягом одного року або семестру зі знижкою 50%.

Для учнів 9 класів передбачені такі нагороди:

 • 1 місце – навчання у літній школі Празького Центру на безкоштовній основі;
 • 2 місце – навчання у літній школі зі знижкою в 50%;
 • 3 місце – безкоштовне участь у програмі «Канікули в Чехії» (учень може вибрати зимові, весняні чи осінні канікули на свій розсуд).

Всі 50 переможців першого туру отримують від організаторів 100 євро знижки на будь-яку обрану ними програму школи.

Можливість отримання стипендії

Учні річних курсів в одному з філіалів Празької школи мають можливість отримати стипендію, якщо будуть надходити в один з таких ВНЗ:

Університет Факультет Розмір стипендії у кронах Розмір стипендії в євро (приблизно)
Карлів університет 1-й, 2-й, 3-й медичний
Соціальних наук
Юридичний
7000 273
Масаріков університет Економічний
Медичний
Соціальних наук
Юридичний
5000 195
Вища школа економіки Інформатики та статистики 5000 195
Технічний університет ( Прага) Будівельний
Архітектури
6000 234
Технічний університет ( Брно) Красних мистецтв
Архітектури
5000 195

Виплата проводиться 1 раз при дотриманні наступних умов:

 1. Навчання проходить чеською мовою на одному з перерахованих факультетів на ступінь бакалавра або магістра.
 2. Учень успішно закінчив перший семестр 1-го курсу.

Право на отримання стипендії має кожен студент, який виконав встановлені вимоги.

Що робити, якщо виникнуть питання

Щоб отримати відповіді на питання, які можуть з’явитися у бажаючих стати учнями Празького Центру, необхідно зв’язатися з PEC наступними способами:

 • Телефони: (+420) 222-511-155 (Чехія), (+7499) 380-75-40 (Росія), (+38) 044-379-3130 (Україна), (+7 727) 312-26-43 (Казахстан);
 • WhatsApp/Viber/Telegram: (+420)774-358-341;
 • Skype: PragueEducationCenter;
 • Електронна пошта: info@pec.cz;
 • Адреса головного офісу: Štěpánská 633/49, Ргаһа 1, 110 00.

Бажаючі можуть надіслати запитання, заповнивши спеціальну форму на сайті школи.

Щоб стати студентом школи, необхідно відправити запит на її сайті. Зробити це можуть і ті, хто вже визначився з напрямом навчання, так і ті, хто ще стоїть перед вибором.

З усіх питань, що стосуються участі в конкурсі грантів можна звертатися за номером (+420) 774-358-341 або писати на пошту granty@pec.cz. Новини по даному заходу завжди доступні в соціальних мережах або на каналі Центру в Telegram. Вся інформація про стипендії та гранти міститься на офіційному сайті PEC.

Висновки

Підготовка до вступу в чеський університет – відповідальна і важлива подія в житті абітурієнтів. Але якщо правильно підійти до цього питання, можна суттєво збільшити шанси на позитивний результат справи та отримати деякі переваги. Відмінним рішенням стане Празький Освітній Центр, де можна не тільки вивчити чеську мову, але і підтягнути знання зі спеціальних предметів. Центр має три офіси – у Брно, Лібереці та Празі.

Учні школи можуть претендувати на отримання гранту або стипендії. Взяти участь у творчому конкурсі, вони можуть виграти знижку на мовні курси або пройти навчання безкоштовно. При вступі в певні університети Чеської республіки можна претендувати на разову виплату, сума якої коливається від 5 до 7 тисяч чеських крон.

Стипендії студентам: Відео

Також по темі: