Меню Закрити

Як пройти реєстрацію на міжнародний рейс в аеропорту

Літо, відпустка, краса! Ви вже вибрали місце для відпочинку, купили квиток на літак і… розгубилися. Мало того, що перший політ завжди викликає певний мандраж, так ще з усіх боків досвідчені мандрівники товкмачать про якусь реєстрацію на рейс. «Не забудь пройти реєстрацію, а то не пустять в літак!», «Приїжджай раніше, щоб не спізнитися!»,  — сиплються повчання. Погодьтеся, є від чого рознервувався. Якщо ви летите вперше або робили це так давно, що все забули, глибоко вдихніть, розслабтеся, а ми постараємося спокійно і у всіх подробицях розповісти про те, що ж таке реєстрація на рейс і як її пройти у 2025 році. Ви побачите, що все зовсім нескладно, хоч деякі моменти і варто знати заздалегідь.

Як можна проходити реєстрацію на рейс літака

Насамперед коротко розглянемо можливі способи реєстрацій. Це обов’язкова процедура і обійтися без неї навряд чи вдасться. Більше того, потрібно точно розуміти, що куплений раніше квиток, попри те, що за нього заплачено, не є підставою для пропуску на борт.
Реєстрація на рейс – це кілька нескладних процедур, результатом яких стане отримання пасажиром посадкового талона. Саме цей документ (талон) і є «перепусткою» у літак. Інші часто використовувані терміни, що позначають реєстрацію на рейс: чекінг, check in, а також нерідко застосовується і похідний жаргонізм «зачекініться».

Самостійна процедура

Самостійна процедура реєстрації на рейсСпособи самостійної реєстрації набирають все більшу популярність. Мова йде про використання спеціальних мобільних додатків, особливих розділів сайтів авіакомпаній і терміналів в аеропортах.

У цих способів є свої переваги і недоліки. Зокрема, їх поширеність поки далека від 100%.

Через стійки реєстрації в аеропорті

Це звичний, добре знайомий з фільмів та книг, класичний спосіб реєстрації. Саме йому і буде присвячений весь подальший матеріал.

Загалом, процес реєстрації на рейс дуже простий: приїхати в аеропорт ➠ знайти свою стійку ➠ пройти необхідні заходи ➠ отримати посадковий талон ➠ здійснити посадку в салон.

Проте на кожному з цих етапів вас можуть підстерігати невеликі незручності, які, без необхідних знань, можуть перерости у великі проблеми. Про всі деталі й поговоримо далі.

За скільки годин починається і закінчується реєстрація

Цей параметр залежить і від конкретного рейсу, і від авіакомпанії, і від аеропорту. Тому ми будемо говорити про узагальнених даних, про те, як відбувається в більшості випадків, але конкретні дані саме вашого рейсу треба подивитися на сайті перевізника.

Як правило, початок реєстрації:

  • На міжнародний рейс: за три години до вильоту.
  • На внутрішній рейс: за дві години до відправлення.
  • На чартерний рейс: даний тип не впливає на час початку реєстрації. Чартерні рейси підкоряються двом попереднім правилам.

Нагадаємо, що онлайн-реєстрація відкривається значно раніше: через 24 – 36 годин, а закінчується за 2 години до посадки. Доступ до реєстрації через термінал, може бути відкритий за 12 годин.

Як правильно пройти реєстрацію на рейс в аеропорту: покрокова інструкція

Отже, початок реєстрації на стійці починається в більшості випадків за 2-3 години до вильоту. Приблизно за такий же час і варто прибути в аеропорт.

Крок 1. Пошук стійки реєстрації на табло за номером рейсу

Велике центральне або невеликі додаткові табло – значення не має. Всі вони демонструють однакову інформацію. Ваша мета – знайти свій рейс, побачити чи розпочата реєстрація та дізнатися номер стійки.
Шукайте свій рейс саме за номером (індексом). Ні місце, ні час відправлення не можуть бути ідеальними ідентифікаторами – в перший можуть відправлятися кілька рейсів поспіль, а друге може бути змінено.

Інформація, яку найчастіше можна побачити на табло:

  • Airline – авіакомпанія-перевізник.
  • Flight – номер рейсу (саме він є головним ідентифікатором!).
  • Departure – пункт призначення (куди ви летите).
  • Scheduled – час вильоту (на жаль, нерідко цей параметр може бути змінений).
  • Counters – номер стійки реєстрації (ось він шуканий параметр!).
  • Gate – номер виходу. Часто його називають американизмом «гейт» — в будь-якому випадку, це номер виходу на посадку.
  • Status – статус вашого рейсу на даний момент.

Пошук стійки реєстрації на табло за номером рейсу

Статус – дуже важливий параметр. Як правило, він виділений на табло кольором. Саме статус дозволяє дізнатися чи почалася вже реєстрація, не запізнився пасажир. Можуть позначатися різними термінами:

Варіанти написання Значення Дії
Сһеск-in, Open, Сһеск-in open Реєстрація розпочата та проводиться в даний час. Вирушайте до стійки, зазначеної на табло (Counters).
Поле статусу порожньо або вказано час початку реєстрації: «Open NN:NN» або «Реєстрація в NN:NN», можливі варіанти «On time» або «За розкладом» Реєстрація ще не розпочато. При позначенні часу (NN:NN) стійки запрацюють у зазначений момент. Краще знайти свою стійку, якщо її номер вказаний. Коли розпочнеться реєстрація, не доведеться витрачати час на пошук.
«Delayed» або «Затриманий» Не найприємніший статус – означає, що ваш рейс затримується. Нерідко вказується до якого часу: «Затриманий до NN:NN». Це новий час вильоту – реєстрація розпочнеться раніше! Знайти стійку і чекати. Вибору особливого немає. Вплинути на затримку пасажир не може, однак треба знати права при затримці рейсу. А в деяких випадках можна отримати компенсацію за затримку.
«Cancelled» або «Скасовано» Так, буває і таке – ваш рейс скасовано. Негайно знайдіть представника авіакомпанії, щоб уточнити подальші дії. Вам може бути запропоновано альтернативний рейс або інші способи виправлення ситуації і компенсації незручностей.
«Boarding», «Check-in closed», «Посадка», «Реєстрація завершена» З рейсом все в порядку. Проблеми у вас – ви запізнилися! Якщо розпочата посадка, то реєстрація може бути більше неможлива. Негайно знайдіть представників компанії-перевізника. Можливо, вони зможуть знайти якісь варіанти.
«Gate Closed», «Посадка закінчена» Літак закрив двері і готується до відправлення. Реєстрація давно закінчилася, тепер вже завершена і посадка в салон. Ідіть додому! Або в касу за новим авіаквитком. Нехай це стане неприємним, але уроком.

На деяких табло присутнє поле «Remark» — це якесь примітка. Іноді саме в ньому пишуть час початку реєстрації.

Крок 2. Порядок проходження реєстрації пасажирів

Реєстрація розпочато. Стійка знайдено. Не слухайте тих, хто буде розповідати про необхідність бігти до представника компанії на стійці та віддавати їй документи. У більшості випадків спочатку треба стати в чергу до цієї самої стійці.

Чим популярніший напрям, тим більше буде чергу. Це ще один привід приїхати в аеропорт заздалегідь. Але рано чи пізно підійде ваша черга. Подальший алгоритм дій:

Порядок проходження реєстрації пасажирів

  1. Пред’являються на стійці закордонний паспорт і квиток (в деяких випадках при наявності електронного тікета можна обійтися тільки паспортом, але все ж краще мати роздруківку).
  2. Проводиться реєстрація, у т. ч. купуються або замовляються додаткові послуги, н-р: супровід дитини в літаку, якщо він летить без батьків.
  3. Далі проходить оформлення і здача багажу.
  4. Виходить посадковий талон.

На цьому реєстрація завершена. Але не думайте, що можете відправлятися в салон літака – до цього вас ще трохи потурбуют представники інших служб.

Крок 3. Багаж, митниця, прикордонники

Підемо від простого до складного. Якщо у вас немає ні полірування, ні ручної поклажі – переходьте до наступного етапу. Вас все описане на даному кроці не стосується.
Якщо є тільки ручна поклажа – те, що можна взяти з собою в салон – можете вчинити аналогічно. Однак якщо ви недосвідчений поки мандрівник, то обов’язково дізнайтеся, що таке ручна поклажа, який її граничний вагу і розмір, і що заборонено проносити на борт. Без подібних знань можна потрапити в неприємну ситуацію або зовсім бути не допущені в літак.

Подальше залежить від типу рейсу: внутрішній або міжнародний. З першими легше – після реєстрації перевіряють документи і проведуть передпольотний огляд. При міжнародних додадуться ще митний і прикордонний контроль.

як проходить реєстрація в аеропорту

Є тут свої нюанси. Місце (стійки) реєстрації, контролю та оформлення багажу можуть перебувати в одному місці або поруч, але можуть розташовуватися і в зовсім різних частинах терміналу. Цей момент потрібно уточнити заздалегідь.

Отже, при наявності багажу він надається на огляд. Результатом огляду стає реєстрація габаритних характеристик і відправлення багажу на літак. На руки пасажир отримує бірки для багажу, на яких потрібно зупинитися трохи докладніше.

При інших типах реєстрацій (наприклад, онлайн) одночасно з посадковим талоном може бути роздрукована і бірка для багажу. Тобто якийсь лист з інформацією, яку треба закріпити на валізі. При реєстрації в аеропорту, такі ідентифікатори, швидше за все, нанесуть на багаж співробітники авіакомпанії, що здійснюють перевірку. Бірки ж, які пасажир отримає на руки, залишаються у нього – це документи, що допомагають швидше відшукати свої речі в аеропорту прильоту.
При перельоті стиковими рейсами (з пересадкою) з багажем нерідко трапляються різні плутанини. Уточніть заздалегідь наступні моменти:

  • Чи можна оформити отримання багажу в кінцевій точці прибуття? Наприклад, при перельоті Бориспіль – Амстердам і Париж – Нью-Йорк чи можна здати багаж в Борисполі, а отримати його вже в Нью-Йорку. Тоді вам не доведеться займатися отриманням і новою здачею речей в Амстердамі.
  • При перельоті в країни з різним кліматом, навпаки, уточніть чи можна отримати багаж «на стику», щоб переодягнутися відповідно до місцевої погоди.

При прямих рейсах подібні дії не актуальні.

Крок 4. Очікування посадки

Нерідко, оформивши всі необхідні документи, отримавши посадковий талон, багажні бірки, залишається деякий час до посадки. Куди йти після реєстрації? Зайняти час можна походом в Duty Free, відвідати кафе, інші магазини в аеропорту.

Перед цим бажано знайти свій гейт (gate) – вихід через який здійснюватиметься посадка на рейс. Далі можна зайнятися своїми справами, розташування виходу ви тепер знаєте.

Про посадці оголосять по гучномовцю і обов’язково покажуть на табло. Нагадаємо, статус зміниться на «Boarding», «Check-in closed», «Посадка» або «Реєстрація завершена». Зверніться до свого гейту.

Крок 5. Передпольотний огляд і посадка

Передпольотний огляд і посадкаЯк правило, проводиться після оголошення про посадку. Являє собою рамку металошукача і співробітників, які здійснюють особистий огляд. Можуть перевірити ручну поклажу, а в разі підозр провести більш ретельний огляд. Іноді тут так само можна перевірити і здати багаж.

Далі треба пройти до транспорту, який доставить вас до літака, якщо немає т. н. «рукави». Тут важливо розуміти, що вихід пасажирам на льотне поле категорично заборонено. Потрапити в салон можна виключно під’їхавши до літака на спеціальному транспорті.

Ви вже в салоні? Розташовуйтеся зручніше, і приємного вам польоту.

Реєстрація в аеропорту платна чи безкоштовна

Це окремие і дуже неоднозначне питання. Оплата за факт реєстрації зустрічається не завжди, однак є ситуації, коли без зайвих витрат можна не обійтися.
Зверніть увагу, що додаткові послуги, які можна придбати на стійці реєстрації можуть бути платними, але в даному випадку ми розглядаємо інші приклади.

Найбільш часто стягують кошти за реєстрацію на стійці лоукостерів. Спочатку заклавши у вартість квитка невисокі показники, потім авіакомпанії намагаються зібрати максимально можливу кількість коштів. Внутрішні законодавства країн СНД, як правило, забороняють стягувати плату за реєстрацію, тому найчастіше її беруть на закордонних рейсах.

На жаль, авіакомпанії знаходять вихід і з цих обмежень. Наприклад, стягують кошти, якщо не пройшли самостійно реєстрації. З точки зору законів вони нічого не порушують, але пасажир змушений розщедриться, причому на суму близько 25 євро.

Як не платити за реєстрацію або скоротити витрати

У кожного перевізника можуть бути свої правила. Ми наведемо узагальнену картину, але параметри часу і цін треба уточнити у конкретної авіакомпанії.

Більшість лоукостерів беруть кошти саме за факт реєстрації на стійці (або друк посадкового). Відповідно, уникнути зайвих витрат можна зареєструвавшись попередньо іншими способами.

Зачекинитися онлайн можна, як правило, через 24 – 36 годин до вильоту. До моменту початку реєстрації на стійці (за 2 – 3 години до рейсу) така операція або повністю безкоштовна, або значно дешевше (3 – 5 євро, при цьому вартість вже включені деякі послуги, наприклад, вибір місця в літаку). Відповідно, виконавши реєстрацію через інтернет та роздрукувавши посадочний талон самостійно, можна уникнути виплат.

Ще раз нагадаємо, що і вартість, і тимчасові інтервали у різних авіакомпаній можуть відрізнятися.

Wizzair Чекин. Як заощадити 30 € при онлайн реєстрації на рейс: Відео

Також по темі: