Щоб поїздка за кордон, з якою б метою вона не здійснювалася, була найбільш комфортною, краще заздалегідь розв’язати побутові питання. Наприклад, одна справа, коли по приїзді до Польщі українцю доводиться займатися пошуком готелю, і зовсім інша, коли номер вже зарезервовано. Мандрівникові досить під’їхати за відомою адресою і вселитися. Ми користувалися кількома подібними сервісами, де замовити готель можна самостійно і змогли вибрати найбільш оптимальний. Це сайт бронювання готелів Booking, який і хочемо порекомендувати всім, хто вирушають за кордон. Чим же хороший цей портал? Як бронювати готель на Букінгу? Постараємося детально відповісти на всі ці питання.
Переваги та недоліки
Вибираючи між аналогічними сервісами, ми звертали увагу на ряд факторів. На жаль, на інших порталах доводилося стикатися з відсутністю тієї чи іншої зручності, і тільки Букінг – сайт бронювання готелів мовою зміг задовольнити всім нашим запитам.
Перед тим, як забронювати готель на Букінг ми хотіли б розповісти вам про переваги сервісу:
- Велика база готелів, що збільшує можливість вибору.
- Наявність пропозицій в різних цінових групах – від самих економних хостелів у Польщі до супер фешенебельних номерів.
- Оновлення інформації про наявність номерів у режимі реального часу, що виключає випадки бронювання уже зайнятих місць.
- Підтвердження бронювання готелю для візи booking (якщо конкретна держава приймає цей тип документів – інформація про це є на сайтах консульств).
- Відсутня комісія booking.com для готелів, бо номери пропонуються за ціною самих готелів. Зазначена остаточна вартість.
- Гнучка система оплати. Це може бути й 100% передоплата, і мінімальна (вартість бронювання) з доплатою по приїзді.
- Зручна навігація порталу.
- Адекватні правила бронювання готелів на booking.
Безпечно бронювати готель через booking? Так, але при виборі економних і маловідомих готелів, слід бути гранично акуратним при оплаті кредитними картами. Клієнтам доведеться надати платіжну інформацію, яку можуть використовувати шахраї. У цих випадках не варто користуватися картами з великими сумами на них або значними кредитними можливостями.
Серед недоліків, мабуть, можна відзначити те, що сервіс не перевіряє повністю правдивість інформації про стан номерів, а використовує ту, що розміщують самі готелі. В результаті можуть бути представлені фотографії, зроблені відразу після будівлі готелю, які не показують реальний стан. Однак це недолік не конкретного сервісу, а всіх аналогічних порталів.
Розібравшись з перевагами та недоліками сервісу, слід з’ясувати, як бронювати готель на booking.com: покрокова інструкція представлена нижче.
Як замовити готель самостійно на booking.com
На головній сторінці сайту, перед початком вибору, можна встановити у верхньому правому куті найбільш зручні параметри: мова та валюту. Вибрати можна з більшості світових валют, а є й параметр «валюта готелю», тобто безпосередньо ті грошові одиниці, в яких доведеться оплачувати послуги.
Заповнення форми
Відразу ж на головній сторінці починається процес вибору. Подивимося, як забронювати на букінгу. Зліва вгорі розташована форма, в яку необхідно внести:
- назва географічного об’єкта (місто, місцевість тощо);
- дати в’їзду-виїзду;
- мета поїздки (вибирається між подорожжю і роботою);
- необхідну кількість номерів;
- кількість людей, у т. ч. дітей.
Зверніть увагу, чим раніше до фактичної поїздки проводиться вибір, тим більша кількість пропозицій і різних акцій, знижок та інших способів заощадити.
Після натискання кнопки «Перевірити ціни» здійснюється перехід на наступну сторінку. Якщо вказана локалізація дозволяє точно визначити необхідне місце, буде здійснено перехід до другої формі.
В іншому випадку буде запропоновано уточнити місцевість, вибравши з запропонованого списку. Для зручності пропонуються різні варіанти з використанням картки, точних адрес тощо
Результати пошуку
Наступна сторінка – це фактично вже результати Букінгу. Однак спочатку будуть представлені всі можливі варіанти, різних умов комфортабельності, розташування, цін.
Для уточнення деталей використовується форма зліва, як правильно бронювати готель на букінгу. По суті, це фільтр, за допомогою якого користувач обмежує пошук необхідними йому параметрами. Називається «Вибрати за критеріями» та включає можливості:
- «Ваш бюджет». Дозволяє визначити один або кілька цінових діапазонів. Вартість вказана за одну ніч. Щоб побачити всі пропозиції, можна поставити «галочки» у всіх пунктах або не заповнювати жодного.
- «Популярно». Тут пропонуються послуги, що користуються найбільшою популярністю. Це консолідовані дані з різних категорій, розташованих нижче.
- «Популярні види відпочинку». Додаткові послуги, пропоновані готелями в обраному районі. Це може бути сауна, фітнес і т. д.
- «Наявність місць». Галочка в даному фільтрі виключить з переліку готелі, в яких на обрані дати вже заброньовані всі номери.
- «Кількість зірок». Рейтинг готелю. Відповідно, чим він вище, тим більш комфортабельно пропозицію, але і вища ціна.
Саме рейтинг допоможе максимально знизити ризик від недобросовісних готельєрів – ймовірність того, що надана інформація не відповідає дійсності готелів з високим рейтингом (від 7-8 зірок) прагне до нуля. Вибирайте високий рейтинг, якщо ви ставите питанням «Чи небезпечно бронювати готель через booking?». - «Спеціальна пропозиція». Дієві на даний момент акції та знижки від готелів.
- «Цілодобова стійка». Можливість реєстрації (заїзду) в будь-який час, в т. ч. вночі.
- «Бронюйте з легкістю». Додаткові умови бронювання. Наприклад, можна бронювати на букінгу безкоштовно (мається на увазі без передоплати), необхідності мати кредитку або безкоштовно скасування броні.
- «Пляж». Відповідно, його наявність або відсутність.
- «Харчування». Входить у вартість харчування. Вибрати варіанти від сніданку до повного пансіону, а також для зовсім економних варіантів – наявність кухні для самостійного приготування їжі.
- «Пам’ятки». Будуть запропоновані пам’ятки обраній місцевості. Наприклад, для Кракова це може бути Вавельський замок або Базиліка Святої Марії.
- «Тип розміщення». Один з найважливіших параметрів – саме тут можна звузити пошук до хостела або, навпаки, дорогого готелю.
- «Тип ліжка». Вибирається між односпальним і двоспальним варіантами.
- «Оцінка за відгуками». Рейтинг, складений на підставі думки людей, які скористалися пропозицією. Слід звертати увагу не тільки на значення оцінки, але і на кількість тих, хто проголосував: рейтинг 9 при єдиному відклику може не показувати реальну картину.
- «Зручності». Додаткові параметри комфорту: наявність ресторану, Wi-Fi, басейну і т. п.
- «Популярні райони». Показуються відповідно до обраної місцевістю.
- «Зручності в номері». Наявність додаткових параметрів і послуг всередині номера (міні бар, кавоварка і т. д.).
- «Район». Обмеження пошуку обраними районами.
- «Мережа готелів». При виборі фешенебельного житла, можна вказати готелі конкретних мереж.
При заповненні фільтрів, результати пошуку оновлюються автоматично. Можна повертатися до попередніх даних, просто знімаючи певні «галочки». Також послідовність вибору відображається вгорі сторінки у вигляді посилань, натискаючи на які можна «відкочувати» результати вибору.
Додаткова інформація
У результатах пошуку, крім очевидної інформації, можна дізнатися і додаткову. Так при наведенні миші на адресу готелю, з’явиться спливаюча підказка з детальним описом місця розташування. При наведенні на рейтинг, стане доступна інформація про деталі оцінки.
Під блоком фільтрів розташована невелика карта. Кліком по ній відкривається великий варіант, на якому будуть відображені всі результати пошуку. Вибираючи будь-який з них, з’являється опис конкретного об’єкта.
Сторінка готелю
Метою пошуку повинен стати вибір готелів на booking.com конкретної пропозиції. Підібравши готель, натискаємо на його найменування і переходимо на відповідну сторінку.
Тут стає доступною велика кількість інформації: опис, фотографії, адресу (у т. ч. на карті), послуги, рейтинги, відгуки про booking.com – сайт бронювання готелів і т. д. Багато з параметрів відкриваються в додаткових вікнах.
Нижче опису готелю розташована таблиця зі вільними пропозиціями, короткої інформації про них, як зв’язатися з готелем через booking і ціна. Саме тут можна вибирати конкретний номер і замовити готель самостійно на booking, натисканням на кнопку «Я бронюю».
Дані для броні та оплати
Відкриється сторінка підтвердження. Перед тим, як забронювати готель booking.com необхідно ще раз ретельно перевірити всі дані. Якщо щось не влаштовує, слід повернутися на попередню сторінку. Якщо все правильно, заповнюються запропоновані поля: ПІБ, e-mail і т. д.
Вносити інформацію можна англійською мовою або мовою готелю. Однак написання ПІБ повинно повністю відповідати даним в закордонному паспорті, незалежно від обраної мови.
Тут же можна вибрати деякі додаткові послуги, пропоновані готелем: виклик таксі, зустріч в аеропорту і т. п.
Далі натискається кнопка «Продовжити». Щоб забронювати готель самостійно через booking на наступній сторінці вносяться дані про адресу туриста, додаткові контакти (за бажанням), вибирається тип зв’язку: телефон чи e-mail.
При виборі телефону, його номер повинен бути зазначений у відповідному полі. При виборі електронної пошти, телефон можна не вказувати, але написання e-mail потрібно ретельно перевірити – саме на нього прийде підтвердження бронювання.
Обов’язковою умовою для багатьох готелів є дані кредитної картки. Ці дані можуть знадобитися, навіть якщо потрібно забронювати готель на Букінгу без оплати, в якості додаткового ідентифікатора мандрівника. Якщо за умовами проживання обрана передоплата або платне бронювання, дані суми будуть списані з зазначеної картки.
Залишається тільки натиснути на кнопку «Завершити бронювання».
А ось так виглядає лист з підтвердженням бронювання готелю на сайті booking.com:
Сподіваємося, ми докладно розповіли, як бронювати на букінгу готелі. Користуватися послугами сервісу зовсім нескладно, а зручностей надається велика кількість. Варто заздалегідь подбати про свій комфорт, щоб відпочинок або робота не були затьмарені непотрібними клопотами.