Меню Закрити

Коледжі та гімназії Чехії: особливості та переваги

Коледжі та гімназії Чехії у 2024 році дають можливість отримати атестат зрілості, щоб потім надходити в місцеві Вузи нарівні з чеськими громадянами. Здобуваючи середню освіту, іноземний студент також зможе вивчити мову і адаптуватися до умов життя в новій країні.

Коледжі та гімназії Чехії

Що собою являє чеська система освіти

Навчання у Чехії з кожним роком тільки набирає популярність серед абітурієнтів з України і країн колишнього СНД. Дипломи та атестати, які видаються випускникам, визнаються в усьому світі. Незаперечним фактом на користь отримання освіти в Чеській республіці є можливість безкоштовного навчання у державних навчальних закладах.

Вартість навчання в деяких приватних гімназіях, коледжах і ВУЗах на порядок нижче, ніж в Україні. Також іноземці, які навчаються в Чехії, мають право на отримання дозволу на проживання в республіці. В період навчання студенти можуть проживати в комфортабельних гуртожитках, що значно скоротить фінансові витрати.

В основній школі діти навчаються до 9-го класу, отримують щось на зразок українського атестату. Далі кожен випускник обирає навчальний заклад на свій розсуд. Ті, хто бажають у майбутньому стати студентами Вузів, вибирають гімназію. У коледжі можна отримати не тільки середню освіту, але й професію. Також існують технічні школи, де можна підготуватися до вступу у відповідний вищий навчальний заклад.

Процес надходження

Перш за все, слід визначитися з навчальним закладом. В більшості випадків документи для зарахування можна подавати в електронному вигляді. Процедуру зарахування може передувати співбесіду або інтерв’ю по Скайпу. Можливо, доведеться особисто відвідати гімназію, щоб скласти вступні тести. Більш детальна інформація описана на офіційних сайтах навчальних закладів.

Також організовують навчання в Чехії для українців після 9 класу спеціальні агентства. Вибираючи гімназію або коледж, слід приділити час прочитання відгуків випускників. Бажано, щоб при закладі проводилися курси, що дозволяють підняти рівень володіння мовою.

Як вступити в коллежди Чехії

Іноземці мають право навчатися як у приватних, так і в державних гімназіях. Вступати в середній навчальний заклад Чехії можна і після закінчення першого курсу у себе на батьківщині. Особливо затребуваний переклад в чеський медичний коледж, тому що навчання в цьому закладі збільшує шанси на вступ у відповідний ВУЗ Чехії. Правда, в разі переведення студент втрачає один рік.

Документи

Подача документів в середні навчальні заклади Чехії здійснюється до 15 березня. Наказ про зарахування виходить по всій країні 22 квітня. Абітурієнту необхідно підготувати наступні документи:

  • заяву про вступ;
  • довідка про успішність за 8 клас частина 9 або копія свідоцтва про закінчення 9 класу;
  • нострифікація (підтвердження документа про освіту владою Чехії);
  • закордонний паспорт;
  • свідоцтво про відсутність судимостей;
  • дозвіл на перетин кордону.

Також потрібно оформити студентську візу. За дітьми до 18 років повинен наглядати опікун, з яким в обов’язковому порядку укладається договір, який додається до пакету документів.

Отримати середню освіту в Чехії може будь-який випускник 9 класу з України. Однак обов’язковою умовою є базові знання англійської, чеської, німецької або французької мови. Агентства, які виступають посередниками між абітурієнтами та навчальними закладами, що пропонують спеціальні підготовчі курси, що дозволяють удосконалити мовні навички. Такі заняття організовуються і безпосередньо освітніми установами Чехії.

Середня освіта англійською мовою

Навчання англійською вбирають учні, які не володіють чеською мовою. Така освіта коштує трохи дорожче. Також воно має сенс, якщо і надалі планується навчання англійською.

Особливо популярні гімназії, які мають міжнародну акредитацію і працюють по моделі британських шкіл.

Такі навчальні заклади знаходяться, наприклад, в Празі – The Prague British School і The English International School in Prague. У Карлових Варах працюють закрита школа Carlsbad International School in Prague і Townshend International School, де навчання проходить за програмі Кембриджського університету. Студентам, які не володіють англійською мовою в достатньому обсязі, паралельно з навчанням у школі пропонується річний інтенсивний мовний курс.

Особливості навчального процесу

Отримання повної середньої освіти після 9 класу в Чехії займає 4 роки. Сам навчальний процес, багато в чому схожий з українським, але відзначимо деякі особливості:

  • учні можуть вибирати ряд навчальних дисциплін;
  • у спеціалізованих гімназіях вивчаються предмети з певним ухилом;
  • студенти самостійно формують графік навчання і виконання завдань.

Останній рік закінчується у квітні. У травні випускники складають іспити з 4-5 предметів, у вересні можлива перездача. Після успішної здачі іспитів видається документ про повну середню освіту, що дає право вступити у будь-який європейський університет.

Процес навчання в коледжах Чехії

За період навчання студенти не тільки засвоюють навчальні програми і набувають професійні навички, але також поглиблюють свої мовні знання. Учнів очікує безліч цікавих заходів, як культурних, так і спортивних. Сприяти всебічному розвитку будуть також різні екскурсії та навчальні тури.

Перелік статусних коледжів та гімназій Чехії

Найпопулярніші гімназії і коледжі переважно розташовані в Празі. Вищі навчальні заклади цінуються і в інших населених пунктах, наприклад, в Брно – студентському містечку №1 в Чехії. Варто відзначити Тройську гімназію. Загальноосвітній навчальний заклад на високому рівні готує до випускних державного екзамену та вступних іспитів в університети. Достатня увага приділяється допомоги іноземним учням.

Завжди можна отримати у педагогів додаткові консультації з предметів. Тройська гімназія відрізняється індивідуальним підходом до кожного студента. Тут особливо підтримують обдарованих учнів. Організована насичена культурна позакласна програма.

Перша Слов’янська гімназія – міжнародна середня школа, яка використовує модель спільного навчання чеських та іноземних студентів.

За допомогою постійного спілкування діти з інших країн вдосконалюють чеську мову, знайомляться з культурою Чехії. Перша Слов’янська гімназія в Празі, на відміну від інших середніх шкіл, пропонує широкий спектр викладання іноземних мов. Факультативно можна вивчати болгарську, іспанську, французьку, російську мови і навіть латину. В обов’язковому порядку вивчаються англійська та німецька.

У школі розвинута комунікація відразу декількома мовами світу. Таким чином, випускники володіють двома або трьома мовами на хорошому рівні.

Список коледжів і гімназій в Чехії

Пропонуємо список інших престижних середніх навчальних закладів Чехії.

Назва Контакти Вартість Коротка інформація
Гімназія міжнародних і суспільних відносин Michelská 12, Praha 4, +420 241 482 427 www.smvvpraha.cz 1239 євро в рік Навчання ведеться за 4 спеціальностями: Право та правове управління, Медіа-комунікації і Public Relations, Державне управління та Дипломатична служба. Студенти в рамках навчання проходять професійну практику.
Akcent College Prague Bítovská 5, Praha 4, +420 261 109 222 www.akcent.cz 2130 євро в рік Мовна приватна школа пропонує отримати якісну освіту та ступінь бакалавра англійською мовою. Тут пропонують підготовку для вступу в чеські Вузи для українців.
Банківська академія Kodaňská 54/10, Praha 10 www.bankovniakademie.cz 964 євро в рік Студенти отримають повну середню освіту і підготовку до вступу у Вузи. Випускники академії успішно вступають на економічні та юридичні факультети.
Czech College Sabinova 287/3
Zizkov, Prague 3 www.czechcollege.cz
від 2475 євро за семестр;

2990 євро річний мовний курс

Навчальний заклад спеціалізується на сфері управління і технологій. Використовуються новітні методики викладання.
Гімназія 1.KŠPA Chabařovická 1125/4
Praha 8 www.1kspa.cz
852 євро в рік Навчальний заклад пропонує профільна освіта у сфері економіки з орієнтацією на підприємницьку діяльність.
College Prague Polska 10, Prague 2 www.praguecollege.cz 3059 євро в семестр Переважно навчаються іноземні студенти. Викладання ведеться англійською мовою. Протягом навчального року студенти працюють над реальними проектами.

Вартість проживання для іноземних студентів

У Чехії прожитковий мінімум вище, ніж в країнах колишнього СНД і вважається середнім по Європі. Держава надає підтримку іноземним студентам, надаючи різноманітні пільги. Допоможе заощадити проживання в студентських гуртожитках, де створені комфортні умови для життя і навчання.

Учні отримують знижку на проїзд. Харчуватися можна в їдальні, де вартість комплексного обіду становить приблизно 2 євро.

Підіб’ємо підсумок

Середню освіту в Чеській республіці відкриває широкі можливості. Атестат, який видають в гімназіях і коледжах, визнається в усьому світі. Вартість освіти в деяких приватних навчальних закладах Чехії може бути нижче, ніж, наприклад, в Україні. Іноземним студентам надається всіляка підтримка з боку викладацького складу та адміністрації.

В процесі навчання студенти значно покращують свої мовні навички. Багато школярів з СНД замислюються над тим, щоб отримати документ про повну середню освіту, який буде визнаний ВУЗами Європи. Чеські гімназії – відмінна можливість.

Шлях у чеський ВУЗ починається тут: Відео

Також по темі: